Vitlo za traktor

Aj probacu sutra ako si ista vidi. Neznam kako nacrtati

- - - - - - - - - -

Npr. sistem poluge od tajfuna sa tri lamele
Fotografija2926.jpg
[/URL][/IMG]
Fotografija2923.jpg
[/URL][/IMG]
 
Manja je sigurnost u radu sa vitlom koje nema lamelu, moze se koristiti traktorsko kvacilo za ukljucivanje/iskljucivanje vitla ali na taj nacin je teze upravljati vitlom pa je sa tim i sigurnost u radu manja
 
Pa ako ces sa 539 da pokusas izvuci bukvu koja u preseku ima 80 cm onda o sigurnosti ne treba govoriti.
Ja sam planirao da uradim sa sigurnosnim srafom, ali opet nije to to.
Danas sam video gomilu odbacenih diskova od auto kocnica, pa opet je to namenski materijal verovatno, i zavario bih ga na plocu dobosa, a na lancanik ferode.
Sta vi mislite ?
 
Nesto razmisljam da smanjim bubanj malo zbog boljeg pakovanja sajle kad dospem,i ostaje mi vise mesta za lamelu pa mogu se staviti i disk plocice 8 komada ima da lepi na disk samo tako.

A sa ovim covek radi pa rastura samo mora da je u traktoru i nesmeta mu prikolici i neskida ga.
20170501_183852.jpg
[/URL][/IMG]
20170501_183930.jpg
[/URL][/IMG]
ima dobar sistem pakovanja sajle dupli lanac i lancanik,sajla 16-ica to cupa sacuvaj boze.
 
To je sistem pakovanja slican kao sto imaju ceska vitla. Cuo sam da dobro radi mada nikad nisam video to uzivo. Sa dvorednim lancem i preko brzina verujem da moze silu da izvitla.
 
Meni se ovakva vitla svidjaju bas zbog toga sto se kaci prikolica bez problema. Ko se bavi vise sumom to mu je super po meni. A ko radi i dosta ostalih poslova u poljoprivredi to vitlo smeta za prikljucke a mislim da nije bas lagano za montiranje svaki cas
 
Sta vi koristite na vitlima na kraju sajle, onaj deo sto ide oko stabla. Kod mene je kuka na samoj sajli ali ne mogu tako vise komada da kacim. Sad ne znam da li da uzmem one kratke sajle od 1.5m - 2m sa sistemom za brzo kacenje ili lance sa kukom. Sta je jace i bolje po vama kada se vuku veci tereti?
 
Ja na kraj sajle imam dva cokera na koje kacim lance. Inace koristim atestirane lance 8 mm. Po meni su bolji lanci za kacenje jer se sajla vremenom rascerupa i otanji. Narocito kad se vitla na kamenitom tlu.
 
Ko kaze da ne moze vise komada da se kaci?! Pitaj nekog starijeg kako se nekad kacilo po vise komada...
I ja preferiram lance za kacenje, mada zbog nastavljanja sajle imam 2 cokera za sajlu i 4 za lance...
 
Ko kaze da ne moze vise komada da se kaci?! Pitaj nekog starijeg kako se nekad kacilo po vise komada...
I ja preferiram lance za kacenje, mada zbog nastavljanja sajle imam 2 cokera za sajlu i 4 za lance...

Moze da se kaci, ali nije jednostavno kao sa ovim kratkim sajlama i lancima. Trebalo bi da su jedno pored drugog ili da se jedno drvo dovuce do drugog pa otkaci pa zakaci oba. Ne moze se kupiti kao sa ovim sto moze kad su rastrkana na dva tri kraja drva a nisu puno debela. Posto mi je sajla 14ka ne znam izdrzavaju li ti lanci toliki teret da su jacine kao npr sajla 12ka i onda kad negde bas zapne da tu prvo otkine. Ne bih bas voleo da je jacine kao 8ica ili 10ka sajla jer to ovo vitlo kida kao nista.
 
Nazad
Vrh