Višnja

Ništa mi tu nije jasno?
Dobro Agrokor pukao, ali ako nekome iz Srbije nije daleko Poljska da tamo kupuje višnje i da ih transportuje skroz dole do Vranja, što ih ne bi kupovao u Hrvatskoj?
Valjda i Fruktalu trebaju višnje?

A ako je organizacija otkupa i hlađenja problem, eto ti ideje za biznis :)

A za marasku, jbg, takvi smo, pustamo da propadne ono za šta i slep vidi da može da uspe.
 
Ja sam pristalica dobre organizacije što bi jedan uvaženi kolega iz teme o ratarstvu rekao. Odnosno ja stalno ponavljam da bi trebalo zatvoriti krug. Moje je da proizvedem, što i činim, ali nikako da zatvorim krug.
 
Ništa mi tu nije jasno?
Dobro Agrokor pukao, ali ako nekome iz Srbije nije daleko Poljska da tamo kupuje višnje i da ih transportuje skroz dole do Vranja, što ih ne bi kupovao u Hrvatskoj?
Valjda i Fruktalu trebaju višnje?

A ako je organizacija otkupa i hlađenja problem, eto ti ideje za biznis :)

A za marasku, jbg, takvi smo, pustamo da propadne ono za šta i slep vidi da može da uspe.
Ovi iz Vranja placu za tvoje visnje u Hrvatskoj. Kao da nema dovoljno visnje kod nas.
 
Nego, sad razmišljam, pa Bačka Palanka vam je tu, pred nosom, bliže tebi nego meni, a Nektar kupuje ogromne količine, ne verujem da bi ispustio priliku da pokupuje tu kod vas.
Mora da tu ima neka administrativna zvrčka koja smeta.

A krug zatvoriš tako što proizvedeš, ohladiš, pokupuješ tu okolo, i prodaš :)


Ovi iz Vranja placu za tvoje visnje u Hrvatskoj. Kao da nema dovoljno visnje kod nas
.
Pa da ima ne bi se akali po Poljskoj.
 
Pojavile su mi se grinje na visnjama. Jel smem da prskam sa Akaristop? U uputstvu pise ne treba prskati ako dnevne temperature prelaze preko 25 stepena. Jel moze da steti nesto? Berba nece pre 01.07.
 
A za marasku, jbg, takvi smo, pustamo da propadne ono za šta i slep vidi da može da uspe.

Bravo.
Imam dve marele, malopre ih obrao. Da kažem i da su ih posećivali i čvorci i vrane i opet ubrao 25 kila. One više grane nisam ni brao. Nikad ni prskane ni đubrene. I da nećeš ovde višnja rađa. Ali majstori smislili da nas kinje na otkup.
 
Gajbe donesene,radnici dogovoreni,odkup lrece u subotu,samim tim i berba...cenu jos ne znam,trebalo u petak da se zna..inace visnja je vec spremna al kad nemam gde sa njom..
 
Niko još ne izlazi sa cenom za 2017 .Možda bi hteli na 25 rsd. kao prošle god bruka i sramota
 
Info od jednog nakupca koji radi za velikog hladnjacara, krece sa cenom od 40 din. za drugu klasu i 60 din za prvu !
 
U Crnoj Gori višnja bez peteljke na veletržnici u Herceg Novom (to je nešto kao kvantaš) se prodaje za 3 evra.
 
U CG kada je sezona turista crni luk se prodaje za evro, ali to traje 2 meseca Jul i Avgust i pitanje da li se proda jedno ili dva vozila ukupno...
 
Nazad
Vrh