Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
Moj skače perfektno, ali je završio karijeru.Danas udario oca, srećom nije jako,ali mu je ovo prvi i poslednji put.
 
evo sa mali zakasnjenjem slike sa izlozbe u Bogaticu, slike nisu neke jer sam slikao u brzini i telefonom, bila su tri izlagaca Milan iz Glogovca, Jovisa iz Dublja i Colic iz Bogatica
kolekcija Milana iz Glogovca
343g9ph.jpg
kolekcija Milanovih dviski
11tsha0.jpg

kolekcija Jovise iz Dublja
2gxoig2.jpg
2j5z251.jpg
i druga Jovisina kolekcija, skroz levo je ovan od Miljka
2em0bgi.jpg

kolekcija Colica iz Bogatica, na prvoj slici je ovan koji je bio izlozen na NS sajmu, inace otac mog ovna
346p3mc.jpg
Coliceva kolekcija dviski sa mladim ovnom
2i0usrr.jpg
i druga Coliceva kolekcija ovaca sa ovnom koji mi se veoma svideo
2elfr75.jpg
68vww1.jpg

nazalost zivptinje nikako nisu htele da se nameste da ih slikam a i ja sam bio u zurbi tako da jedino ove slike imam.
 
Trudimo se kolega, trudimo, od 13 mladih koje sam ostavio 11 su od blizanaca, devet je upareno sa 11-12 meseci, ostale su ove mlade, njih 4 planiram u februaru da pustim sa ovnom.
hehehe nedamo temu, tu je i entuzijasta i on ''uskace'' sa slikama, izgleda je tacna ona poslovica na mladjima svet ostaje :)
 
hahaha dok se ti povampiris mi vec stekli iskustvo :) tvoj plan 1. zavrsiti fax i zaposliti se , 2.ozeniti se i osnovati porodicu i pod 3. povampiriti se u ovcarskom smislu. samo sto ce do ovog treceg proci dosta vremena. poslednji put kada smo bili na faxu pricao si o ovcarstvu kao o najgorem neprijatelju. Jesam li u pravu??
otac jagnjadi 20 meseci star malo je opao jer je pario ovce
 
Poslednja izmena:
hvala, @Dzogi_89 ovan je ok, kazem pario je ovce pa je malo opao ali je zato veoma aktivan, preskoci ogradu od 1,2 m ko nista, ono sto bih licno ja voleo da je malo dublji i siri grudni kos, za sada je ok sto je najvaznije daje dobri jagnjad. kada budem kuci slikacu jednog starijeg ovna koji je ''odvalio'' stomacinu, skace bez problema ali ipak prilikom skoka treba zadnje noge da odrze masu, a i visoke temperature teze podnosi od ovog mladjeg.
 
Mada,bez starca nema udarca.:)Igrajte se malo dok se ja ne povampirim u ovcarskom smislu!:)
eee dok se starac priprema za udarac malci postadose starci :)
jedno malo obavestenje o trenutnoj situaciji (slika nema ali bice) u poslednja 3-4 dana racunajuci i danas ojagnjila se 1starija i 3 koje se prvi put jagnje, sve po jedno (ali vredno) ostale su jos 3 isto prvi jaganjci. Trenutno 38 grla imam racunajuci i jaganjce a mestaaa.... ludnica....
jutros sam izvezao jedno jagnje za Rusiju :))) covek me zvao molio (radi tamo pa resio da ponese da pocasti kolege, uzimao prosle godine od mene, prvo nisam hteo jos da prodajem al kad me ishvali i rece da imam najbolje jaganjce i da samo od mene hoce da kupi, da lepse nije jeo, da se tope u ustima, e nosi brate nisam mogao odbiti :)) ) ima slika u melezenju, ono sto je bilo otpisano, 29kg po 2.5 evra :bravo:
jedno pitanje za Dekija, jesi li na nuli sa ovcama ili imas nesto i kad budes ponovo zapeo, jel nastavljas W i gde ces ici da kupis grla za priplod, ajde iskustvo da vas cujem ? :ideja:
e da, ona starija ovca gore pomenuta je ona koju sam pominjao pre neki dan, znaci cetvrto jagnjenje za 2god :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Na nuli sam,videcu gde cu i sta cu cim postanem finansiski nezavistan-samostalan i iskljucivo W..Ovih dana cu ici u posetu jednom anonimnom odgajivacu-zaljubljeniku,cuo sam od prijatelja da ima odlicne w ovce,25komada,tako da ako bude bilo tako i pristao da fotkam,okacicu slike!
 
e,drustvo,i ja imam dve bliznakinje,uskoro ce napuniti 8 meseci,u boksu su ovnicem mladjim mesec dana od njih,postoje slike u ovoj temi,zanima me koja je idealna kilaza za pustanje zenskih grla u priplod,naravno virtemberg rase?
 
Virtemberg ovcu ne treba pustati u priplod pre napunjenih 12 meseci,da bi se ta buduca ovca lepo oformila i dugo trajala,a kilaza zavisi kakve je konstitucije i kondicije dviska moze bit 75,80,90kg!
 
ja sam moje sastavio sa 11 meseci i kilaza je bila oko 75-80,kg e saad nisu se odmah parile nego nakon nekoliko dana je pocelo, e ove sada cetiri cu cekati godinu dana i tu kulazu pa d aih pustim posto je njima bila slabija ishrana, u principu ne treba zuriti jer mesec-mesec ipo vam ne znaci nista ali ovci znaci
 
Nazad
Vrh