Vremenske prilike u 2016-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koliko vidim promašiće nas danas.... više sreće neki drugi put.... hali-gali....
 
Kod nas ukupan bilans,nad selom 9 litara,u ataru 16-17 litara,baš je dobro nakislo,nije bilo leda,i vetar nije napravio malte ne nikakvu štetu.Sad neka popravi za vikend sa nekih 20 litara,i to bi bilo to.
 
Tako blizu a tako daleko!!! Po Rain-alarmu kisa je na nekih par km daleko od nas ali oblaci se krecu prema severo-istoku i ne verujem da ce nas dostici!
Vetar jos duva. Temp. 27 step. oblacno i osetno prijatnije!
 
Kod mene u selu se naoblacilo, dosta je pala temperatura.
A danas oko podne je bio pakao.
 
Vracao se iz Bg ka Zr. Deo oko Japanca i ka Opovu jedva sam vozio kako je padala. Posle Cente vidim dobro je nakvasila. Temp pala na svega 20C. Odlicno da se kuluruz osvezi.

Nada poslednja umire.
 
Evo malo slika iz Sombora i okoline od sinoć,niko ni spomenuo nije,bitno da na RTS ide petominutni izveštaj iz Hrvatske o nevremenu.

2gx4v0j.jpg



https://www.facebook.com/teslagakov...1086213976&type=3&pnref=story&hc_location=ufi
 
Vi ste domaći,ne računate se.Može li ovo da donese ikakav rod?Djed mi je pričao da je jednom kod nas led potuko kukuruze u mliječnom stanju i da su klipovi istrulili.Gdje je bio udaren kvario se.
 
Nije im zanimljivo da pricaju o Vojvodjanskim stetema nad rataskim kulturama!
Da je nize tuko maline, onda bi i specijalnu emisiju napravili o tome!!!
To je prava istina, e sad kako ko zeli priznati!
 
Ma bitno da je danas udarna vest kako je po Slavoniji bilo nevreme, a za Sombor su rekli samo kratkorocno nevreme...
 
E, dobro je da ste vi ratari iz Vojvodine poceli da se zalite za Srbiju.
A sta da kazemo mi koji smo presrecni kada nam rodi 5t psenice i 6t kukuruza?
Ali po ha ne po jutru.
I meni je isto tako izgledalo 6ha kukuruza, posle podne 27. juna kada ga je potukao grad.
Za takve stvari postoje osiguravajuce kuce.
 
A sta mislis kako je kod mene, moram birati parcele gde moze kombajn da vrse zbog nagiba, potrosnja goriva skoro duplo veca a prinosi ispod tvojih pa opet nesto ostane kad se poveze sa stocarstvom.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh