Vogel&noot soil solutions

U fabričkom katalogu V&N piše da se stavljaju šrafovi M16x65 u kvalitetu 10.9.
 
Meni su u Agrotehu rekli da samo 10.9 ide na moj plug L950 i ostale serije, čak i u garanciji tako piše. Ako ne bude u kvalitetu 10.9, nema pokrivanja garancije.
Izvinjavam se za :off_topic:
 
Ja sam stavljo 10.9 sve dok nisam iskrivio dva raonika a sigurnjaci nisu pukli,od tad samo 8.8 i glava me neboli.Bolje da promenim 6-7 srafova u sezoni nego dva raonika da iskrivim
 
Ja sam stavljo 10.9 sve dok nisam iskrivio dva raonika a sigurnjaci nisu pukli,od tad samo 8.8 i glava me neboli.Bolje da promenim 6-7 srafova u sezoni nego dva raonika da iskrivim
Jedno je sta kaze papir,drugo praksa.Dok su na plugu bili 8.8(fabricki tako dosao)sve bilo ok,kada je na zadnju glavu stavljen 10.9,glava je naredna dva dana pucala mesto srafa,a usi pistale od cene koja je bila navedena za novu gredu...
 
Kod mene je vogel l950 došao sa 10.9 šrafovima i stalno mećem te pošto sam imao jednom 8.8 i oni se tegle pa prilikom pucanja ostaju zaglavljeni u rupi pa treba izbijati sa probojcem dok kod 10.9 ako je tog kvaliteta ispada bez problema.Ko ima sad 8.8 na plugu neka proba da izbije šraf posle par dana oranja.
 
Mislis zato sto je "ljuci" pa puca lakse?Ne,tvrdji je i odma mu treba veca sila da ga pokida....ja sam ih kidao ove godine kao ledenice,po dva odjedared,kad rogonja zapne,a srafi 16mm,10.9...(druga marka pluga)

Tako je @sale.....al kad stavis u kvalitetu puca i on kao led,bitno je i steci dobro srafove,da "nezvace",nego da sece...
 
Poslednja izmena:
Sve se da skrjati. Inace po uputstvu idu vijci tvrdoce 10,9. Na L950 od 2006. nismo niti jedan vijak polomili, niti na M1020. Al zato lane na bivsem Kvernelandu punu torbu vijaka 8,8.
 
Ja sam sa 952 prošle godine u zimskoj brazdi na 20 jutara tabli teže zemlje polomio puuuno šarafa, u jednom krugu (350 metara od kraja do kraja, 700 metara krug) lomio sam i po 8 šarafa, a u normalnijoj zemlji na tolko jutara možda max 2 šarafa.
Ove godine ni jedan šaraf cjele godine. Ne računam dva šarafo što sam ohvatio u travi stup ukopan 3 metra u zemlju i još jedan taki malo manji stup na međi.
 
Baš tako Nikola, kao žiletom ga odseče a ne ko neki nemožeš ga izbiti iz rupe kad otpadne, tegli se ko glista.
 
Ja nisam ni jedan sraf na L950 otkinuo, a fabricki su stigli srafovi 8.8. Plug je original austrijski, kupljen je pre nego sto je pocelo sklapanje kod nas. Nisam gledao sta pise u katalogu, ali sam u rezervu ubacio 8.8 srafove.
 
Kupite 8.8 u kvalitetu a ne ove bele made in P.R.C koji se nude po kojekakvim gvožđarama pa ćete videti da li se tegli ili puca kao led.
 
Cinjenica je da se po gvozdjarama prodaju nekvalitetni safovi mada safovi koji su previse kaljeni lakse puknu na opterecenje od onih meksih.
 
Nazad
Vrh