Vremenske prilike u 2012 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sa meteoforuma,količine padavina koje su pale u proteklih 24 časa.


[TABLE="class: bbc_table"]
[TR]
[TD]VELIKO GRADISTE
LYVR VRSAC
AMS Vršac
BANATSKI KARLOVAC
AMS Paraćin
KOPAONIK MTN RANGE
SMEDEREVSKA PALANKA
Čestereg
CUPRIJA
KIKINDA
KRAGUJEVAC
AMS Rusko selo
Bašaid
ZRENJANIN
KRUSEVAC
SJENICA
KRALJEVO
AMS Karaburma
POZEGA UZICKA &
BEOGRAD/BELGRADE
VALJEVO
CRNI VRH MOUNTAIN
AMS Indjija
PALIC
ZLATIBOR MTN RANGE
AMS Subotica
LESKOVAC
VRANJE
NOVI SAD RIMSKI
ZAJECAR
SOMBOR
NEGOTIN &
AMS Knjaževac
LOZNICA
SREMSKA MITROVICA
KURSUMLIJA
LYNI NIS
LYBE BELGRADE/SURCIN &
DIMITROVGRAD
[/TD]
[TD]146
139
110
86
55,3
43
38,5
35
34
33
31
30,9
30
30
21,6
21
21
15,2
15
13,2
12
10,4
9,1
9
9
7,2
7
7
6
5
4,8
3
2,9
2
2
1,2
0,4
0,1
0

[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

---------- Poruka napisana u 08:56 ---------- Prethodna poruka je at 08:53 ----------

Uz sinocne pljuskove i konstantnu kisu koja nije prestajala do pola 7 jutros + ono juce pre podne mislim da je palo blizu dosta...Necu da kazem otprilike ako cujem cifru napisacu,ali dosta,dosta...
Savo,da li sada mogu da formiram cenu za srebrenjak ? :haha::bravo:
 
Uz sinocne pljuskove i konstantnu kisu koja nije prestajala do pola 7 jutros + ono juce pre podne mislim da je palo blizu dosta...Necu da kazem otprilike ako cujem cifru napisacu,ali dosta,dosta...

savato ti si najviše kukao oko kiše i eto fala bogu isplatilo se...
naravoučenije

kukati neprestano znači uspeh zagarantovan..:haha:
 
Mi smo zaboravili kako izgleda ozbiljna kisa. Pratim sajtove za prognozu i svakih 5-6 sati smanjuju padavine. Nisam pisao padavine, ali ja za mojih 24 godine ne pamtim losije stanje u ataru, koje ce se jos pogorsati od subote po svemu sudeci.
 
mi smo nocas dobili preko 50l,pocela je sinoc oko 21h i celu noc (20min pada i to jaka,pa 5 min pauza) do jutros u 08h,trenutno oblacno +22
 
Mi smo zaboravili kako izgleda ozbiljna kisa. Pratim sajtove za prognozu i svakih 5-6 sati smanjuju padavine. Nisam pisao padavine, ali ja za mojih 24 godine ne pamtim losije stanje u ataru, koje ce se jos pogorsati od subote po svemu sudeci.
staparac i ja sam popizdio više od prognoza i obećanja i biće ovako biće onako.
Od kada radim u poljoprivredi zapamtio sam samo 2000 godinu kada je kiša u prigrevici pala zadnji put 27 aprila i do septembra ni kapi ali tada je banat te zime plivao u vodi i zalihe vode u zemlji su bile na zavidnom nivou.
Znam da nije duvao takav suhovej kao ove godine koji je spaljivao usev za 2 dana i bilo je toplo ali ponavljam bez suhoveja.
2007 samo delimično i u kraćem vremenskom periodu vreme kao i 2012 i to su bile sve krizne godine koje sam proživeo ali ova obara sve rekorde.
Imaćemo dovoljno vremena da kada se sve završi ,a kraj je blizu još mesec i po dana pa ćemo onda sumirati sve i izabrati šta nam je činiti.
 
Sa meteoforuma,količine padavina koje su pale u proteklih 24 časa.


[TABLE="class: bbc_table"]
[TR]
[TD]VELIKO GRADISTE
LYVR VRSAC
AMS Vršac
BANATSKI KARLOVAC
AMS Paraćin
KOPAONIK MTN RANGE
SMEDEREVSKA PALANKA
Čestereg
CUPRIJA
KIKINDA
KRAGUJEVAC
AMS Rusko selo
Bašaid
ZRENJANIN
KRUSEVAC
SJENICA
KRALJEVO
AMS Karaburma
POZEGA UZICKA &
BEOGRAD/BELGRADE
VALJEVO
CRNI VRH MOUNTAIN
AMS Indjija
PALIC
ZLATIBOR MTN RANGE
AMS Subotica
LESKOVAC
VRANJE
NOVI SAD RIMSKI
ZAJECAR
SOMBOR
NEGOTIN &
AMS Knjaževac
LOZNICA
SREMSKA MITROVICA
KURSUMLIJA
LYNI NIS
LYBE BELGRADE/SURCIN &
DIMITROVGRAD [/TD]
[TD]146
139
110
86
55,3
43
38,5
35
34
33
31
30,9
30
30
21,6
21
21
15,2
15
13,2
12
10,4
9,1
9
9
7,2
7
7
6
5
4,8
3
2,9
2
2
1,2
0,4
0,1
0
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]


---------- Poruka napisana u 08:56 ---------- Prethodna poruka je at 08:53 ----------


Savo,da li sada mogu da formiram cenu za srebrenjak ? :haha::bravo:
Lazo mislim da mozes,samo pozuri dok ima vlage da ga pobodemo :))...@Ljubek nisam kukao to se zove jadikovanje,ali isplatilo se Hvala Bogu,nama je dosta i ako moze rado bih vam je poslali!!! Pozdrav
 
@ljubek
Znamo mi sta nam je ciniti, samo nam komsije ne daju! Racunam kakav sam baksuz, ako izbusim bunare i opremim se tifonom, garant ce godina biti idealna pa sam dzabe ulozio sredstva.
2000 se secam slabo, ali usevi nisu bili ovako losi. Dekalb pitanje da li ce vratiti ulog. Pojedine soje kombajn nece morati ni da ulazi.
Sve u svemu nagrabusili smo definitivno ovaj nas kraj.
 
i ja sam stalno u kontaktu sa proizvođačima u prigrevici i ljudi dolaze sa svakojakim pričama o stanju useva zbog šarenila kvaliteta zemljišta po ataru.
U šali kažem da će prinos kukuruza biti kiperka po jutru a soje ko bude imao 10 metara biće rekorder.
suncokret se najbolje drži.
Moja prognoza koju sam već više puta rekao je da će se površine pod strninama višestruko povećati a sto ti kažeš navodnjavanje je ipak za mnoge proizvođače misaona imenica.
Kad je 2010 padala kiša i onima što na ćošku čuče u kanalu je rodilo i svi bili pametni i jaki a sad prc vrati guzo slatke zalogaje.
U prigrevici svega se 30 tak jutara zaliva u privatnom sektoru uključujući i povrtare.
i imamo 2 tifona na svu zemlju privatnu.
Nije baš mala investicija za tifon i bunare.Po meni to ima smisla ako se komšije koje udaraju u kanal udruže ili imaju barem 10 kj u komadu pa zajednički ulože u taj sav cirkus onda ima smisla ovako sam i usitnjeno teško.
A kada bi se dtd nalio do druge škarpe sigurno bi nivo podzemnih voda bio višlji i stanje useva bi bilo mnogo bolje ovako kanal dtd nema funkciju u navodnjavanju.
Po projektu je to predviđeno ali nikada nije zaživelo-srpska klasika..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh