Voćarski traktor-vaša preporuka

Taj što sam postavio i ta dva ,sve ti to sa iste trake silazi,samo uzeti u obzir koji je najdostupniji i najbliži.
 
Moj komšija ima Armu voćarca 25000 je bila tada kad je uzeo,mislim da nema opcija prednji kardan i PH. Lep traktorčić ,jak ,ali je klasu ispod ovih italijana.No svako zna svoje mogučnosti i potrebe tako i ti.
 
Pogledao sam sve vase predloge ali problem je sto skoro nijedan od predlozenih modela ne ispunjava uslov po pitanju ekoloskih EU standarda motora po kriterijumima konkursa za IPARD.
Bice dozvoljen samo stage V ( mozda stage IV ).

Da li imate ideju koji model voacrskog traktora bih mogao da pogledam a da je stage V i da ne prelazi 30-35eur sa PDV.
hvala
 
Ne znam tacnu cenu, najbolje nazovi distributere pa pitaj ali kolko se secam tako nesto se pominjalo. Tj to je bio Same Frutteto, Landini ne znam ali ne verujem da je mnogo jeftiniji. Lamborghini je imao neku akciju radi probijanja na trziste, bio je par hiljada eur jeftiniji od ostalih iz SDF grupacije, ne znam da li jos uvek traje
 
Ne znam tacnu cenu, najbolje nazovi distributere pa pitaj ali kolko se secam tako nesto se pominjalo. Tj to je bio Same Frutteto, Landini ne znam ali ne verujem da je mnogo jeftiniji. Lamborghini je imao neku akciju radi probijanja na trziste, bio je par hiljada eur jeftiniji od ostalih iz SDF grupacije, ne znam da li jos uvek traje
Imaju neku akciju jos uvek al samo za lager a to su modeli sa motorom koji ne zadovoljava EU ekoloski standard za IPARD podsticaj.
 
Koji je to malcer kome treba 70 ks,uz redovno odrzavanje vocnjaka,nepricam o zapustenim gde je trava od 1m visine,ja nosim sa jd 1745 calderoni od 2,2 m i nikakvih problema nema,da napomenem da je granje od rezidbe mnogo lakse raditi od trave

Послато са SM-A325F помоћу Тапатока
 
Za skupljac lesnika,neznam nisam koristio al mislim da tu netreba neke snage...
Najvise ti snage treba za atomizer naravno pisem o atomizerima sa dobrim vetrom..

Послато са SM-A325F помоћу Тапатока
 
Za lešnike ne treba puno,oni samohodni su na šasiji od motokultivatora 14 ks mislim.Bila prezentacija kod drugra u lešnicima al nisam zapamtio tačno al je tu negde.Traktorski može biti malo više snage da traži ali ne puno.
 
Skupljac u mom slucaju ima 770 kg, duzina mu je 2m plus cetka jos oko 1m i sve to pravi vagu i povecava opterecenje. Kod ovih traktora od 50-60 ks mislim da je prednja hidraulika na krajevima jacine 500-700 kg dok kod jacih traktora od 1000-1500 kg. Za pokretanje moze i ferzda da vrti...Mozda se isplati kupiti turske traktore za 25-27k ili brendirane manje za 30k ali klot bez budzenja i kupiti Imt542 obrnuti sediste i komande, skinuti kabinu i imati samohodni kombajn za skupljanje. Jedino sto ovaj princip skupljanja dize nenormalnu prasinu i ti konstatno ides ka njoj pa je to smrt, dok kod kombajna sa sistemom usisavanja ta prasina je dalje od tebe ali nije isti princip i ne mozes sam da radis nego treba min. 3 coveka a ucinak smesan.
 
Nazad
Vrh