Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Na koliko mesta ti navodnjavas? Ne pitam za povrsinu jer me ne zanima nego pitam na koliko mesta?
Jel ti mislis da i on gaji krastavac ili boraniju kao i ti pa aj da navodnjavam jer imam sistem.
Konkretno recicu ti da ja obradjujem zemlju na skoro 100 mesta (ratarstvo) a mozda bi imao vode u kanalu na samo dva mesta i to mi je zemlja u zakupu a parcele male. Kazi mi sad mislis li da je izvodljivo to finansijski i fizicki da navodnjavam to i na kakav nacin?!
Tako da Slobo ne zaj...vaj bez potrebe!

- - - - - - - - - -


Drogog resenja nema Kris. Znam da nije uteha!

Ko hoce nadje nacin , ko nece nadje razlog.
Mrzi tebe da ti zalivas , ko da sedi nocu dok svinspavaju.Nisi lud valjda.Nekako je lakse ovo da kukas pa kao eto uradio si sta je do tebe cak si i kukao na glas javno.
Ko kaze da sve zalivam.Zalivam samo povrce a kad zagusti mogu dosta .Ali muka je to velika.
Bio si pretpoatavljam u Grckoj i video da nema proizvodnje bez vode.sto pre ukapirate bice vam lakse.Da se radi manje ali u fulu koza klima.Jbg znam da je bilo do sada lako izprskas i cao.Sad moras i da kukas. PA mani nas ovde bar .Kao da je kod mene sve bajno i jedva cekam da nenpadne pa da se trtim po njivama mesto da se igram sa detetom.aj cao
 
Eto ako dolazis ti da napunis kanale i da mi sredis nekako vise kj na jedno mesto onda cu i ja navodnjavati!
Ti ces da mi kazes kako si samo ti vredan a svi ostali koji ne navodnjavaju lenji! More... mani me gluposti!
 
Nije ni suvo

119vspg.jpg
[/IMG]
 
Eto ako dolazis ti da napunis kanale i da mi sredis nekako vise kj na jedno mesto onda cu i ja navodnjavati!
Ti ces da mi kazes kako si samo ti vredan a svi ostali koji ne navodnjavaju lenji! More... mani me gluposti!
Ja ne zalivam iz kanala nego sam busio bunare .
Ti koliko imas godina trebao si odavno da rqzmisljas o tome a ne da dozvolis da ti ja drzim ovde prrdavanja.Prosla su vremena kada si rqdio 2.5 min po ha imao lepu zarqdu
Moras se malo vise potruditi.
Po tvom kdgovoru moze se zakljuciti onanstara rdjavom k i dlake smetaju
 
Ja ne zalivam iz kanala nego sam busio bunare .
Ti koliko imas godina trebao si odavno da rqzmisljas o tome a ne da dozvolis da ti ja drzim ovde prrdavanja.Prosla su vremena kada si rqdio 2.5 min po ha imao lepu zarqdu
Moras se malo vise potruditi.
Po tvom kdgovoru moze se zakljuciti onanstara rdjavom k i dlake smetaju
Moj odgovor rdjav??? Boraniju, krastavce i kupus ne pada mi na pamet, bar za sad da gajim a ovo ti ponavljam vec treci put da je neizvodljivo finansijski a pogotovu fizicki da navodnjavam ratarenje na skoro 100 mesta, kilometrima daleko parcele od parcela, plus bez vode u kanalima a ponegde nema ni kanala.
Bunare kopati i imati opremu za navodnjavanje na samo pola od nabrajanih je nemoguce!
Prvo se isk..njas i ne gledas sta pricas pa posle trazis fine odgovore.
 
Marko, naravno to je bilo to za danas, čim je probio istočni vetar u nešto višim slojevima iznad tla. Vidiš, dok se ti nisi javljao, uopšte nisam imao ni predstavu koliko u tom kraju zna kiša da promašuje. Uopšte nisam obraćao pažnju na to, čak štaviše mislio sam da jedni od boljih u odnosu na prosek.
Trudim se da ne kukam previse, ali cak i u kisovitoj godini, mi smo dobili nesto preko 200 litara, pa ti sada vidi.. Recimo 2016 godine su se ovde javljali ljudi kako su dobijali kisu i po 100 litara u samo par dana (ko god belezi, moze da potvrdi) a kod mene u vegetaciji je palo svega 218 litara. A pogledaj boldirano gde 2 meseca nije bilo ni kapi po velikim vrucinama i u punoj vegetaciji.

Kolicina litara u 2016. godini

04.05.______50 litara
11.05.______6 litara
16.05._____22 litara
15.07._____30 litara

25.07.______17 litara
29.07.______3 litre
02.08.______10 litara
08.08.______3 litre
10.08.______20 litara
17.08.______3 litre
20.08.______15 litara
22.08.______9 litara
23.08.______10 litara
05.09.______18 litara
19.09.______20 litara

Ukupno: 218 litara

Ala nam je uteha da nije do nas...Radiš,ulažeš i na kraju minus...
To dok se država ne pozabavi ovim pitanjem tako nam je kako nam je...Valjala bi komesacija ponovo i svaka druga duž umesto lenije da teče voda u kanalima kao u Holandiji...

Bas tako. Izrael navodnjava i po 1000km od izvora vode. A komasaciju tesko da dozivim. Evo ti jedan printscreen nasih parcela. Da me ubace posle komasacije u mojih 7ha (12 kj) u jednu parcelu, ne bih znao da se snadjem :osmeh:. A godinama se grejem tako sto samo medje/uvratine secem, i nikako da ih potrosim :ppozdrav:

 
Ja ne zalivam iz kanala nego sam busio bunare .
Ti koliko imas godina trebao si odavno da rqzmisljas o tome a ne da dozvolis da ti ja drzim ovde prrdavanja.Prosla su vremena kada si rqdio 2.5 min po ha imao lepu zarqdu
Moras se malo vise potruditi.
Po tvom kdgovoru moze se zakljuciti onanstara rdjavom k i dlake smetaju
Jbg nemaju svi vodu na 15-20m na primer kod mene na mom terenu prva ozbiljna voda na 55m,a onda onaj teren gde su mi sve njive tu je najgore 75-130m ako mislis da radis ozbiljno i da ti ne presusi bunar u sred sezone tako da to u opste nije ni rentbilno jer kolegi su busili bunar za lesnike na 126m fi 125 i kostao ga je 6000evra.Pa tako da nisu svi mogucnosti da obicnom hilti busilicom izbuse bunare po njivama i da nalivaju njive.Jednostavno nisu svi iste srece pa cak ni za bunare!
 
Mogu da razumem ljude koji nisu dobili kise ovih dana, mada nismo ni mi nista preterano, ali i to je puno spram njihovog nista. Jedino ne razumem ljude koji daju za arendu 350 evra, a zemlju plate 8000 za KJ. Gde je tu logika, a gde matematika nije mi jasno. Vremenski uslovi nam vec godinama bas ne idu na ruku, a cena zrmlje stalno raste. Gde je tome svemu kraj?
Inace kod nas je dobro pokisao veci deo atara, a sutra ujutru cu videti i koliko je to. Kazu da je severo istocno od sela, prema cuvenim Paragama palo manje. Cim je vetrina posustala odmah je nesto i palo.
Svima koji nisu pokisli zelim vise srece u narednim danima jer nikako ne mogu da se radujem tudjoj ne sreci.

Vecina na forumu misli da je kupovina zemlje na balkanu najbolja investicija. Citao nekoliko tekstova na netu , anglosaksonci izvor , kazu da za 50g ova poljoprivreda koju sad poznajemo vise nece postojati(dobar deo "balkana") , vise temperature i manje kise (vode). Klima se oni tvrde mjenja, polako ali sigurno.
 
Pa gajićemo kaktuse i praviti tekilu... a Vojvodinu ćemo potopiti Dunavom i Tisom i gajiti pirinač... nemaju pojma ti anglosaksonci....
 
Ovdje je bilo stvarno dobre kise par dana a i danas je oblacno i spominju pljuskove al ja kosim hektar ljulja....gotovo sav isklaso i nemam vise sta cekat
 
Kimi neka prognoza zas nas mucenike, za sutra i za ponedeljak/utorak?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
markokg1982 moze neka slika da se vidi gde si u odnosu na npr KG..?.Nisam imao pojma da je pre 2 godine bilo mesta sa ovakvim pauzama u padavinama... Modeli kao i uvek poceli da tupe kako se priblizava...
 
Mi smo isto imali prekid 2016 samo od 4 juna do 15 jula (cini mi se bio jedan pljusak oko 25 juna 2l) Sto rece Marko i meni je bilo nezamislivo da gledam kako sirom Srbije pada kisa a ovaj centralni deo preskace.
 
Stvarno ovim meteoreolozima čovek ništa ne može verovati, mame mi mile...

Deset dana seru: pljuskovi s grmljavinom, pljuskovi s grmljavinom, ja teglim ranac i kabanicu za govedima, ono ni oblačka, a ne pljuska i munja i gromova.

Za juče najavljuju jako sunce, jako sunce, aj da ne teglim kabanicu vrućina je, teško mi...

Kad ono junače negde oko trojke popodne...vetar, kiša, munje i gromovi.

Auqurac... nigde da se zaklonim, smrzoh se dok dođoh kući s govedima.

Pogledam u onaj kišomerčić, ono bednih 8 litara... pfff...
 
Trenutno sam u Tresnjevici,znaci leto 2017,kao Australija,cak je jos gore nego u Arandjelovcu,krompir jedva nice a ovde slab pritisak vode,stanje lose definitivno...
 
markokg1982 moze neka slika da se vidi gde si u odnosu na npr KG..?.Nisam imao pojma da je pre 2 godine bilo mesta sa ovakvim pauzama u padavinama...

Moje selo je Luznice, na pola puta izmedju Kragujevca i Topole.
Sto rece Paracinac IMT 577dv, strasno je bilo gledati kako svima pada kisa, a meni tek na kasicicu. Proslu godinu 2017. bolje da i ne komentarisem i da ne saljem slike.
 
Meteorolozi kao majstori, ne lažu samo odlažu. Opet pomeraju i smanjuju padavine. Ćorak u najavi.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh