Vremenske prilike u 2012 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod nas opet pocela kisa nije jaka ali pada,sinoc padala skoro celu noc,ne znam koliko je litara palo ali je lepo palo.
 
Is is is oblaci tamo u srem i backu nama je dosta ovih 96 litara sto se istreslo
Kod nas oko 60...90 ni videlo,ali ne bi se bunio ako bi dosle padavine i na trocifren broj...sinoc pljusak kakav odavno nisam video,isao sam kolima 50 km/h i jedva sam pronalazio put-a soja stucena u zemlju,prilepio je pljusak,dok abutilon kojeg ima na toj njivi stoji uspravno i sad samo ceka sunce...naopaka biljka.
 
Veliko Gradiste i okolina su sinoc bili 8 sati pod konstantnim pljuskom. Padala je kao iz kofe da sipas.Izvukao 27 cisterni od 3200 lit. vode iz podruma. Tati se nije svidelo da imamo u kuci zatvoreni bazen...
 
Kod nas sinoc nepune 2 litre, i nekidan je palo malo manje od 5. Al bar mi je drago da je neko drugi dobio, ako vec nismo mi.
 
[TABLE="class: bbc_table"]
[TR]
[TD]VELIKO GRADISTE
LYVR VRSAC
AMS Vršac
BANATSKI KARLOVAC
AMS Paraćin
KOPAONIK MTN RANGE
SMEDEREVSKA PALANKA
Čestereg
CUPRIJA
KIKINDA
KRAGUJEVAC
AMS Rusko selo
Bašaid
ZRENJANIN
KRUSEVAC
SJENICA
KRALJEVO
AMS Karaburma
POZEGA UZICKA &
BEOGRAD/BELGRADE
VALJEVO
CRNI VRH MOUNTAIN
AMS Indjija
PALIC
ZLATIBOR MTN RANGE
AMS Subotica
LESKOVAC
VRANJE
NOVI SAD RIMSKI
ZAJECAR
SOMBOR
NEGOTIN &
AMS Knjaževac
LOZNICA
SREMSKA MITROVICA
KURSUMLIJA
LYNI NIS
LYBE BELGRADE/SURCIN &
DIMITROVGRAD[/TD]
[TD]146
139
110
86
55,3
43
38,5
35
34
33
31
30,9
30
30
21,6
21
21
15,2
15
13,2
12
10,4
9,1
9
9
7,2
7
7
6
5
4,8
3
2,9
2
2
1,2
0,4
0,1
0[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

SREMSKA MITROVICA 2L
LOZNICA 2 L

Kod mene ni toliko ::samo bes::::jako_besan::
 
Is is is oblaci tamo u srem i backu nama je dosta ovih 96 litara sto se istreslo
Ovde u Beloj Crkvi priblizno preko 130L sinoc, + 37 L juce u toku dana. Mozda malo i preterano. Boze salji kisurinu svima.
5GY8.jpg
 
sad pogledao u serpu 35l od sinoc, znacu ukupno za 24ha 60l. sobzirom da je za 3 meseca palo 6l. nije zlata vredna, al je neko olaksanje i nada da ce kukuruz koliko toliko roditi...
evo je sad ponovo pljusti i puca kao ludo, sad pada litra u minuti :osmeh:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh