Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
hvala bato imam takve tri ovce ukljucujuci i matoru nemicu, nadam se da ce jagnjenje proteci u najboljem redu i da ce jaganjci biti zivi i zdravi, a tebe i Dekija ocekujem vec mesecima al nikako da se smilujete.
 
Znas da sam ja uvek za ali Deki zeza. TO je ovca za koju sam te pitao da li je pred jagnjenjem, a ti rekao da ima jos do njega, odnosno ova ovca sto gleda u kameru.

1549222_1390604457863504_302591372_n.jpg
 
Dviske su po mojoj proceni prosek 80kg ima vecih malo ima malo i manjih ali se kilaza vrti oko te brojke. Njih 6 je krajem decembra punilo godinu a jedna je napunila krajem februara ali je i ona uparena kad i ove jer je bila s njima u grupi.
 
Dobro vece svima! Nisam navracao vec duze vreme na ovaj forum a vidim da sam dosta toga propustio. Jako mi je drago da vidim ovoliko lepih slika i puno opustenih postova. Rajko mislim da si u zadnjih godinu dana ulozio dosta truda i da se to na zivotinjama i vidi i zato velika pohvala.
Sto se onog W u Ukraini tice, ovo su zivotinje koje su jesenas stigle iz D oko 300 ovaca i nekih 30ak ovnova. Ima ovde i dobrih zivotinja ali su mi odgajivaci koji su prodavali pricali kao su Ukrainci kupovali i to nije bas za pohvalu.

- - - - - - - - - -

Evo i par prinova koje su pre nekih malo vise od mesec dana dosle iz D na nasu farmu
Ovan star oko 18 meseci
b4jbic.jpg


- - - - - - - - - -

Drugi od dva starija ovna koja smo uvezli star oko 20 meseci (slucajno iz trojki)
651gno.jpg


- - - - - - - - - -

Ostale cemo u skorije vreme uslikati kad se nadje malo vremena
rh25ux.jpg
 
Miljko, drago mi je sto si navratio u pravo drustvo. Cestitam na uvozu, zaista odlicni ovnovi. Lepo je videti da neko toliko truda i novcanih sredstava ulaze u ovcarstvo dok se svi drugi zale. Kvalitet ce sigurno imati kupca a vasa farma bas to ima. Pozdrav
 
Jeste da dobre i skupe ovnove kupujemo pre svega zbog sebe ali isto tako zelimo da se u Srbiji gaje kvalitetne zivotinje da ne bude da je samo to sto su zivotinje iz uvoza dovoljno da se bi se nesto proglasilo kao dobro. Bice jos slika uskoro
Pozdrav
 
na slici nisam mogao da ocenim kilazu , zato sam pitao jer mislim da su selekcijom D isli da budu malo nizi,ali sto duze gledam ovu sliku ovaj desni je jednostavno savrsen i daj boze da svi potomci budu na njega
 
Nazad
Vrh