Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kakvi sada problemi sa vlagom :sta: Ima je sasvim sasvim dovoljno.

Po meni kod nas u okolini sve manje od 25-30litara je ispala :ppozdrav:

Hoće li biti miholjskog leta pa pitanje je,od petka se crta jači anticiklon iznad nas ali već odmičemo u jesen pa je i dugotrajna magla i niska oblačnost u igri.
ima vlage i kod mene palo je oko 30l do sada ali za psenicu treba povrsinske vlage jer je zemljiste koje sam preorao i preradio sada suvo,treba malo kise da natopi povrsinu a posle moze 30c sve do januara bilo bi super :kisa:
 
Lepe kise ce biti..
sfc_tpr_51.gif

sfc_tpr_54.gif
 
Poslednja izmena:
Zaista obilne padavine u sredu...gde gde zakače i predfrontalne nestabilnosti bez problema 50-60 litara,pa i više.

Kako i da ne budu padavine tako obilne,kada centar ciklona ide direkt na nas.Bolja formula od te za obilne padavine teško da postoji.

Pri prolasku fronta severozapadnjak lokalno i preko 25 M/S.Ovaj ciklon je zaista sjajan primer kako mi usisavamo tu centralnoevropsku hladnoću kroz Bečka vrata:

Na prvi pogled sve je tako mirno i spokojno:

8rm5.png


A onda...wuuuuuuum !!!Nešto što Italijani,Španci i Portugalci nikada neće razumeti i što našu klimu čini tako posebnom: :sreca::bravo:

890j.png
 
Poslednja izmena:
A onda...wuuuuuuum !!!Nešto što Italijani,Španci i Portugalci nikada neće razumeti i što našu klimu čini tako posebnom: :sreca::bravo:
Molim dovrsi recenicu neumem da citam karte...ove..
 
A onda...wuuuuuuum !!!Nešto što Italijani,Španci i Portugalci nikada neće razumeti i što našu klimu čini tako posebnom: :sreca::bravo:
Molim dovrsi recenicu neumem da citam karte...ove..


Desiće se jak prodor hladnijeg vazduha i taj prodor će prouzrokovati jak vetar koji može da povalja kukuruze! :osmeh: (Nemam ja pojma da čitam karte, al' znam da je wind vetar pa bi onda to trebalo da bude to. :ideja::sta: )
 
Upravo tako.Vidi se lepo na kartama iznad kako na prvoj imamo bezbrižno južno i jugozapadno strujanje i sve deluje tako lepo....da bi samo 12 sati nakon toga usledilo eksplozivno uvlačenje hladnog vazduha iz centralne Evrope.

To je ono što stanovnici Španije,Portugala i Italije nikad neće razumeti,i ono što nas stavlja u totalno drugi rang klime u odnosu na njihov (iako smo ista geografska širina).

- - - - - - - - - -

Kakvi odrazi u Rumuniji i Mađarskoj,gadna gadna nevremena tamo !

b28q.png
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh