Vogel&noot soil solutions

Uh, dobra cena. Uzeo u mikronu. Iq parts. Kažu da su oni kupili livnicu koja je pravila delove za vogela, tako da je to sad original. 8 raonika (4 leva, 4 desna), 8 špiceva (4 leva, 4 desna), 24 šrafova sa maticama za raonik, 16 šrafova sa maticama za špiceve, sve ukupno 77.700 dinara sa pdv-om.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Ja sam pre neki dan uzeo u Agritehnicomu,isto za vogela XM, Bellota, Španija isto komplet raonici,špicevi i šrafovi
5500 din po glavi.
 
Tako sam ja pre kupovao frad filtere za gorivo. Firma odavno zatvorena ali ima da se nadje. Taj lik kod koga sam uzimao nabavio još neku zalihu, inače prodaje i na najlonu. Filter koštao 350 din keš nema računa nema garancije, ništa. Ja ugradio curi na sve strane, nemožeš ga upasovati da si bog. Odem u almex, kupim fleet guard, svetska marka. Platim ga 315 din sa pdv-om preko računa. Svaki sedne ko **greška na nošu....

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
ti stariji 950 imaju samo po dve rupe,a posle su se pojavili sa tri...oni sa tri mogu malkice da smanje"zalogaj",ali ovi sa dve rupe ne mogu da se spuste ispod 38 po pluznom telu-mozda koji cm manje na lakim zemljama.
Znači zato ja imam 3 rupe na nosačima tela a samo 2 na gredi. Vidi se da je greda druge nijanse boje tj. menjana u nekom trenutku, ali očigledno sa tom od starijeg modela.
Pokušao sam da smanjim zahvat i u suštini može tako sto se šrav stavi pored grede. https://ibb.co/1mDkLtT
Problem je što prva brazda ne može da se smanji jer smeta trougao. https://ibb.co/C1tSFfG
Nije problem ni da se izbuši rupa na gredi gde bi trebala da bude mada ne znam da li da radim to? Ovako da prava ima veći zahvat od druge dve ne bi trebalo ili ne smeta?
Inače nisam primetio neko olakšanje u oranju. nakon smanjivanja zahvata. Ne ide pa ne ide kad je tvrdo, a zmlja crna. Prva brazda hvata na pola pošto nisam to podesio još.
 
Kakvi su po kvalitetu dijelovi za plug vogel noot sto pravi bel impex?treba mi pero daske kod njih 15 e komad pa neznam kakav je kvalitet?
Ili predlog gdje uzeti?
 
Ozbiljno? Meni treba desni raonik. Uzeo bi ako ima onaj zadnji manji plaza, moze on ici jos 1-2 sezone, ali ako ima, kupio bi..
 
Jel neko imao sličnu situaciju na ovakvom vogelu, štelovanje širine je sa malim toplingom, pa ide od 55cm po brazdi do 30 cm:



imam problem što kad je na 35 cm po brazdi, plazovi nisu u pravcu, nego su ukoso, jer su cele glave ukoso pa vuče u neorano. Jel neko nekako pomerao ugao?

Kad je namešten na 50cm, onda ide plaz u pravcu vuče, ali kad se smanji na 35 onda ide ukoso, a nosači glava su fiksno zavareni za gredu, ne mogu da menjaju ugao. Kako ovo rešiti?
 
jeste, 95cm je od glave do glave ali nije fiksni zahvat. Ima topling mali koji skuplja ili širi malu gredu pored velike, tu gde ide noga, tu je ta mala greda, ne vidi se dobro, kad je odvijen ide na 55cm, a kad je skupljen ide do 30cm...sad je pitanje ugla glava jer su one fiksne. nisu oni stavili taj mali topling koji pomera ugao tek tako, samo ne znam kako glave da isprate pravac....
 
Nazad
Vrh