Vremenske prilike u 2014-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Interesantno da bi moglo biti jakih nevremena za vikend...nije to bas tipicno za trecu dekadu septembra.

U situaciji sa zapadnim i severozapadnim strujanjem padavina je svakako mnogo vise juznije od Bg-a.

Tamo u utorak i sredu bi moglo dobro da zahladi,da padne sneg u planinama a da takvo stanje malo "umiri" aktivnost ciklona.
 
Ja sam trenutno u Vrnjackoj Banji. Hladno jutro. Polako magla nestaje al sunca jos uvek nema.
Nadam se da ce se razvedriti.
 
Poslednja izmena od urednika:
Gde su te padavine verovatnije, mislim koji de zemlje je najizlozeniji.
Gledan za nase krajeve najavljuju i preko 25 C i bez nekih padavina, uglavnom nekog lokalnog karaktera.
Kimi sta tvoj "nos" kaze ?
 
Ovako ljudi,

Najvise ce svakako biti na zapadu,jugozapadu i delu Sumadije.
I ostatak zemlje ce imati dobre padavine (posebno ponedeljak).Slabije bi padavinski prosli jedino krajnji sever,krajnji istok i jugoistok Srbije.

Padavine za taj ponedeljak,kada se krajem dana ocekuje jako zahladjenje su nimbostratusne,i priblizno ce biti slicnih kolicina u vecem delu Srbije.

Zapad,jugozapad i deo Sumadije ce najvise da odudare od ostatka u subotu i nedelju,jer se tamo crtaju brutalni pljuskovi sa grmljavinom lokalno.Buce i grada i jakog vetra.Te konvektivnr padavine ce u ostatku zemlje biti manje izrazene.
 
Ovde često oće oko male Gospojine (24.) da uleti jedan mraz pa zezne stvari . Ni ja ne vjerujem u dugoročne prognoze , ali što se tiče temperature kao da tačnije predvidjaju nego padavine. Jedino "accuweather" daje čak mjesec dana unaprijed prognozu i odavno oko 25. daju jutarnju oko 3 pa se plašim . Evo ovde se može vidjeti prognoza za mjesec unaprijed ali mijenja se i uzimati totalno sa rezervom . Ja gledam onako jedino zbog temperatura okvirno . Daju do 2 novembra trenutno.

http://www.accuweather.com/en/ba/srbac/35508/september-weather/35508?monyr=9/1/2014
 
Nakon prolaska hladnog fronta u ponedeljak uvece,u utorak ce ostati iznad nas znatno hladniji vazuh.Kako ce zavladavati anticiklon,noc na sredu ce biti veoma hladna,ali ipak ne bi bilo mrazeva u ravnici.Mogli bi minimalci da se spuste do 4-5C ali tesko ispod toga..

Sasvim druga prica su planine i uzvisene kotline i doline.
 
evo je pocela je padati a taman smo se 2 dana odvikli od nje. ako ovako nastavi postacemo tropska klima samo sa nedstatkom temperature nekad.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh