Vremenske prilike u 2016-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I narednih 10 dana bez promene, suvo i hladno anticiklonarno vreme.

Padavinski ensembli ko za pustinju, nista se ne nazire ni jos dalje do 15-og dana. Beogradu i dobrom delu ostatka Srbije, a dakako i Evrope se smesi najsuvlji decembar u istoriji merenja.
 
Kimi dok se onaj tvoj tata Atlantik ne namesti nista od padavina, a to izgleda nece biti jos mesec, a i dva. Koliko ja pratim vreme ovde kod nas, ili pada, ili ne pada, nema izmedju, a sad smo u suvom periodu. Sreca samo sto je zima pa nema isprenja inace bi bilo kao 2012. u leto.
 
Kimi dok se onaj tvoj tata Atlantik ne namesti nista od padavina, a to izgleda nece biti jos mesec, a i dva. Koliko ja pratim vreme ovde kod nas, ili pada, ili ne pada, nema izmedju, a sad smo u suvom periodu. Sreca samo sto je zima pa nema isprenja inace bi bilo kao 2012. u leto.

Tate sa okeana ima u ogromnoj meri u narednom periodu, ali se on striktno drzi svoje vodene povrsine, prolazeci toliko daleko od nas da apsolutno nista ni ne osecamo ovako "ususkani" u jakom anticiklonu na kopnu , kao prirodnom "odgovoru" na njegovu razbesnelu aktivnost.

Svi smo znali da je morao doci suv period kad tad.

nema tu sta da bude cudno i sa padavinama, kao i temperature, jedne godine decembar bude sa 5-10mm, sledece npr 80-85mm, tako ukrug i na kraju ispadne tih prosecnih 50-ak mm kada se sve to podeli i dobije aritmeticka sredina.

najteze je u meteorologiji dobiti vreme i pojave u opsegu tog prosecnog, jer je prosecno rezultat osrednjenja svega i svacega.
 
I narednih 10 dana bez promene, suvo i hladno anticiklonarno vreme.

Padavinski ensembli ko za pustinju, nista se ne nazire ni jos dalje do 15-og dana. Beogradu i dobrom delu ostatka Srbije, a dakako i Evrope se smesi najsuvlji decembar u istoriji merenja.
Да бар за Божић падне снег... Некако зима без снега ми је безвезе. Није то тај угођај.
 
Ja što pratim za 26 je najavljeno oblačno, ali je to suviše daleko da bi se mogla dati precizna prognoza.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh