Vremenske prilike u 2010. godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Rano jutros ledena kiša, pa sada sneg i -2, stvarni osećaj -8 do -10, jer košava "razbija"!
Prošetao kuče, samo kratki piš i beži u zavetrinu i ni za živu glavu nazad
Beograd, sa prozora i terase, sati 10.00



:ppozdrav:
P.S. Dve fotke loše, kamera sa mobilnog zeza!
Post je spojen: [time]1265460383[/time]
_________________________________________________
Beograd, bez padavina, -3, osećaj -5, košava oslabila!
13.30 - Ista pozicija - fotke:



:ppozdrav:
 
Deni je napisao(la):
zna li neko; 10cm/m2 svežeg snega kolko litara vode na m2?
I ja bih voleo da znam, ali mislim da je to promenljiva vrednost, jer nije svejedno koliko je hladno kad pada sneg(to je moje mišljenje i nemora da je ispravno)
 
Rale 83 je napisao(la):
Danas kosava od 104 do 108 km/h rastura nosi zemlju sa njiva, sje..cemi uljanu repicu skroz grancice na sve strane samo lete i pravi smetove
upravo tako samo kod mene malo jace :D!!! smetovi su pokriveni zemljom!! neverovatno nadamo se da ce prestati nocas!! posto sutra sneg opet.
 
Kod nas pada li pada , a brat mi treba na put . Kažu i u jevropi zavejalo . :zli:
 
Ten inches of fresh snow can contain as little as 0.10 inches of water and as much as 4 inches of water, depending on crystal structure, wind speed, temperature, and other factors. The majority of U.S. snows fall with a water-to-snow ratio of between 0.04 and 0.10.
u prevodu - sve zavisi od toga kakav je sneg.
uobičajeno je da se računa 1:10

p.s. dok sam guglao na tu temu, nađoh podatak da je svetski rekord u padanju snega blizu 2m u jednom danu.
 
Beograd, 13. februar, 08.00 sati:

Snežna vejavica sa udarima vetra do 40 km/h, visina snega oko 10 cm, temperatura -1 (osećaj -5), ulice nisu očišćene, otežano kretanje:



:kisa:, :ppozdrav:

P.S. 08.30 - Ispravka, bio napolju, snega do 20 cm., vetar i više od 50 km/h
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh