Višnja

Manite se mrava i tresenja dajte cene iznosiite koje su za vase krajeve kod mene 80 dinara

Послато са LG-K430 уз помоћ Тапатока
 
Pa to je to.
Moguće je da druga klasa malo klizne na dole, moguće su i neki marifetluci oko klasiranja, ali uglavnom je to to.
Da budemo iskreni, solidna je to cena.
 
negde ostala na 80, negde pala, izgleda da je bilo nekih dogovora izmedju nakupaca jer jedan dan u nishkom kraju nije bilo cene, a posle je pala sa 80 na 70... u svakom slucaju dobra cena
 
DRAGI VISNJARI mnogii od vas posle ove berbe vise nece biti VISNJARI nego vlasnici luksuznih apartmana na HALKIDIKIJU 120 metara od mora mislim na ove sa tresacima a ovi bez tresaca ce da sacekaju jos malo da im PALMA UDJE U SOBU , u svakom slucaju treba ostati pribran i stalozen kao da se nista ne desava kao da je cena 18 dinara i cekase za isplatu znaci da se pije pivo ispred prodavnice i da budete smireni kao FRANC BEKEMBAUER I REPREZENTACIJA NEMACKE .Za MEKSIKANCA sada si ne BOSS nego BIG BOSS ti doktore 2 PAN ne napustaj stomatologiju ni slucajno ostani hladan i nemoj od silnog adrenalina da nekom izvadis pogresan zub, a ti CIKA LAKI kontrolisi pritisak sad je najlepse ziveti VELIKI POZZDRAV SVIM VISNJARIMA
 
E pa dragi moj mornar,moram da se malo umesam.. Kao sto rece jedan povrtar kad je bila extra cena kupusa pa dosli mangupi sa tv-a da ga malo izreklamiraju a on im covek rekao istinu.. Ne podvlaci se crta posle svake godine nego posle 3 ili 5 godina. Ako uzmemo da su nam prosle godine otimali visnju i po 30 din. vidi koji je prosek. Msm da svima para usi ovogodisnja cena,a niko ne prica o prinosima. Sta cemo sa tim? Koliko su manji prinosi od proslogodisnjih?
 
Kod mene je upola manji prinos nego lane..al smo nesto i zaradili..lane netaci uzeli 20 ili 18 din po kg a visnja bila 35,pa se ti uklopi..
Juce oprskana visnja posle berbe,jos jednom travu da smlatim i to je to za ovu godinu nadam se..
 
Uzmi najdebljeg ovna koga nadjes u kraju i razapni ga na kolac i zarotiraj ga ,onda uzmi od decurlije neki moderan telefon slikaj se pored rostilja i izbaci na drustvene mreze sa natpisom ispod slike BERICETNA SEZONA ZAVRSENA Neka celo selo razmislja i neka se glodje a onda pozovi ceo komsiluk da se ljudi osveze i povrate boju u licu,to moras da uradis valja se da se razbiju maleri pusti kukanje to nije dobro za BIZNIS ,pa onda pitaj komsiluk koja je banka pouzdana za orocavanje ,JER AKO TI JE FAMILIJA ZIVA I ZDRAVA I AKO TI JE POTENCIJA PRAVA TI SI KRALJ CAR PRVAK U SKOKU U DALJ uzivaj u momentu u kafici u lepoj komsinici u pticici u sumici SAMO OPTIMIZAM POZITIVNA ENERGIJA a da pored rostilja obavezno da uglavis jednu BAZENCINU NA NADUVAVANJE ZA BRCKANJE neka se vidi neka pricaju NISTA ZIVCI NISTA STRES PIJTE SAMO KRAS EKSPRES
 
I kod mene gotova berba. Otislo po 80. Nije lose ovo je jedan red otresen
i22f53.jpg
 
Bas toliko. Prosek gajbi je bio 14kg pa racunaj. Neka stabla su imala i po tri gajbe ali mozda svega 10ak komada. Jedan deo njive mi je napao zilogriz tu sam imao uglavnom gajbu i manje. Uglavnom na ovakvu godinu zadovoljan kako prinosom tako i berbom. Tresač je i ove godine odradio fantastican posao obzirom da su beraci trazili pd 20-25 dinara po kg a i nema ih nesto ove godine
 
Nazad
Vrh