Vremenske prilike u 2015-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene od subote do danas 46 litara (najviše u subotu 30) , pada svaki dan ako ništa drugo barem toliko da neda raditi neke poslove.
 
Poslednja izmena od urednika:
Kako ovo lepo zvuci , ja mogu samo da mastam o tome u ovoj pustinji


Znam da bi ali mene zeza što bih morao prskati vinograd, zadnje prskanje loze i grožđa i protiv korova a svako malo se spusti kiša, dnevna tempereatura ne prelazi 25 *C (danas 22). A kod brata imamo još oko 400 bala slame (rolo) za voziti a na nekim njivama i poljskim putevima je stanje takvo da nemožemo jer se nosi dosta blata na asfalt a kazne su za to minimum 200 eura.
 
z3_precipitation_138.png

Ponedeljak, ostaje nam da cekamo.
 
Od suta pocinje kosav,samo smo nju jos cekali.

Netačno,do subote će dominirati severni vetar.Jedino sutra južno od Beograda mahom neki zapadnjak ili jugozapadnjak.

U četvrtak i petak biće i svežije.

Padavine su moguće u četvrtak kasno popodne i uveče na zapadu,jugozapadu i centralnim krajevima a u petak ujutru na krajnjem severu Bačke i Banata.
 
Kabanicu pa na pecanje. :osmeh:
Danas suvo bez kapi kise uz neki slab vetric.

Znaš da bi to najradije uradio ali imam posla pun kufer a ko za inat svake nedjelje imam obaveze bilo svećarske bilo radne tako da nažalost ništa od toga (inače je moja uzrečica bila "nedjelja je dan gospodnji i onda gospodin ide u ribolov") ali uskoro bi moglo biti više vremena pa na nešto ovakvo

427246905_640.jpg
 
Ako bi mogao Kimi da kaze nesto o ovom visinskom ciklonu koji se crta za nedelju noc i ponedeljak.

Hvala unapred.
 
Evo ako mogu ja da pomognem Kimiju :osmeh:

Da,dok je za sutra veče skroz suv,izuzev nečega sitnog na jugozapadu.Sa druge strane, ostavlja mogućnost za iznenađenje u petak.

Generalno za sutra najveće šanse svakako ima jugozapad Srbije po većini modela.Ipak,s obzirom na povoljnu jugozapadnu struju,čudi da se baš ništa ne daje npr. za Šumadiju.

Parametri dosta "mršavi",dakle džaba opet front i jugozapadni inflow.Npr. po GFS-u jedva da ima bilo kakvog CAPE-a.

S druge strane modeli fine rezolucije daju ipak zadovoljavajući CAPE:

mlcape46.png


Da ne bude zabune ovo je Kimijev posta sa meteo foruma.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh