Voćarski traktor-vaša preporuka

Koji je to malcer kome treba 70 ks,uz redovno odrzavanje vocnjaka,nepricam o zapustenim gde je trava od 1m visine,ja nosim sa jd 1745 calderoni od 2,2 m i nikakvih problema nema,da napomenem da je granje od rezidbe mnogo lakse raditi od trave

Послато са SM-A325F помоћу Тапатока
Pa na njemu pise da je potreban traktor snage od 50ks - 70ks. Sta god znacio tako veliki raspon u KS. Ne znam, nemam iskusva. Da imam, ne bih pitao. Da li cu da imam problem ako kupim traktor snage od 60ks. Jedan deo njive mi je pod blazim nagibom, nije cela ravna.
Model malcera>

Giemme DS 195​

 
Poslednja izmena:
Kod malčiranja se uvijek može, smanjivanjem zahvata pomoći traktoru ako zagusti. Ako planiraš često malčirati, možeš birati malčer kojemu je kao donja granica snage predviđena snaga tvojeg traktora. Širi zahvat, brže završen posao. Problem se može pojaviti kod početka malčiranja, ako trava preraste ili je jako gusta, kada nije moguće smanjiti zahvat. Ako se traktor mući, neophodno je podiči malčer na hidraulici i proći 2 prolaza po istom mjestu.
Uži malčer, odnosno traktor jači nego je neophodno, omogućuje korištenje opcije 540E ili čak 1000 okretaja na kardanu. Štedi gorivo, jer traktor radi na nižim okretajima, a malčer ima dovoljne okretaje.
Analiziraj svoje potrebe i donesi odluku u skladu s analizom.
 
Rakovica ima 65 ks,problem u lešpicima što je to mali zahvat,ne pokriva lepo iz 2 puta,moraš i treći prohod kroz sredinu ako ideš 2 puta ostaje vupe od metra trave do voćki .
Ja sam sad dobio rešenje na konkursu,u oredračunu imam gieme 2,2m.
 
Rakovica ima 65 ks,problem u lešpicima što je to mali zahvat,ne pokriva lepo iz 2 puta,moraš i treći prohod kroz sredinu ako ideš 2 puta ostaje vupe od metra trave do voćki .
Ja sam sad dobio rešenje na konkursu,u oredračunu imam gieme 2,2m.
Slazem se, to je i meni vazno. Zbog toga sam kupio bocni disk za kosenje, tu dobijam 2x60cm + 2x195cm, to ce mi biti dovoljno za 2 prohoda.
 
Kod malčiranja se uvijek može, smanjivanjem zahvata pomoći traktoru ako zagusti. Ako planiraš često malčirati, možeš birati malčer kojemu je kao donja granica snage predviđena snaga tvojeg traktora. Širi zahvat, brže završen posao. Problem se može pojaviti kod početka malčiranja, ako trava preraste ili je jako gusta, kada nije moguće smanjiti zahvat. Ako se traktor mući, neophodno je podiči malčer na hidraulici i proći 2 prolaza po istom mjestu.
Uži malčer, odnosno traktor jači nego je neophodno, omogućuje korištenje opcije 540E ili čak 1000 okretaja na kardanu. Štedi gorivo, jer traktor radi na nižim okretajima, a malčer ima dovoljne okretaje.
Analiziraj svoje potrebe i donesi odluku u skladu s analizom.
Hvala puno na ovim informacijama. Sad mi je mnogo jasnije na sta treba obratiti paznju i sta sve uzeti u razmatranje.
 
Nazad
Vrh