VLADIMIREC T-25

Bravo Dule bas si me podsetio na dane kad sam i Ja po ceo dan tako radio.
 
Resio sam problem brzog spustanja hidraulika,prethodni vlasnik je okrenuo naopako prigusni ventil.Zamolio bi za pomoc oko rada sa sadiljkom,sutra bi sadio kukuruz pa me interesuje kako postupiti sa hidraulikom da sadim na jednaku dubinu .
 
ono stezaljku oko osovine klipa spustis da legne skroz na pipak .u tom polozaju mora da zaustavi hidrauliku. znaci spustis sejalicu na koju ide dubinu i stezaljku pricvrstis za osovinu klipa da pritisne pipcic skroz dole. u tom polozaju mora ici na istu dubinu sve jer nize nebi smelo da spusti. ako nisam u pravu nek me neko ispravi. i ja moram kupiti ili napraviti tu stegicu.
 
Nerazumem mislis na sejalicu za kukuruz???? I koja sejalica je upitanju???? A dubinu setve nikako ne regulises uz pomoc hidraulike nego na samoj sejalici uspomoc njenih tockova i trece tacke kacenja na traktoru (topling)... Hidrolika u plivajucem polozaju mora biti tad kad sejes...

- - - - - - - - - -

ono stezaljku oko osovine klipa spustis da legne skroz na pipak .u tom polozaju mora da zaustavi hidrauliku. znaci spustis sejalicu na koju ide dubinu i stezaljku pricvrstis za osovinu klipa da pritisne pipcic skroz dole. u tom polozaju mora ici na istu dubinu sve jer nize nebi smelo da spusti. ako nisam u pravu nek me neko ispravi. i ja moram kupiti ili napraviti tu stegicu.

Nema potrebe za tim... Sejalica ima svoje tockove otpozadi a i topling sluzi da se nasteluje prednji kraj sejalice...
 
Upitanju je olt mehanicka sejalica sa metalnim plocama ,ali sta je sad bolje staviti hidrauliku u plivajuci polozaj ili stelovati onom stezaljkom oko osovine klipa?
 
Ako zategnes sa onom selnom oko klipa isto ce ti hidraulika biti u plivajucem polozaju samo nece moci da ide nize od odredjene dubine koju si ti odredio sa tom selnom..

Ali ja ti kazem nemas potrebe za tim (sejao sam bezbroj puta) i za tim nemas potrebe... Ta sealica OLT ima tockove pozadi koji se steluju koliko hoces sejalica da ide duboko a prednji deo nastelujes na toplingu...

Ako ti je sejalica previse nakrivljena unapred tad izduzi topling dok ne stoji ravno alo stoji pa obrnuto (sto je malo verovatno) onda skracujes topling... :ppozdrav:
 
znam da nekad kad je mekano previse sejalica tone sa tockovima duboko pa je malo zadrzavaju na hidraulici. e sad koliko treba duboko i koliko je teska sejalica i uslovi tako i diktiraju stelovanje. obicno nije potrebno i tockovi podnesu to ali prosle godine je bilo problema
 
Lizno nikad nisam imao problema sa sejalicama da tonu previse i nisam ih zadrzavao na hidraulici nikad... Samo spustim nastelujem da stoji ravno i teraj.. :osmeh:
 
Znam ja kako se steluje dubina setve na sejalici, ostareo sam sa ovom sejalicom,ali sto rece Vica ima gde je meko pa sadiljka sama utone to me interesuje kako se kod vlatka steluje,ali sad mi je dosta jasnije sutra cu krenuti sa setvom, radice on meni se nista nije otelo nece ni ovaj rus.
 
nabavljen sigurnosni ventil na pumpi za vlatka. ali sam saznao za jos bolju informaciju gde ima ventila koji su provereni pod pritiskom[izbazdareni] kostaju 1200 din. a znam i pritisak na koji treba da bude izbazdaren. imalo se danas malo vremena u novom sadu da se saznaju lepe informacije
 
Poznavaoci i ljubitelji vladimirca, POMOC !!!
Ovako, pročitao sam svih 195 strana o T 25 i definitivno odučio da kupim jednog polovnog vladmirca. Ideja je da kupim nekog '80 godište, par god gore dole nema veze. Pare mi i nisu najveći problem, jedino da nije neka kršina da ne može da se sredi, i onda kad ga kupim da ga rastavim na delove i uz pomoć majstora izmenjam sve sto je lose da dobijem jedan sredjen traktorcic. E sad posto vec znate i dobre i lose strane raznih tipova( sa jednom ručicom sa dve, t25, t20 itd) šta mi preporučujete ili nepreporučujete. Naravno ne tražim da mi neko garantuje za nešto ali savet nekoga ko zna o čemu priča je vis nego dobro došao. Hvala svima koji se potrude.
 
amg na forumu mozes da procitas svasta,svako ima pravo da pise ono sto misli,u sustini svako hvali ono sto ima ja cu da ti kazem moje misljenje jer sam proso kroz to sto ti zelis da prodjes.Nedavno sam i ja kupio jedan krs od vladimirca i kompletno ga sredjivao,mogu da ti kazem da uopste nije jeftino .Ti kazes da ti novac nije problem,pa ako je tako uzmi sebi imt539 on ti je nekako naj univerzalniji imas svuda delova vecina majstora poznaje taj traktor.Ne kazem ja da je vlatko los ali je ferdja malcice bolji,samo da znas koliko para toliko i muzike,znam da ce biti demanta ali ovo je moje misljenje a ti razmisli.
 
  • Like
Reagovanja: amg
Ako ti pare nisu problem zasto uopste bas Vladimirec???? Ima boljih i jacih traktora od njega... On je dobar traktor za tu cenu... Ali ako vec mozes sebi da priustis nesto skuplje sto da ne...

Uzmi Vladimirca T25A1 i po meni je bolji sa dve rucice (mozda sam tako navikao) menjaca...
 
Pridružujem se Ćirinom komentaru i podržavam u potpunosti, jer igrom slučaja i ja imam od nedavno Vladimirec-a T25A1, i to sa dve ručice.Uz par "defekta" i kvarova nasleđenih doduše od prethodnog vlasnika, koje sam uspeo da saniram, uz nesebičnu i više nego dobrodošlu pomoć članova ovog Foruma, u globalu sam sada i više nego prezadovoljan traktorčetom...
Neki dan sam spremao jutro zemlje za sejanje deteline.Tri prohoda tanjiračom, pa zatim tri prohoda teškom drljačom, posejao mi prijatelj Fergusonom, zatim sam opet prešao jedan prohod ovlaš drljačom da malo izravnam i pokrijem sve seme, pa otkačio drljaču i zakačio valjak, opet jedan prohod i to je bilo to...
I šta misliš amg koliko je "progutao" lož-ulja....?
13 litara ZA SVE TO...
Pa ajd mi kaži sa kojim traktorom može ovo da se uradi sa manje goriva?
Meni je u kupovini traktora veliku ulogu igrao nedostatak novca za neki drugi traktor, ali sada se sve više radujem što nisam imao više, pa kupio nešto drugo, i ostao uskraćen zadovoljstva da "teram" ovoj zahvalan traktor...
Pa opet, zapitaj se prvenstveno za šta i kakav posao će ti trebati traktor, i dobićeš odgovor koji da kupiš, Vladimirec-a, Fergusona ili nešto treće, (kada ti već finansijski momenat nije presudan faktor)...
 
E hvala narode. Pomenuo sam da finansije nisu problem ali već imam Fergusona i u planu je Goldoni noviji a vladimirca sam hteo za onako " za dušu " a bio bi na jedno dvadesetak km udaljenom domaćinstvu gde imam 1 ha višnje i u planu je još jedan ha pa da se ne vozikam 40 km traktorom svaki put kad treba nešto da se odradi. Kao sto rekoh, ne držim nikoga za reč ali izuzetno cenim savete jer čitajući forum vidim da ima dosta ljudi sa ovakvim ili onakvim iskustvom. Ako ima još neko savet zahvaljujem se unapred.
 
Vladimirec je DOBAR traktor za domacinstav koja od njega nece traziti da radi bas neke operacije za koje on nije ali je za takva domacinstva (veca) odlican kao manji traktor...

Naprimer velika je mana Vladimircu jer nema duplo kvacilo pa skoro je nemoguce sejati pneumatskom sejalicom... Baliranje i berba mu idu od ruke ali isto duplo kvacilo zafali i to neretko....

e sad ko vec ima Pneumatsku,Berac,Presu taj vec ima jos neki traktor 99%.....

E ako domacinstvo nema nijednu od tih navedenih masina i neko tek pocinje da se bavi poljoprivredom i ::novac:: mu je problem onda zasto kupovati IMT 539 za 4000-5000e kad ce isti posao da mu zavrsi i Vladimirec za 1000+e... A za resto para moze da se kupi jos nekoliko prikljucaka... Zar ne????

A kad dodje na red sva te mehanizacija koju sam ja naveo docice i drugi traktor veci jaci koji ce to moci da radi bez problema.... Meni on sluzi za Prskanje,bacanje vestaka i tako neke poslove koji nisu zahtevni i te poslove radim sa njim..

Lepo mi je da radim sa njim nema kabinu pregledan je i trosi smesno malo goriva.....
 
  • Like
Reagovanja: amg
Nazad
Vrh