Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I kod mene ista situacija,ima i sunca i oblaka,a takodje je i kod mene jutros padala.
 
Ove padavine i nisu iznenadjenje,ipak smo mi u sektoru ciklona sa toplim i vlaznom jugozapadnim strujanjem.

I ovde je jutros bilo maloo kiše (0,5mm) a evo i sada ima par kapi s vremena na vreme.

Samo ne razumem medije koji bruje na sve strane o lepom petku i danima vikenda...:sta:


Ovo za RHMZ je stvarno za pohvalu,jer je po meni prognostičarski model ECMWF apsolutni lider što se tiče prognoza za Evropski kontinent.

Inače negde do 13h je bilo pretežno oblačno,bilo je i par kapi kiše.

Od tada,u Novom Selu uz Sunce fen ubacio u petu brzinu.Trenutno neverovatnih 26,8°C uz vrlo topao vetar sa juga i jugozapada
ufff.gif
Užitak pravi letnji,čak i sunce ''ujeda'' što bi rekli stariji ljudi.
 
Poslednja izmena:
Noc izmedju nedelje i ponedeljka za Vojvodinu pola sjtova predvidja jaku kisu preko cele noci a druga polovina ni kapi...ovde covek ne moze planirati ni za 2 dana u napred
 
Drugari zar vam nije lakse da pogledate satelit sat24 i vidite kako se krecu oblaci ?? ja prema njima kosim sejem itd...mislim zao mi je sto taman krenete u njivu a ono kisa ,em duva vetar em mozete da se nedaj boze prehladite....mislim da ko moze neka prati preko satelita prognozu...
 
U Kraljevu je bio kraći pljusak oko 16:30.Tamo ka mom Novom Selu je znatno jače padalo,a možda i grmelo.

U Novom Selu je bilo kiše i oko 14h.

Sutra i prekosutra(posebno) nestabilno vreme sa pljuskovima i grmljavinom,lokalno i gradom i olujnim vetrom.

U sredu jače naoblačenje uz potop sredinom dana i popodne posebno u zapadnim i centralnim krajevima.Temperatura u osetnom padu,vetar u okretanju na jak severozapadni.Na višim planinama kiša prelazi u sneg.
 
e kad bi htela jedna kisica od 20l da mi natopi njive,posejao sam psenicu ali suvo je skroz :cool:valjda ce pasti malo kise
 
e kad bi htela jedna kisica od 20l da mi natopi njive,posejao sam psenicu ali suvo je skroz :cool:valjda ce pasti malo kise

Kakvi sada problemi sa vlagom :sta: Ima je sasvim sasvim dovoljno.

Po meni kod nas u okolini sve manje od 25-30litara je ispala :ppozdrav:

Hoće li biti miholjskog leta pa pitanje je,od petka se crta jači anticiklon iznad nas ali već odmičemo u jesen pa je i dugotrajna magla i niska oblačnost u igri.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh