Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
Vesko na 1000 beba dešava se 3 nesretna slučaja. To je kod ovaca normalna pojava i to se dešava kod svih. Nekad ređe nekad češće ali ja o tome nikad ne pričam niti se osvrćem. Najteže mi pada kopanje rupe. Biće ovaca i jaganjaca nek je narod živ i zdrav.
 
Vesko, ako je za utehu i ja sam jesenas ostao bez jedne dviske, najlepse od svih a mozda cak i u celom stadu.Radi ilustracije kako je izgledala moze da posluzi fotografija njene bliznakinje ( poslednja fotografija u nizu dviski koje sam postavio) samo sto je pokojna bila jos markantnija.Ojagnjila je trojke i vise se nije podigla a bas nista nije ukazivalo na takav epilog.
Nije mi bilo svejedno ali sta da se radi.
 
Imam jedno pitanje da postavim ali neznam da li je bas za ovu temu ,imam par ovaca vitemberg i ovna , dokupio sam jos dve sjagnjene ovce i obe su se ojagnjile dok je jedna imala musko jagnje a druga zensko,i sad me interesuje dali to zensko jagnje kad odraste treba da sklonim od ovce da bi se parili ili moze da ostane i ono i dali ce se ono pariti iako je ostalo sa ovcom kada dodje vreme , ovan je stalno sa ovcama?
 
Hvala ali interesuje me sta ako to jagnje bude duze sisalo pa cak i kad bude bilo siljeze,pa me interesuje dal ce i ta siljezica i njena majka hteti da se pare?
 
Hvala ali interesuje me sta ako to jagnje bude duze sisalo pa cak i kad bude bilo siljeze,pa me interesuje dal ce i ta siljezica i njena majka hteti da se pare?
Ovca ce ga verovatno sama odbiti i pariti se a siljezica ce najverovatnije cekati jesen i sezonu parenja prirodnu jer se one prvi put tesko pare s proleca. Obicno je to s jeseni kad je sezona parenja.
 
hvala na recima podrske,sto kaze zemun kad ti crkne uvek ti najbolja ode,...ali svaki put sada kad idem u ovcarnik idem sa nekom strepnjom,nadam se da ce ovo biti jedina zrtva ove god
 
3 godine star
1zhdlh.jpg

n2e2cz.jpg

2mzmw6t.jpg


2 godine star
357on74.jpg

2dt4y8g.jpg

24wg6z4.jpg
ž

prinove
ykjfr.jpg
 
Poslednja izmena:
vidi ti sampiona to bato tako se radi:ppozdrav:
jesu vagani

---------- Poruka napisana u 12:14 ---------- Prethodna poruka je at 12:13 ----------

al mali ja najbolji
 
Petrovo@ nisam ih merio, nemam prikolicu za prevoz bikova da ih odvedem na vagu:haha::haha:
Vojvodjanin@ namrgodjeni je star 3,5 godine, pogresio sam u kucanju, sada je u ovcama kod strica i uvek se namrgodi kada je neka ovca u estrusu. Trenutno 11 jagnjadi, uskoro ce biti jos, svakog trenutka moze doci do povecanja stada :cool:Inace 8 zenskih i 3 muska, izgleda ce biti malo vece povecanje stada u buducem periodu ako bude sve po planu.
Rajko@ nisu ovo kvalifikacije, ovo su tek pripreme. Ja nisam stedeo pri kupovini priplodnog materijala pogotovu muskih grla.
Sika@ ma slikao tu iza coska :osmeh:
 
Nazad
Vrh