Vogel&noot soil solutions

Salu na stranu...

Jeste li culi da je AMAZONE kupio Vogel&Noot? Vogel je po treci (ili cetvrti) put bankrotirao/propao i sad ga oni preuzeli. Kazu da ce svi rezervni djelovi i dalje biti dobavljivi za postojece plugove a do nedavno je kod nas skoro pa nemoguce bilo naci original raonike za vogela, zastupnik ih jednostavno prestao dobavljati. Zamjenskih na svakom cosku ali originala nigdje, morali povecalom traziti.

Sad cemo vidjeti dokle ce kod ovih izdrzati do bankrota ;)
 
Ajde što svi teraju šegu sa mojim ferdžom ali sad počeo i Super Moderator,a on upravo i jeste tu da zaštiti starije i ne iskusnije forumaše.
Sad kad sam čuo za veliki problem sa delovima,kažem ja"Aco,nećeš ti ovo pazariti,šta ću posle kad se nešto pokvari kod njega"!Možete me nagovarati koliko hoćete!
 
Moj drug je kupio polovan Vogelov plug M950 trobrazni. U planu mu je bilo da sa dve brazde ore na 2x40cm sa rusom 820, a treću glavu bi koristio kad uzme veći traktor. Pošto se ove godine kod nas izuzetno lako ore hteo je da proba da ore sa tri brazde i ja sam mu preporučio najmanji zahvat (3x32 cm), ali on hoće da proba sa 3x36 cm jer mu je neki čovek rekao da rus mnogo lakše vuče taj plug na zahvatu 3x36 nego na 3x32. Meni to baš nije logično, ali ajde... E sad, taj moj drugar bi da proba plug pa ako neko ima takav plug (M950 3 brazde sa pretplužnjacima) i namešten mu je na 3x36cm - bio bih mu zahvalan da premeri na koliko su podešeni toplinzi na plugu (i bočni i prednji, od centra bolcne do centra bolcne), kao i možda slika kako je postavljena kupa na ram pluga (tj. na koje rupe je zavrnuta kupa). Drugov Rus ima 105cm unutrašnje rastojanje između zadnjih točkova. Te mere bi nam bile početni korak u štelovanju pluga...
 
Nedavno je prodat jedan od 4m sa 5 polja star par godina za nesto preko 3000 evra. Ovaj od 3m i 3 polja vredi po meni tu do 3000 ako je u super stanju kao sto kazes.
 
WY daske, 1020, stari tip sa fiksnim zahvatom na 35 cm po brazdi,
w3gvq.jpg
Koji je ovo tip ravnika kod tebe?
 
Nazad
Vrh