Vremenske prilike u 2012 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imas u svakoj malo bolje opremljenoj poljoprivrednoj apoteci termometar za merenje temperature zemljista i kosta par stotina dinara.

2v8pgld.jpg
Hvala Cici,probacu da nadjem!Najvise me interesuje zato sto sam citao neke publikacije i clanke na netu o izmrzavanju stetocina-ponajvise Diabrotica Virgifera cija jajasca na -8 C,umiru!
 
Ma ako je tako do sad su izumrle:haha: Ali ja mislim da u slojevima gde ona prezimljuje a to je na dubini od 20-40cm nije tako jak mraz,pogotovo sto sad ima snega.
Ja jos malo i neci moci ni iz kuce koliki su smetovi.
 
Ma ako je tako do sad su izumrle:haha: Ali ja mislim da u slojevima gde ona prezimljuje a to je na dubini od 20-40cm nije tako jak mraz,pogotovo sto sad ima snega.
Ja jos malo i neci moci ni iz kuce koliki su smetovi.
Vise od 80% se nalazi u slojevima do od 5-10 cm i one izumru,ali su opasne one na preko 20 cm cak i sto ti kazes na 40 tamo tesko da je temperatura u -(minusu)...Kod nas smetovi,vetar samo nanosi,opet bio da cistim...Na pojedinim mestima ima i metar snega
 
-9 u gradu. Isao do Surcina, jedva prosao na nekim deonicama. Gume 205, presiroke i samo proklizuje auto::jako_besan:: Lanci mi ostali u Staparu ::samo bes::
 
Kod mene trenutno istocni vetar 4m/s bez snega.U nedelju uvece najavljen severac ::lose:: 3m/s sa 5,1kg snega po m2 :osmeh:
 
sad je -8 stepeni,sinoc je palo novog snega a veceras ce opet biti zestok minus jer izvedrava....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh