Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
lepo stado za jednog "pocetnika" odlicno
a od ovog ovnica ces imati vrhunske potomke ne brini...
:ppozdrav:
 
Jeste silaza je, nemaju po volji, to ja njima dam jednom dnevno malo vise od pola kante tako da to ovih 6 smandzaju za 15minuta, uzmu i ove dve malo ne branim im...
 
ljudi imam razloga za cast.pre dva sata moja dviska ojagnjila blizance,dve zenkice.olizala ih je obe,zadojili smo ih,a jos cemo par puta u toku dana,pupak sam poprskao jodom,sta bi mi jos preporucili da uradim?slikao sam pa ako uspem da prebacim postavicu ovih dana na forum. :ppozdrav:
 
alfa 9 je napisao(la):
bravo savo.sticices brzo do 50 ovako.daj ADvitamine za janjce
recite mi koliko ADvitamina treba dati jaganjcima(kubika) a i koliko selena ako koristite
a Sava21 bravo meni ove god samo muski jaganjci oce
 
hvala svima.doci ce veterinar ovih dana kaze da ce im dati gvozdje i vitamine,a kazite mi dal je moguce da ona nema dovoljno mleka za dva jagnjeta?
 
posto je dviska nece imati dovoljno mleka kada jagnjici budu veci, zato nju posebno prehranjuj boljim senom i koncentratom i onda nece biti problema
 
Sta kazete na ovog deliju?

119ov2u.jpg


vht3yb.jpg


qosqog.jpg


rkr9k4.jpg
 
Nista, takav je tip valjda sa jacom vunoM [nije sisan ni jednom]. Hteo sam da cujem misljenja drugih iskusnih odgajivaca jel valja cemu.
 
evo jednog naseg mladog ovnica koji bi trebao da nasledi oca, sada je star 14 meseci i tezak je 138kg. Za sad izgleda dosta dobro ali nam je bitnije kako ce izgledati njegovo potomstvo tako da se on mora potruditi da opravda nasa ocekivanja ?

2hycs9u.jpg


a ovo su dviske, takodje 14 meseci i nekih tri nedelje sa jednim od zadnje uvezenih ovnova, vecina su se parile

28ivsq0.jpg


9thh5g.jpg
 
miljko tek sa 13 meseci pustate dviske da se prvi put pare? zato i jesu ovolike, koliko imaju kg one sad? koliko trenutno imate W ovaca, jeste li se sta prosirivali? :ppozdrav:
 
dviske najcesce pustamo sa 12-13 meseci u priplod jer nam nista ne znaci da ih pripustimo mesec dana ranije pa da onda bude problema na jagnjenju. Ove su mogle i mesec dana ranije da se pripuste ali bi bile visoko sjagnjaste u maju. Ako Bog da trebalo bi 5 njih da bude na sjmau u kolekciji. Koliko su tacno teske ne bih znao jer ih nismo merili ali neka procena je oko 85-90kg. Tako lepo razvijene dviske mogu bez vecih problema i dvojke da gaje na prvom jagnjenju. Sto se broja tice stalno se po malo povecava ali se ponesto os starijih i koje se nisu kao dobre pokazale izbace.
 
Nazad
Vrh