Vremenske prilike u 2016-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Na Tari krenuo sneg, Na Zlatiboru se namrcilo. Grmi pomalo. Oglasava se Sv.Ilija za Srpsku novu godinu ;)

Nada poslednja umire.
 
Bila je to slika samo iz Sovljaka, sa foruma :osmeh:

Zaista par impresivnih sistema je protutnjalo danas Srbijom, netipično za januar mesec.

I sada je jedan aktivan, žurka je u Aleksincu:


Screen_shot_2016_01_13_at_6_35_53_PM.png
 
Imao sam manji problem sa Autom i taman izaso napolje kad raspali grom negde u rekovcu i to iz prve.
 
Da,bas sam hteo da napisem nesto iako dugo nisam.Ovo je neverovatno,veoma ozbiljna grmljavina i jak vetar vec sat vremena.Samo sto nismo ostali bez struje.Uz to jos i neka varijanta snega ali slicno gradu i naglo hladno.Ne mogu da verujem.
 
Vojvodina će imati znatno manje padavina, krajnji sever može ostati i potpuno suv.

Žarko, biće kod nas više od 10mm sigurno, verovatno bar 20. Koliko je to cm sve zavisi od temperature, obima pahulja itd..

Fantastičan timelapse nam stiže iz Kragujevca od danas...obratite pažnju pri kraju snimka, kakvi oblaci za januar mesec čoveče ! :bravo:

 
I dalje ne razumem što vas grmljavina iščuđava... pa nije za džaba rekao narod od davnina da zna da zagrmi i na Svetog Savu :osmeh:

Sprema se obilan sneg za centralne i južne krajeve, to je sad već sasvim sigurno.

Grmelo je na Sv Savu kad smo zaratili protiv Turaka,bar po pesmi Pocetak bune protiv dahija,a grmelo je i "99. kad je bilo bombardovanje,tako da bolje tad nek preskoci ako moze.

Kod mene na freemeteo.rs za ponedeljak min temperatura -5 ,a na kisobranu -14 ,sta li je verovatnije od toga da ce biti ?
 
Da su "sretna vremena", svi bi sad bili pod snegom i nekom solidnom minusnom temperaturom. Ovako smo prinuđeni da na ovolikom plusu svakodnevno razmišljamo da li će i šta procvetati u sred januara.
Ili o nastavku "zime" gde može biti jake suvomrazice, pa eto mnogima i tu problema.
- Kod mene juče i danas suvo i oblačno. Preživesmo i onaj vetar pa sad moramo dalje ...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh