Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Šta hoćete jel bila ova promjena vremena najavljena još prije 4-5 dana , jeste , baš ovako .
 
Evo sad su smanjili tj. povećali sa -15 na -5 kod mene za vikend ... ide nam definitivno zahlađenje samo nemora baš ni se zaledimo.

Послато са SM-J320F уз помоћ Тапатока
 
Niko ovde Kimija ni ne napada,cak naprotiv,svi smo mi svesni koliko nam taj covek pomaze. Radi se samo o tome da ljudi koji pisu na tom forumu o meteorologiji,vidi se da izuzetno dobro poznaju tu materiju,ali modeli koje prate su uglavnom nesigurni.Danas jedno,sutra drugo,za pet sest dana ni ne lici na ono sto su prvobitno predvideli.
Pratio sam taj forum proslog leta redovno,ali sad retko kad pogledam,jer mi se vise smucilo iz pomenutih razloga. Svaka cast tim ljudima,izuzetno postujem njihovo znanje,ali modeli su cesto ni za sta...
 
Generalno citajuci malo Kimijev meteo forum skapirao sam da su tu ljudi koji se time bave ili vole meteorologiju i da kazem amaterski prate modele. Svaka im cast svako ima nesto sto volim i ja to postujem.
Meni na primer znaci sto citajuci tamo tekstove mogu da razumem te modele i zasto se neke stvari desavaju a neke ne itd. Mada cesto ima strucnih termina koji meni nisu jasni ali Boze moj trudim se da ih rastumacim :osmeh:

Svi generalno prate modele, tako da ne mozemo okriviti meteoforum (ili damu koja cita prognozu na tv-u npr :osmeh: ) ako prognoza nije tacna. Mada dok nisam malo citao i shvatio sta i kako i ja sam bio misljenja da ovi sajtovi sa prognozama nemaju pojma, kao i ovi na HDMZ. Ali svi se oslanjaju na te modele. Modeli su ti koji se menjaju non stop, primetio sam da cesto i grese i ako je tehnologija napredovala. Ali klima tj priroda je cudo :osmeh:

Tako da Kimi imas i moju punu podrsku i ako te nema cesto kod nas na forumu u zadnje vreme :ppozdrav:
 
Hvala na podršci ljudi.

Ne volim nepravdu i neistinu. Neću sad da se busam da smo bolji, najbolji i slično, ali gori od spomenutih državnih (što sam naziv kaže, državni poso) sigurno nismo.

Vidim kolege pojedine pišu o velikoj hladnoći.

Da, tačno je. Desiće se to. Iz jednog prostog razloga.

Desila se dugo očekivana deoba, pucanje polarnog vorteksa, tako da sada deo hladnoće iz polarnih oblasti može konkretnije da se uputi u naše, odnosno umerene geografske širine.

.... i napokon je pojas te umerene širine gde se ledara upućuje Evropa (!!!), a ne Amerika ili Azija.
 
Kolega @Proximus, nije zbog tebe, ali eto da napišem ... :osmeh: ...
Kod mene je trenutno oko 5-6 cm snega. Bilo je i više ali se topio, što zbog temperature, što zbog vlažne zemlje i prethodne kiše. Pada i sad ...
Laie_93.gif

Kimi, pozdrav za tebe ...
nnc.gif
 
Богами, кад Кими каже да ће бити хладно то је истина. Што не пуче око Нове године. Мало ме тјеши што ниј тако нагло захлађење. Ипак је ових дана падао снијег.
 
Neka Đađo, tražićeš ti sunca u aprilu pa ću ti slati slike :haha:

Ovde je provejavao slab sneg u par navrata. Temperatura oko nule i dalje...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh