Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sta se ovo od srede sprema pa to ako se ostvari zetva soje, kukuruza i suncokreta ce krenutu za 30 dana najkasnije. Neki se ni sa letovanja nece uspeti vratiti. Ove temperature i toliko dug period nisu bile na ovim mojim prostorima valjda nikad. Niko od zivih sugradjana ne pamti da je bilo tako bas vrelo i suvo (pod uslovom da se ostvari prognoza, a verovatno hoce). Navodno 1849 (mada sad to nama deluje jako davno i ne dotice nas se puno) su jun, jul i avgust bili bez kapi kise i sa visokim temperaturama.
Slucajno sam naisao na ovu poruku imam neke meteo podatke za Beograd za tu godinu a tada se samo tu merilo tako da se samo tome moze verovati a provereni su... Nema kolicine padavina samo su zabelezeni 23 dana(za tri klimatoloska letnja meseca znaci jun, jul i avgust, e sad iz tuh 23 dana moglo da padne i 30 a i 300 litara to se ne zna) sa kisom tako da verovatno da nije proslo bez kapi... Sto se tice temperature prva polovina juna, ustvari do 17. veoma topla, cak 17. juna je bilo 40.3C druga normalna, jul nesto slicno kao kod nas prosle godine imao jedan jak talas toplotni u Bg uhvatila 40C, a avgust sa jednim jacim talasom ali nista ekstremno... mrzi me da ubacujem slike sa temperaturama ovako je sigurno...
Ne moze svaka godina da bude ista, neka kisna, neka susna ali cini mi se sve su cesce sa vrelim letima... To nije dobro... Ovde dosta sprzilo vegetaciju, sto zbog suse sto zbog visokih temperatura ali necu mislim nikad zaboraviti onaj jak juzni vetar krajem juna... To je bio pakao...
 
Poslednja izmena:
Boooože svašta ! Moraću i ja povjerovati da se neko igra sa klimom. Idu prema nama neke padavine , naravno nenajavljene ali ovog puta im se ne radujem iako trebaju ko leba ??
Gledajte ovo , ima video , šta je bilo u Istri Hr prije par sati , to je taj oblak . Plomin odma do mora . Nezvanično sam čuo da je temperatura pala na 11 ??? Isto sam čuo nezvanično da je nakon leda padao snijeg ??????

http://www.index.hr/Vijesti/clanak/...mcene-tuce-koja-je-pogodila-istru/984902.aspx

- - - - - - - - - -

Taj isti "oblak" je trenutno na pola sata sat od mene .
 
Doslo bi da nemora preko mene da prodje . Kako dodje ovde po običaju se rasturi . Par kapi kise i vjetrina samo takva da obori one što ih pojela diabrotica.
 
Ove godine smo ukleti.Valjda će i nas jednom pogledati onaj od gore pa da se sve lepo preokrene i kod nas počne da pada kiša redovno dok tamo gde je dosad bila redovna više ne bude...
 
Da to je ovo nevreme u Istri...

2ega2au.jpg


2e5uvig.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh