VLADIMIREC T-25

Hvala, provericu. Nego ako moze neki savet za akomulator. Traktor sam kupio jesenas bez akomulatora i sad mi kaze majstor da je mozda bolje da kupim dva po 70 ili sl. i da ih veze na 24 a da kupim neku bam sklopku nego da stavljam jedan od 120 ili140. Sta mislite?

Послато са SM-G360F уз помоћ Тапатока
 
Na taj odusak ako izlazi nafta ili su elementi vec pred kraj ili ac pumpiica propusta naftu unutra.Ako je ucestalo puni remontuj prvo ac pumpu a ako opet onda mora hidroglava da se menja na pumpi.Remontuj ti alnaser i sklopku za masu sredi da negubi spoj i palice sa 80-100 ah akumulatorom kas god hoces. Kod mene je brzi planetarni alnaser koji i sa 55 ah pali zimi. Ubacivati tolike akumulatore je brspotrebno ako ti je los alnaser ili sklopka ili punjenje alternatora
 
Nego ako moze neki savet za akomulator. Traktor sam kupio jesenas bez akomulatora i sad mi kaze majstor da je mozda bolje da kupim dva po 70 ili sl. i da ih veze na 24 a da kupim neku bam sklopku nego da stavljam jedan od 120 ili140. Sta mislite?
Taj "majstor" te naopako savetuje...Uvek je bolje jedan jači akumulator nego vezana dva...U originalu su stizali traktori s 2 akumulatora ukupne snage (oko) 135A-143A a po 6v svaki pa vezano daju 12 volti...Kao što Vića reče, bitan je anlaser i njegovo stanje kao i stanje instalacije kablova od akumulatora do anlasera i sklopke mase i njenog kontakta sa šasijom...Vića ima brzi (novi) anlaser pa može da pali i sa malim akumulatorom, ALI za stari tip anlasera, сделано в СССР ili Русија, treba jači akumulator, najmanje 110A, da bi i preko zime bio miran, i traktor palio, a traktor, naravno, u najboljem slučaju stoji pod natsrešnicom ili vedrim nebom na sred dvorišta...Moj savet je da prvo središ i pretreseš i proveriš ove stvari na koje sam ti ukazao pa tek onda odlučiš o snazi i veličini akumulatora, možda bude palio i sa starim...::namigivanje::A ako ipak insistiraš na kupovini novog, ili ti je stari zaista i provereno "riknuo",onda obavezno minimalno od 110A AKO imaš veliiikiii (stari) anlaser...
 
Dosta ti je jedan od 97Ah

- - - - - - - - - -

Kakav i koliki kardan je dovoljan za nošeni atomizer i gde ima dobrih a jeftinih ☺
 
Trebalo bi da iste duzine pasuje kao za obicnu prskalicu samo mozda bi trebalo malo jaci i deblji uzeti zbog dodatnog prenosa. Jedino da izmerim kardan na mojoj prskalici zbog duzine pa problizann da nadjes a jeftino a dobro nepostoji. na pijaci u Rumi smo nasli za 3000 din nov za fergusona a mslim da isti moze za vlatka po duzini
 
Trebalo bi da iste duzine pasuje kao za obicnu prskalicu samo mozda bi trebalo malo jaci i deblji uzeti zbog dodatnog prenosa. Jedino da izmerim kardan na mojoj prskalici zbog duzine pa problizann da nadjes a jeftino a dobro nepostoji. na pijaci u Rumi smo nasli za 3000 din nov za fergusona a mslim da isti moze za vlatka po duzini

Ako je u Rumi taj jači za 3000 onda je jeftin. Ovde na pijaci slabije prodaju za 3000 a jači su od 6000 pa na gore. Vidim da tako idu cene i po netu.

- - - - - - - - - -

Kupis onaj dugacki sa cetvrtastom debelozidnom cevi i ako treba skratis. Ja sam taj dugacki skratio i ostalo mi cevi te sam izremontovao stare krstove i napravio jos jedan.

U redu je to što pišeš ali da li ima neke mere,dimenzije jer spominju neke od 22,27.....
Šta je kraći a šta je duži? Kada je sklopljen da li da ima pola metra, 70cm,metar,dva......?
Trebaju mi neke mere da znam šta da tražim jer se do sad nisam bakćo sa traktorskim kardanima.
 
Moj fabricki na moravinoj prskalici je kad se skupi skroz, od kraja do kraja 85cm duzine.Ono 22mm i 27mm odnosi se na precnik soljica na krstu kardana. Kod mene je 22mm a pojacani su 27 pa na vise. Imas na jednom krstu one 4 rupe gde se ubacuju soljice sa iglicama i taj precnik meris rupe.I pod obavezno uzmi kardan sa plasticnom zastitom , nemoj te djavo trazi .Prvo sto stiti i od namotavanja trave i sl a drugo zastite coveka najvise jer mnogi vole cackati pod ukljucenim prenosom i posle su posledice zastrasujuce.To pod obavezno a malo je skuplje za 500 din
 
Moj fabricki na moravinoj prskalici je kad se skupi skroz, od kraja do kraja 85cm duzine.Ono 22mm i 27mm odnosi se na precnik soljica na krstu kardana. Kod mene je 22mm a pojacani su 27 pa na vise. Imas na jednom krstu one 4 rupe gde se ubacuju soljice sa iglicama i taj precnik meris rupe.I pod obavezno uzmi kardan sa plasticnom zastitom , nemoj te djavo trazi .Prvo sto stiti i od namotavanja trave i sl a drugo zastite coveka najvise jer mnogi vole cackati pod ukljucenim prenosom i posle su posledice zastrasujuce.To pod obavezno a malo je skuplje za 500 din

E to ??????
Sutra idem po atomizer pa ću morati i kardan da uzmem kolko prekosutra ako ne sutra.
 
ON je stigao :osmeh:

20170413_181133.jpg
[/URL]free upload imagecertificity.com[/IMG]


I naravno odmah problem ::jako_besan::


20170413_181254.jpg
[/URL]image upload no limitcertificity.com[/IMG]

Kardan udara u lance ( ovo je mali kardan nadjen juce samo za probu )

A L I .........

Sta je to sto ne moze da se resi :udri:


20170414_172542.jpg
[/URL]host image onlinecertificity.com[/IMG]


i sada to izgleda ovako :osmeh:

20170414_181315.jpg
[/URL]picture sharingcertificity.com[/IMG]

Kardan jaci trouglasti sa krstacima 27. Bez zastite je jer je kupljen danas navrat nanos jer ujutru moram da prskam. Ne znam koliki su kod vas ali morao sam da kupim duzi od 130 jer mi je od 85 kratak.
Eto,ako nesto treba pitajte :osmeh:


 
Koju skalu gledate za merenje brzine? Jel gornju unutrašnju?
Zašto ima dve skale?
Treba mi brzina za proračun dizni za atomizer.

20170416_195754.jpg
[/url]upload imgcertificity.com[/IMG]

- - - - - - - - - -

Koliki je odnos obrtaja motora i izlaza na kardanu ako neko zna? Ako ne izmeriću sutra.
 
Prvi put vidim takav sad a gornji prikaz ti je za 5 i 6 brzinu samo tako da ces tesko napraviti proracun jer ti treba za vecinom 3 ili 4. Broj obrtaja kardana koliko se secam je 540 na nekih 1750 obrtaja motora sto je takoreci pun gas.
 
Moj je do skoro terao (oko) 2700 obrtaja, da postoji takva brojka na obrtomeru, skinuo sam moj i stavio komšijin pa uporedio sa njegovim obrtomerom od novijeg Vladimireca koji ide do 2200 obrtaja,i utvrdio i da je moj obrtomer ispravan,ti vijci za štelovanje maksimuma i minimuma su bili totalno raštelovani,namestio sada da ide do 2500 obrtaja jer moj sat tako može da pokaže...
I smanjio sam mu dovođenu količinu goriva na korektoru na manju meru, i to je bilo previše pa mi u oranju trošio ko dvokrilni avion...
Evo mog obrtomera:

sat_obrtaja.jpg

screenshot_2016_02_29_at_21_23_23.jpg

jocatdi
Stavke 7 i 8 su ti vijci pod plastičnim čepom za štelovanje maksimalnog broja obrtaja
ovde imas od 2 do 6 brzine
 
Kod dobrodola je izgleda sat od mtz traktora koliko se meni cini jer izbor 2 brzine kardana ima a i brzina je prevelika koju pokazuje. Moze i taj sat da se ugradi samo se uzima pinjon sa drugim smerom vrtnje
 
Grešiš Vićo, moraću da te demantujem...
Sat je originalan, uveravam te....
Pinjon je original, nikakva prerada nije rađena...
Evo interesantne (i neverovatne) činjenice, a to je da kod mene u selu ima još jedan Vladimirac istog godišta k'o i moj, potpuno isto sve, čak je i broj šasije "blizu", moj je 7797 a taj je 7804...
Samo 7 komada je kasnije izašao sa proizvodne linije od mog...
Isti satovi, pinjon, samo ne izgleda ko moj, niti je u takvom stanju, to je onaj što sam mu prošle godine pretresao menjač sa samlevenim zupčanicima a bivši vlasnik "radio" samo 6 jutara zemlje...
Uništio ga...
 
Sto modela!

- - - - - - - - - -

Evo ti moj sat pa vidi koja ti brzina odgovara
005.jpg

I koju onda kilometražu gledam za drugu ili treću sporu?

- - - - - - - - - -

Prvi put vidim takav sad a gornji prikaz ti je za 5 i 6 brzinu samo tako da ces tesko napraviti proracun jer ti treba za vecinom 3 ili 4. Broj obrtaja kardana koliko se secam je 540 na nekih 1750 obrtaja motora sto je takoreci pun gas.

A u prospektu za atomizer piše da treba da bude 500-550 obrtaja. Pa ko je lud da ga tera pun gas. Ja sam prskao na 1200 što bi značilo da se pumpa okretala 30% sporije. Mada sa druge strane gledano po ventilatoru on duva ko lud i to sa lopaticama nameštenim na pola snage.
Mada mi se to njihovo uputstvo uopšte ne sviđa.
 
Zavisi brzina kretanja i koje dimenzije zadnjih guma su...
Vladike su u YU dolazili sa 10-kama a sada recimo ja imam 12-ce...
Oflekam Ferdžu sa 11 gumama na asfaltu pun gas ko Suhoj...
Džaba ti sat...
 
Nazad
Vrh