Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U Surcinu je pocela jutros nesto posle 4, uz par prekida lagano ili umerano je padala do 9...
 
Izgleda da smo mi ovde opet dobili najmanje kise,juce bio jedan pljusak i to je to,zemlja vlazna 5cm na povrsini,ispod barut
 
I na kraju zaklucak?
Jel dovoljno bilo kise,hoce li pomoci kukuruzu i soji sledecih 10 dana ,jer idu temp preko 30 stepeni opet?
 
Peet nadam se da polako postaješ optimista po pitanju soje i kukuruza:osmeh:
Iskreno, kako sam i napisao, od maja meseca prva ozbiljnija kisa! Mnogo je kasnila, ali sta je tu je!
Pojavi se neki biser kao sto je laufer ili ce NA sutra, prekosutra isto reci da smo imali na vreme u Julu kise kao sto prica i za 2012 ali dobro...
Situacija kod mojih kukuruza i soje je takva da od 30 kj kukuruza, 20 su skoro bez klipa skroz podgoreli, a 10 srednje zalosne. Sto se tice soje, koju najvise imam posejane situacija je bolja, zavisno od parcele do parcele! U glavnom jako niska za ovo doba godine.
Setvu sam poceo tek 27 Aprila I zavrsio 17 Maja, zato sam i ranije rekao da postoji neka nada ako pada neka veca kolicine kise.
Ova joj dobro legla ali da sastavi vlagu i da pokrene neke bolje prinose ( bar nekih 1400 kg/kj) bilo bi pozeljno jos takvih kisa i nikako temperature koje najavljuju od 40 i vise stepeni.
U svakom slucaju ova kisa jos pruza neku nadu kad je soja u pitanju, mada jos je daleko od dobrog!
 
Klipovi kukuruza su vec formirani u onoj susi,sad i da padne 100l dzabe, broja zrna nema

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Jeste broj zrna formiran ali nije sve jedno da li su zrna krupna ili kao kokičar.Jedna zglavna kiša bi itekako pogodovala ali nje nema na vidiku.
 
Juce pricao sa drugom, nije znao koni hibrid na pojedinim njegovim parcelama poceo da okrece klipove. Znaci THE END. Danas gledao neke parcele prva neka procena je od tone do 2.5t po kj. Znaci nema da se pokriju troskovi ulaganja sa ovom cenom sada. Ali prvo da skinemo suncokrer pa onda ce da mislimo o kukuruzu. Uglavnom nije bilo nista kise u Zr ni nocas a pak ni danas.

Nada poslednja umire.
 
Kod nas od nedelje do danas 8 litara u tri puta. Da je bar 8 palo od jednom pa da covek kaze da je malo osvezila, ali ovako je sve to izvetrilo za pola sata... A od nedelje 40 stepeni...

Послато са GT-I9195 уз помоћ Тапатока
 
Mi smo presusili,neko je ovde postavio tabelu gde se vidi da je Secanj dobio nesto kise ,10+l,ali ne i kod nas,kao sto rekoh ovde ni prasinu skoro nije pokupila.Najveci deo atara nam je suprotno od Secnja,tako da cisto sumnjam da je bilo nesto kise tamo,no voleo bih da gresim,nisam isao u obilazak.
 
Obilazio sam kuruze danas i nasekao dkc onaj HD 5632 do pola sagoreo a komšinski kuruzi kod jednog n 01 a kod drugog pojma nemam samo su zeleni do zemlje samo nemam tel da to uslikam koje je to sranje kuruz,lako se ku..........ti prošle godine koliko je rodio,da sam hteo da se zajebavam kupio bi lepo NS 4023 pa ako bude godina kao prošla biće rod fantazija a ako je kao ova svejedno mi dal je jalova biljka NS ili DKC, i + ostao bi mi koji dingos u džepu od razlike u ceni semena.
 
Jutros opet kisa, do polovine avgusta nema potrebe da pada vise.. :ppozdrav:
Ima kise u tvom selu i u tvojih 20 ari kukuruza.Pomislice ljudi da je situacija u nasem delu Pomoravlja odlicna,bas suprotno,situacija je katastrofalna.Kise nema vec dva meseca,a juce je palo tek par litara,ni prasinu da ugasi.Zato ako pises da ima kise,pisi da je ima u tvom selu.
 
Izgleda da je izvesno posle subote minimalno do cetvrtka jake vrucine... Dalje od toga nista nije sigurno prognozirati ali ne vidi se kraj vrucinama... Ceka nas izgleda najduzi tropski talas...Ko ne izvuce kisu ovih dana pitanje kada ce a sigurno ce biti kasno... U Nisu u centru 16mm a istocnije sve manje verujem 10ak km je i ispod 10mm palo a na ovu susu to je nista. Ali moglo i bez toga. Videcemo da li danas i sutra moze jos malo da padne...
 
Iz vecine postova izbija zavist gde i koliko je kise palo.Kad svatite u Banatu je najteza zemlja za obradu,ne najbolja nego najteza zato je i najvise kise potrebno.Vecini vas je utrosak goriva prepolovljen u odnosu na nas.Ovih receni 40 tak litara kise je odlicno ali za vecinu kultura mnogo zakasnilo,nije Peet od onih koji kukaju mozda je malo britkiji na recima ali sigurno ima debeo razlog.
 
Izgleda da je izvesno posle subote minimalno do cetvrtka jake vrucine... Dalje od toga nista nije sigurno prognozirati ali ne vidi se kraj vrucinama... Ceka nas izgleda najduzi tropski talas...Ko ne izvuce kisu ovih dana pitanje kada ce a sigurno ce biti kasno... U Nisu u centru 16mm a istocnije sve manje verujem 10ak km je i ispod 10mm palo a na ovu susu to je nista. Ali moglo i bez toga. Videcemo da li danas i sutra moze jos malo da padne...

Kod mene je pala lepa kisa, 18l, medjutim zemlja je previse suva. Evo i sad pocinje. Ja sam posmatrao na radaru oblak i centralni deo je prosao ispod Nisa, prema Leskovcu, pa je nastavio dalje do mene.
 
Poslednja izmena:
Kod mene je pala lepa kisa, medjutim zemlja je previse suva. Evo i sad pocinje. Ja sam posmatrao na radaru oblak i centralni deo je prosao ispod Nisa, prema Leskovcu, pa je nastavio dalje do mene.

Da, znam na sta mislis i ja sam pratio na radaru... Ovog leta nije pala u Nisu i okolini kisa koja je zahvatila celo podrucije... Desavalo se da na nekom malo prostoru padne 10ak litara....Ali i to je nista a sta da kazu delovi koji ni to nisu dobili samo padavine na kasicicu....


Pogledajte u komsiluku kakvo nevreme.... Jeste mesto na obali ali ipak ovo je bas dosta pao grad
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...perature-se-spustile-do-11-stupnjeva/6405509/
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh