Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
bato ja moje kad bi sad slikao i uporedio sa jesenjim slikama to bi bilo duplo gore nego kod tebe, ali ne kazem da su moje mnogo mlecije (a jesu vrlo mlecne jer jako tesko zasusuju ) nego smo proslogodisnje kosenje totalno zakasnili i svo nam je seno prestarilo tako da su ga imale kolicinski ali kvalitativno jako lose
 
Imam i ja problema sa zasusenjem, sada sam na kraju koristio i injektore za zasusenje posle poslednje muze. Sena nisam ni ja imao vrlo malo ali su dobijale silazu do pre nekoliko dana. Nikada se ne bih upustio u zimu bez silaze. Pocetkom juna ocekujem da krene jagnjenje.
 
ja za ovu sezonu pravim silo jamu i vise nijednu zumu necu zimovati bez silaze.takodje kopam bazen gde cu da hvatam kisnicu sa krovova i praznim bunare a i ako skupim jos para planiram da busim i trazim vodu na 50-100m i onda da mogu otprilke 1ha da navodnjavam
 
ja za ovu sezonu pravim silo jamu i vise nijednu zumu necu zimovati bez silaze.takodje kopam bazen gde cu da hvatam kisnicu sa krovova i praznim bunare a i ako skupim jos para planiram da busim i trazim vodu na 50-100m i onda da mogu otprilke 1ha da navodnjavam

Nemam silaznu jamu, pravim na zemlji. Sustina silaze je dobro je nagaziti i dobro pritisnuti kada se pokrije. Nikakva filozofija nije. Gazis dok ne zaspis za volanom i dobro pritisnes i uzivaj.

Milose slikane su 30.3. Prva sa desne strane, najveca je ojagnjena 19.11. Druge dve su posle nje ali ne znam tacne datume.

Sledece sedmice ce biti slike dve zenkice sto sam uzeo i tacne kilaze i starost ove tri zenkice.
 
Dali je kasno sad vremenski da se perovi ošišaju i kupiraju zbog muva
Sa toplijim vremenom pojavljuju se muve, pa tu postoji velika sansa da rep/rana bude upljuvan/ucrvljan, daleko veca sansa nego recimo pred kraj jeseni ili zimi kada muva uopste nema. Ukoliko se rana ucrvlja, problem se resava hidrogenom, jodom, sprejom za muve...
 
Jedan muskic od jutros 7.2kg
sg485w.jpg
 
ma stav je ok,na slici tako stao,sav se skupio,jos je ovo bolja slika,naplasio se u korpi,a i vaga ''pliva'',pa mu se pomera tlo pod nogama,samo je gledo gde sam,nije obraco paznju na ljude pored vage. . .
 
Nazad
Vrh