VLADIMIREC T-25

Kod mene su 11-ke trenutno ☺
Moraću da ga merim navigacijom,nema druge.
 
Dobrodole rusi su toliko blesavi da ti nemogu opisati i u nedostatku nekog dela nappasovace svasta .Samo po mnogim pokazateljima na tom satu tvrdim da to nije za vladka jer se nista neuklapa. prvo najveci dozvoljeni obrtaji motora su 1600 za verziju od 25ks a 1800 za verziju od 31 i 34 ks. drugo najveca brzina je oko 22km /cas a tu ide i do 35 sto jedino mtz moze.Brzina kardana je limitirana na 2000 obrtaja motora a kod vlatka je 1750 . a drugo ima pokazatelj i za 1000 obrtaja kardana sto kod vladka nepostoji. Prilagodili su mtz sat sa kontra smerom pinjona koji je potpuno identican vladkovom jer imam ga pa znam.
Pole moras probati kojom ti brzinom odgovara prskanje u datim uslovima. Neznam teret i koliko brzo bi mogao da vozis jer i ja prscem u zavisnosti od kulture i 1 i 3 i 4 brzinom. Probaj vodom cistom pa vidi na bar 1200 obrtaja kojom brzinom mozes prskati i onda prilagodi.Proizvodjac svaki za masine uvek navodi koja brzina treba kardana jer se vecina proracunava na 540 obrtaja. E sad pri tim obrtajima svi ostali podaci se uklapaju o prskalici. Na 1200 obrtaja imas oko 400 obrtaja ili zeru vise. Ona skala kod obrtomera sto je ispisana sa 1-2-3-4-5ti je brzina kardana kad pomnozis sa 100.Znaci prvo na 1200 obrtaja motora ako tako radi zadovoljavajuce probaj sa punom prskalicom kojom brzinom mozes voziti po tvom terenu jer puna i prazna nije isto

- - - - - - - - - -

Stare oznake guma 10-28 su iste velicinom kao 11,2-28 sada tako da se to uklapa
 
Pozdrav svima. Iscitao sam temu od pocetka...uf dosta je trebalo al nezalim jer zaista veoma pametne stvari se mogu naci u temi i svaka cast svim učesnicima na nesebicnom deljenju....
Resio sam posle citanja ove teme da kupim i ja jedan dobar primerak koji bi mi sluzio iskljucivo za vocnjak (atomizer, roto tarup, izvlačenje roda, eventualno pipalica)
E sad pitanje jedno koliko je visok traktor sa fabrickom kabinom postavljen u najnizi polozaj? Znam da ima u temi napisano al to je vrv sa manjim gumama pa ako ne bi bio problem neko caskom da izmeri ☺

Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Kolega visina novog tipa kabine (model sa ventilacijom i grejanjem) iznosi 2,3m. Traktor je u naj nižem polozaju.
 
Imaš mesta i za rotaciju ☺

- - - - - - - - - -

Kod mene je budžena kabina od ferdže i u ovako
spuštenom stanju ima nekih 2.15


20170418_110134.jpg
[/url]upload images freecertificity.com[/IMG]

I ja sam ga uzeo pre tri godine isključivo za voćnjak ☺
 
Pole kako se ponasa sa atomizerom? Jel moze da gura? Na koliko ga obrtaja drzis kad prskas?


Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ma kako ne može,tera ko puška! I ja sam mislio da li će moći da nosi ali ima ljudi na forumu koji ih poseduju i koji su bili u pravu kada su mi govorili da ga Vlajko nosi bez brige.
Za obrtaje ne mogu baš sa sigurnošću da ti kažem jer sam prskao samo jednom. Upoređivanjem brzine sa prijateljem koji mi je prethodno prskao i došao sam do toga da treba da teram drugom sporom na 1000 obrtaja ali mi je zbog velikih dizni puno trošio pa sam morao terati trećom sporom na 1200 obr. ali to je bilo brzo pa zato moram da menjam dizne da bih mogao sporije da idem.
 
Nemojte mi uzeti za zlo, ali Vam moram prigovoriti i zameriti zašto brzine kod ovog zahvalnog i korisnog traktora delite na "brze" i "spore"...
Kad neko sa strane čita, a ko nema iskustva sa ovim traktorom i njegovim brzinama, stiče pogrešan utisak da on ima nekakav "reduktor" pa njime dobijaš brze i spore, što je pogrešno...
Ko ima jednu palicu menjača, kako on dobija "brze" i "spore"?
Ja Vas razumem u Vašoj prepisci, ali Vas lepo molim zbog drugih, da brzine nazivate pravim imenima...
Znači 1. je prva a ne 1. spora,a 3. je treća,a ne 1. brza..
Postoji i raspored brzina gde je, po Vama ispada, 1. "brza" ustvari 2. brzina?
Shvatate konfuziju i tako već dovoljno negativno etiketiran menjač pa zlonamerni imaju gomilu materijala da kude i "hvale" ovo čudo sovjetske tehnike,naravno,kakav je to "komplikovan" menjač,gde da bi izabrao željenu brzinu,prvo moraš završiti ubrzan kurs za korišćenje svemirskog broda Sojuz...
Hvala na (eventualnom) razumevanju...
 
Poslednja izmena:
Eeeee maloooo smo meriliiiiii......☺
Pri 1000 o/min na kardanu ima 360 o/min
Pri 1300 o/min na kardanu ima 460 o/min
Pri 1500 o/min na kardanu ima 560 o/min

E sad,posle sam postavio obrtaje na 1000 i merio remenicu na radilici i pokazivalo mi je 1160 obrtaja što znači da obrtomer u kabini pokazuje 15% manje.

To znači da bi onda i vrednosti na kardanu bile veće za 15%.

Eto ako kome trebaju vrednosti na kardanu.

Postavicu i slike samo da se dokopam kompjutera ☺

- - - - - - - - - -

Nemojte mi uzeti za zlo, ali Vam moram prigovoriti i zameriti zašto brzine kod ovog zahvalnog i korisnog traktora delite na "brze" i "spore"...
Kad neko sa strane čita, a ko nema iskustva sa ovim traktorom i njegovim brzinama, stiče pogrešan utisak da on ima nekakav "reduktor" pa njime dobijaš brze i spore, što je pogrešno...
Ko ima jednu palicu menjača, kako on dobija "brze" i "spore"?
Ja Vas razumem u Vašoj prepisci, ali Vas lepo molim zbog drugih, da brzine nazivate pravim imenima...
Znači 1. je prva a ne 1. spora,a 3. je treća,a ne 1. brza..
Postoji i raspored brzina gde je, po Vama ispada, 1. "brza" ustvari 2. brzina?
Shvatate konfuziju i tako već dovoljno negativno etiketiran menjač pa zlonamerni imaju gomilu materijala da kude i "hvale" ovo čudo sovjetske tehnike,naravno,kakav je to "komplikovan" menjač,gde da bi izabrao željenu brzinu,prvo moraš završiti ubrzan kurs za korišćenje svemirskog broda Sojuz...
Hvala na (eventualnom) razumevanju...

:haha: :haha:
U pravu si oko brzina ali mi nije uopšte jasno zašto se mešaju babe i žabe. Za mene su brze brzine brze a spore spore i to ne može biti isto. Da se one nalaze na istom da ga nazovem " opsegu " onda bi se tako brojalo kao što ti brojiš a verovatno i većina ostalih ali pošto one nisu na istom "opsegu" i da bi došao do svih brzina moraš prebacivati u takozvanu brzi i sporu. Da bi ih stavljao pod istu kapu brzine bi srazmerno trebale da rastu a ovde ispada da je četvrta brža od pete i šeste. To je kao kada bi kod kola druga bila brža od treće i četvrte. Onda bi bilo da i ferguson ima 6 brzina a ne tri brze i spore.
Za mene ostaju četr' brze i četr' spore i to je to. :ppozdrav:
Kod mene je menjač sa jednom palicom i skroz napred levo su brze a kada ga ljuljneš desno onda su spore.
 
Hvala Pole na informacijama, ako je tako nista drugo ne preostaje nego da nadjem neki dobar primerak ☺

Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka
 
attachment.php
[/IMG]
Nemojte mi uzeti za zlo, ali Vam moram prigovoriti i zameriti zašto brzine kod ovog zahvalnog i korisnog traktora delite na "brze" i "spore"...
Kad neko sa strane čita, a ko nema iskustva sa ovim traktorom i njegovim brzinama, stiče pogrešan utisak da on ima nekakav "reduktor" pa njime dobijaš brze i spore, što je pogrešno...
Ko ima jednu palicu menjača, kako on dobija "brze" i "spore"?
Ja Vas razumem u Vašoj prepisci, ali Vas lepo molim zbog drugih, da brzine nazivate pravim imenima...
Znači 1. je prva a ne 1. spora,a 3. je treća,a ne 1. brza..
Postoji i raspored brzina gde je, po Vama ispada, 1. "brza" ustvari 2. brzina?
Shvatate konfuziju i tako već dovoljno negativno etiketiran menjač pa zlonamerni imaju gomilu materijala da kude i "hvale" ovo čudo sovjetske tehnike,naravno,kakav je to "komplikovan" menjač,gde da bi izabrao željenu brzinu,prvo moraš završiti ubrzan kurs za korišćenje svemirskog broda Sojuz...
Hvala na (eventualnom) razumevanju...
Da bi saltao od 1 do 6 sa jednom rucicom, procedura jeovakva. Prvo rucicu skroz dole ljuljnes levo pa je vratis u ler posle je ljuljnes gore pa DESNO pa je vratis u ler. E sad ubacis u 1 ikrenes pa ubacis u 2 i vozis. Izbacis iz 2 paljuljnes skroz gore pa LEVO i vratisuler. Sad moze da ubacis u 3 pa u 4. Vadis iz 4 u ler i ides skroz gore i ljuljnes DESNO pavratis u ler i ubacis u 5. Vadis iz 5 u ler i ides gore pa ljuljnes LEVO pa vratis u ler i ubacis u 6.Kakav Sojuz kakav Sputnjik.:haha:
 
Vecinom nije toliki problem teret za vlatka nego je problem koliko daleko je teret udaljen od poluga jer to pravi probleme.A menjac je super jer dosta je vecinom i 3 brzine presaltati i on prihvata .A da su malo glupo raspodelili brzine to stoji ali nije to nista spram MTZ-a. E tu ko se snadje da isalta sve brzine redom moze u madjionicare ici
 
Sunce ti zarko kao da Vladimirac ima CTF menjac :haha:

Bitno je da se svi mi ipak razumemo ma kako ko shvatio brzine. Svi koji voze vlajka kasnije ili pre ipak shvate kako se salta. :osmeh:

Bilo bi dosadno da je drugacije :osmeh:
 
Da bi saltao od 1 do 6 sa jednom rucicom, procedura jeovakva. Prvo rucicu skroz dole ljuljnes levo pa je vratis u ler posle je ljuljnes gore pa DESNO pa je vratis u ler. E sad ubacis u 1 ikrenes pa ubacis u 2 i vozis. Izbacis iz 2 paljuljnes skroz gore pa LEVO i vratisuler. Sad moze da ubacis u 3 pa u 4. Vadis iz 4 u ler i ides skroz gore i ljuljnes DESNO pavratis u ler i ubacis u 5. Vadis iz 5 u ler i ides gore pa ljuljnes LEVO pa vratis u ler i ubacis u 6.Kakav Sojuz kakav Sputnjik.:haha:
ALI NEMA "brze i spore" , nego 6 napred i tih 6 natrag i 2 "specijalne" "kardanske" koje idu samo napred bez obzira imao ti 1,2 ili 3 palice menjača ALI NEMA brze i spore već je tako konstruisan menjač da odabir brzine moraš da izvršiš na način kako je sit-anprc izvoleo objasnit u varijanti 1 palice menjača...
Kod mene i recimo Viće ima 2 palice i "procedura" je drugačija (usudiću se reći "lakša")...:haha:
 
U svakom selu drugačije zovu brzine na Vladimircu. Kod nas se za 6tu kaže 3ca brza, za 3cu prva brzi, one dve 'specijalne' zovemo bastovanske... Meni taj menjač uopšte nije komplikovan, bar moj sa dve poluge, mogu ga saltati kako hoćeš, kod mene je vladimirac stalno u transportu sa prikolicama tako da sam se navikao.

Sent from my Lenovo K10a40 using Tapatalk
 
E, zbog tog "lokalnog" šaltanja brzina,prošle godine sam rasturao menjač kod onog lika jer, on je imao "Vladimirca" kada ja nisam ni znao za sebe...
Pa posle,pomagaj,treba mi traktor,a ja ću tvrdoglavo nastaviti da šaltam po svom i naopako, bitno je da je ovaj traktor "gomila gvožđa" i "rusko sr..nje"...
I onaj biser koji reče: prodao sam ga jer mu ne valja menjač, a godinama ga urnisao šaltanjem...
 
Nazad
Vrh