Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne zezam se.Stiglo seme jarog ječma .
Kad nije dosad par ni sutra da ne padne posle može do 1 maja što se mene tiče:ppozdrav:
 
Duva jak vetar ceo dan, sticem utisak da ce mi oduvati iz njive juce bacenu ureu a nema jos kise da je rastopi :osmeh:
 
Ceo dan prcka po malo, al' eto skupilo se 7l do sad. Sa jučerašnje 3l je ukupno 10l, da je samo svakih nekoliko dana toliko...
 
Ja sam gledao negde oko 13h kišomer i ima 9lit, a pogledao u bunar i vidim da je konačno porastao nivo vode u njemu.
 
Kod mene se nakupilo juče i danas 8,5 litara. A seoski kanal jedan od većih pre nekih nedelju dana bio malte ne suv,a juče kad sam prolazio preko pola pun.Ne znam od kud tolika voda.
 
Ovde pada baš jaka kiša sada i vidim i po koju krupnu pahulju kad padne na šoferku... :) Duva i vetar sa zapada pa uteruje zimoću kroz jaknu...
 
Sitna kisica paduckala celu noc a ne verujem da je pala vise od 2 lit po m2.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Ja sam gledao negde oko 13h kišomer i ima 9lit, a pogledao u bunar i vidim da je konačno porastao nivo vode u njemu.

Kod nas bunari prelivaju trenutno , ali zanimljiva mi je situacija ove zime : evo recimo tamo oko nove godine nivo podzemne vode je bio jako visok , ( imali smo padavina u decembru dosta ) , ali čudno je da nakon samo 10-15 dana bez padavina nivo bunara je samo tako pao ? Ne sjećam se da je tako bilo prije da nivo podzemne vode tako brzo pada čim malo nebude padavina , šta će onda biti na ljeto ?
 
Zakon spojenih sudova. Sad preliva iz jednih u druge da bi na leto to bilo jednako rasporedjeno.
 
Ja sam cuo jednu interesatnu teoriju da ako ovce jagnje vise muskih jaganjaca da ce biti rodna godina. Danas sam pregledao jaganjce kod mene u salasu i ima vise muskih.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
jao čega li će te sledeće da se setite :osmeh: Man'te se ljudi toga..

GFS kaže ovoliko do nedelje popodne za centralne i južne krajeve, kiša/mokar sneg uz T oko nule, brda i planine suv sneg i minus.

GFSOPIT18_51_18.png
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh