Vremenske prilike u 2016-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ovo je kod ujutro na farmi je vjerojatno i vise ali mi i autu termometar pokazuje samo -30
 
Vetar ubi koliko je hladno ceo dan. Padao ceo dan sitan sneg iz Rumunije vetar ga raznosio svuda , ja simbolicno ocistio ulicu mozda ima 1-2 cm u zavetrini . Nadamo se vacem snegu zbog golomrazice i mogucnosti izmrzavanja jecma , naravno ko je sejao. Za psenicu mislim da nije bas toliko opasno ali za jecam golomrazica zna biti zajebana...
 
Код нас у Шумадији преко 30 центиметара снега,сметова има али ветар није толико јак!

Послато са Tab2A7-10F
 
Poslednja izmena:
Teško da ima iz čega da padne sneg gore severnije, eventualno još malo pokupe jug Banata i Srema.

Najverovatniji scenario vremena narednih par dana jeste formiranje termičkog anticiklona, odnosno polja visokog pritiska, kao rezultat hladnog vazduha iznad nas. Nešto snega možda bude jedino u četvrtak.
 
Код нас у Шумадији преко 30 центиметара снега,сметова има али ветар није толико јак!

Послато са Tab2A7-10F

Ako zbog necega volim Kragujevac, to je zato sto je vetar jako redak. Evo sada recimo sneg blago pada, ali vetra skoro i da nema i onda uzivas u zimskoj idili umesto da se grcis i cuvas vrat.
 
Ima vetra u Kragujevcu na potezu od Bešnjaje ka Jovanovcu,naselja koja su tu su ne daj Bože sa vetrom.Tačno su u levku i pravi se ruža vetrova.Tamo Teferič,Ilićevo i ona naselja iznad silosa i Bresnice preko one šume.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh