Vremenske prilike u 2015-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene pada od preksinoć i dosada je palo preko 50 litara a najavljuju je za danas cijeli dan i to popodne obilniju, tako da bi lako moglo preči stotku u tri dana :zli::zli:::jako_besan::::jako_besan::::jako_besan::
 
I ja se slazem sa KishRobert,kako da budemo mirni,toliko najava na kraju nista,bolje da najavljuju suncano vreme,pa ako bude kise bicemo prijatno iznenadjeni,ovako najavljuju maltene svaki dan kisu kod nas,a umesto nekoliko litara padne nekoliko kapi.Ovde ili je sparno vreme ili duva vetar ko blesav,a moze i oba,evo danas napolju imam osecaj da je 30+C,a potpuno je oblacno,naravno od kise go k... ::lose::.
 
Najavi se crveno upozorenje,a na kraju od svega toga ne bude nista,kako to?
Mozda neki ljudi na osnovu takvih prognoza i zasnivaju neku organizaciju svoga posla!
To nisu male greske.

Sacekajmo ljudi da se sve ovo zavrsi sa sutrasnjim danom pa cemo na miru prodiskutovati, ako smo mi u opste i kompetentni da da o tome diskutujemo. Negde ce izgleda ponovo biti kise previse a negde premalo, sta se tu moze. Zato nemamo pravo da osudjujemo i pljujemo struku o kojoj tako malo znamo. Od njima (meteorolozima) pristupacnih podataka oni izvedu prognozu a za par sati se pojave novi parametri i normalno je da ona prognoza onda ne stoji.Najavljen je narandzasti alarm a ne crveni...bar kod nas.
 
Ajde pogledajte radarsku sliku i ako tu neko vidi ciklon koji se okrece iznad nase zemlje ja ga castim. Ja vidim samo oblacice koji nisu ni blizu onoga sto su prognozirali. Kad otvorim bilo koji sajt koji pokazuje kolicinu padavina ono 3 lit a pre 12sati pokazivao 15 i vise. Mislim stvarno se zaj...vaju sa tim pretpostavkama.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh