Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
ovan bas do bro izgleda.dviske oko njega izgledaju kao da su upola lakse.pozdrav milosu
 
Danas jedna zenkica po meni lepuskast od najmladje dvize tek joj je 13 meseci, 6kg okruglo
2qa1i7k.jpg
 
Dobro vece svima! Nisam navracao vec duze vreme na ovaj forum a vidim da sam dosta toga propustio. Jako mi je drago da vidim ovoliko lepih slika i puno opustenih postova. Rajko mislim da si u zadnjih godinu dana ulozio dosta truda i da se to na zivotinjama i vidi i zato velika pohvala.
Sto se onog W u Ukraini tice, ovo su zivotinje koje su jesenas stigle iz D oko 300 ovaca i nekih 30ak ovnova. Ima ovde i dobrih zivotinja ali su mi odgajivaci koji su prodavali pricali kao su Ukrainci kupovali i to nije bas za pohvalu.

- - - - - - - - - -

Evo i par prinova koje su pre nekih malo vise od mesec dana dosle iz D na nasu farmu
Ovan star oko 18 meseci
b4jbic.jpg


- - - - - - - - - -

Drugi od dva starija ovna koja smo uvezli star oko 20 meseci (slucajno iz trojki)
651gno.jpg


- - - - - - - - - -

Ostale cemo u skorije vreme uslikati kad se nadje malo vremena
rh25ux.jpg
Cestitke Miljkovici na pojacanjima, da budu prije svega zivi i zdravi i naravno od koristi
 
Malo prepodnevne dremke majka i cerka levo dviska desno ovca
1037dj4.jpg


Popodnevna setnja dviza da bi se lakse ojagnjile
5m0qrt.jpg


23u7bpl.jpg


29dzhpc.jpg


A onda uvece treba svariti pojedeno ovo je dviza koja se kolegi slavisu najvise svidja
122lmon.jpg
Svaka cast Rajko ovo nema cijene samo se moze gledati i diviti se ljepoti i ulozenome trudu svaka cast i nastavite u usavrsavanju svoga stada.
 
milose ovce ti izgledaju kao da se nisu jagnjile.stvarno si domacinski brinuo o njima.da li su se parile ponovo obzirom da im je kondicija odlicna
 
vrlo cesto je pisano o tome,ali ajde da to ponovim jos jednom, kako ja to radim:prvih mesec dana jagnjad su non stop sa majkama i imaju jedan boks gde samo jagnjad mogu da ulaze i tu im uvek stoji koncentrat i seno od lucerke i kofa sa vodom.nakon mesec dana jagnjad se uobrocavaju, odnosno odvajaju se u poseban boks i pustaju se prve nedelje u tom mesecu cetiri puta na podoj u periodu od 12h cim podoje vracaju se u boks do sledeceg podoja(dakle budu sa majkama samo u vreme podoja nekih 10 min).svake sledece nedelje ukidamo im po jedan podoj, pa sa zavrsetkom meseca bivali odluceni.jagnjad koju ostavljam za priplod ostavljam da doje do kraja treceg meseca i nakon toga ih odlucujem
 
milose ovce ti izgledaju kao da se nisu jagnjile.stvarno si domacinski brinuo o njima.da li su se parile ponovo obzirom da im je kondicija odlicna
Da parile su se,zahvaljujuci kondiciji,mada su i jagnjad napredovalo izuzetno pa sam morao sa 70 dana da ih odlucim bili su preveliki da bi sisali ,posto su sve blizanci kad dodju pod ovcu dizu je po 30 cm od zemlje dok doje. . .
Proslu zimu su silaza i senaza odradile u fulu,ove godine cu imati i dosta lucerke i trojke pa racunam da cu jos bolje rezultate imati,mada sam i ovako zadovoljan,sad bi trebao kupiti jednog perfektnog ovnica estetski,i poceti peglati neke nedostatke u stadu. . .
 
Nazad
Vrh