Vlagometri za žitarice

Ja sam danas poručio 41000din sa pdv baždaren. WILL 55 ::namigivanje::
 
:cao: kakvo iskustvi imate u merenju vlage.ima li razlike kad izmerite vlagu kod kuce a onda na nekom odkupnom mestu. ako ima razlike kolika je razlika :bravo:
 
Predao sam soju na tri različita mesta:

u privatnoj ZZ nečistoća 6%, vlaga 15%
u PD Napredak nečistoća 4% vlaga 16%
u Rumi na silosu prema Vognju nečistoća 2% vlaga 14,5%

Sva soja sa iste parcele, vršeno u dva dana.
 
kod mene na dva mesta merio prijatelj isti kukuruz imao je 21% i na drugo mesto 26% :sta: kradu kako god i gde god stignu plus lom , nečistoča
 
Ovaj vlagomer je koristio ZP institut neki dan kada smo skidali oglednu njivu,mislim da imam jos nekoliko dobrih slika ali ih nisam dobio,za sad imam samo ove.
av23xd.jpg

2e5plc0.jpg
 
e baš taj kod mene u selu pokazuje veču vlagu a može li on da se podesi ka " krade " odnosno da pokazuje veču vrednost od stvarne :sta:
 
to je najobicniji diki dzon!u svetu uredjaja za merenje on je kao nokija 3310 kod mobilnih telefona!nameste ga kako hoce!
 
mladen87 je napisao(la):
to je najobicniji diki dzon!u svetu uredjaja za merenje on je kao nokija 3310 kod mobilnih telefona!nameste ga kako hoce!
Tacno tako.Jedino koliko je meni poznato taj johni po uputstvu jasno trazi da stoji na fiksnoj vodoravnoj podlozi.
 
pre neki dan sam predavao kukuruz i uzme covek uzorak i sipa u onaj vlagomer kad on izbaci 24%....ja na njega brate Milane sta je ovo....kaze on sacekaj malo pa mu onda prebacio na drugu sifru i ponovo sipao kukuruz u nega kad ono 18.7%....malo li je za oteti
Stvar je u tome da taj vlagomer ima merenje za suvo i vlazno zrno pa nije svejedno koju cifru na displeju startuje takvu i vlagu ocita
E da nisam viknuo na njega da me ne zajeb...... prosao bi i ja sa 24% vlage
 
Rabadzija je napisao(la):
pre neki dan sam predavao kukuruz i uzme covek uzorak i sipa u onaj vlagomer kad on izbaci 24%....ja na njega brate Milane sta je ovo....kaze on sacekaj malo pa mu onda prebacio na drugu sifru i ponovo sipao kukuruz u nega kad ono 18.7%....malo li je za oteti
Stvar je u tome da taj vlagomer ima merenje za suvo i vlazno zrno pa nije svejedno koju cifru na displeju startuje takvu i vlagu ocita
E da nisam viknuo na njega da me ne zajeb...... prosao bi i ja sa 24% vlage
Veruj mi da na sifru ne moze toliko da ukrade.Probao sam ja na suv i na sirov kukuruz.Bilo je razlike 1%.Jedino da je sifra bila na nekoj drugoj kulturi.Ima tu caka,samo ih treba provaliti.Mene ni ne pokusavaju zavrnuti jer znaju da je vlagomer uvek u kabini.
 
Nazad
Vrh