Višnja

Interesuje me jedna stvar, u mladom zasadu, da li treba da se pusti da izmedju stabala bude trave da je ona kao cuva ili treba da se okosi da bi mogla da dise? I koliko puta da se kosi? Mozda je ovo glupo pitanje, ali ja sam relativno nov pa ne znam bas sve, i ako ima mozda neko sliku dvogodisnjeg zasada oblacinke da vidim da uporedim sa mojim jer meni moj izgleda onako, pa da vidim dal gresim. Hvala svima unapred :)
 
Misljenja ima i za i protiv, trava npr. valja u prolece kad ima viska vlage, leti je dobro da je nema [zbog manjka vlage].
Zimi koliko stiti sloj bakterija koje su u povrsinskom sloju zemlje, ali opet kad naraste znaju voluharice da se sakrivaju u njoj.
Ako se odlucis da ostavis travu u zasadu trebalo bi je redovno odrzavati.
 
Interesuje me jedna stvar, u mladom zasadu, da li treba da se pusti da izmedju stabala bude trave da je ona kao cuva ili treba da se okosi da bi mogla da dise? I koliko puta da se kosi? Mozda je ovo glupo pitanje, ali ja sam relativno nov pa ne znam bas sve, i ako ima mozda neko sliku dvogodisnjeg zasada oblacinke da vidim da uporedim sa mojim jer meni moj izgleda onako, pa da vidim dal gresim. Hvala svima unapred :)


Apsolutno nista nece da raste u travi, pa ni visnja (pogotovo mlada)! U vocnjaku mozes da zatravis medjured, ali i on mora da bude pokosen tj odrzavan. Sto se tice reda, red sto god bolje budes obradjivao bolje ces rezultate imati...
 
Visnju sam davno obrao, pa se sada pitam, ima li potrebe zalivati je sada, ili ovo nije vreme kada ona raste i razvija se za sledecu godinu?
 
Ovo je vreme kada voće više ne raste (osim nekih koja se još uvek beru ili su tek obrana), već sada sprema rodne pupoljke za sledeću godinu. Zalivanje neće da škodi.
 
Znači ako do oktobra budu padale kiše ode mas u propast :D Ja sam mislio na jedno zalivanje, ne na kap po kap mesec dana :)
 
"Po pravilu" (kad bi ga imalo) moj voćnjak bi dobio bar dve kiše u poslednja dva i po meseca, a nije dobio ni jednu. Kome je voćnjak ugrožen nedostatkom vlage, tačnije sušom u ovogodišnjem slučaju, treba ga i mora povremeno zalivati pa makar to bilo i u septembru, iako u ovom mesecu nema nimalo logike.
Uzgred, zalivam već gotovo dva meseca, zalivao sam pre par dana, zalivaću sve dok ne padne dobra kiša (ne zato što nemam pametnija posla, već zato što naprosto moram). Ko ima voće na terenu sa nagibom, južnoj strani i propusnoj vrsti zemlje, dobro zna o čemu pričam. Ko tako nešto nije doživeo, ne zna ni koliko je situacija opasna. Bez vode, sušenje je neminovnost, da ni ne pričamo o rodnom potencijalu ...
... :ppozdrav: ...
 
Poslednja izmena:
"Po pravilu" (kad bi ga imalo) moj voćnjak bi dobio bar dve kiše u poslednja dva i po meseca, a nije dobio ni jednu. Kome je voćnjak ugrožen nedostatkom vlage, tačnije sušom u ovogodišnjem slučaju, treba ga i mora povremeno zalivati pa makar to bilo i u septembru, iako u ovom mesecu nema nimalo logike.
Uzgred, zalivam već gotovo dva meseca, zalivao sam pre par dana, zalivaću sve dok ne padne dobra kiša (ne zato što nemam pametnija posla, već zato što naprosto moram). Ko ima voće na terenu sa nagibom, južnoj strani i propusnoj vrsti zemlje, dobro zna o čemu pričam. Ko tako nešto nije doživeo, ne zna ni koliko je situacija opasna. Bez vode, sušenje je neminovnost, da ni ne pričamo o rodnom potencijalu ...

-------------------
I ja sam mislio po svakoj logici da ako je susa biljka ce pripremiti manje cvetnih pupoljaka za narednu godinu. Ipak me 2013. potpuno demantovala. 2012. je bila susna da ne moze susnija biti a 2013. je kod mene svo voce rodilo da se izlomilo od roda. Narocito kajsije.
 
Sloba ... Gorski ...
Sve je to u redu, razumem ja vas i slažem se. Problem je što je u mom slučaju ova godina totalni ekstrem, mnogo gora od 2012-te. Zadnjih dana rezultat toga su i sve češći požari na teritoriji moje opštine. Verovali ili ne, kod mene uopšte nije bilo kiše, pa nije problem samo sušni jul već i sušni avgust, nego ne mogu više da dosađujem sa pričom. Pisao sam o tome u temi "suša" i temi "vremenske prilike", dosadio i Bogu i narodu a sebi najviše. Kod mene je voće na rubu egzistencije, pred samim sušenjem, a i biće ga sigurno samo ne znam u kojoj meri, o tome ja govorim. Ono što sam ove godine zasadio, zadnja dva meseca ne napreduje uopšte. O rodnosti sledeće godine verujte da trenutno uopšte i ne razmišljam. Samo da preživi ovu, pa za dalje ... Videćemo ...
... :ppozdrav: ...
 
Poslednja izmena:
Hvala, ljudi!!! Imao sam malo stajnjaka, pa sam postavio u krug, ali sam naravno odvojio od stabla zbog miseva.... Dogodine, kada budem kupio djubre i nesto moje, bice rasporedjeno po pravilu...
 
Sadnja je 4x2.5, malo je sugavo slikano, stvarno i kada se pogleda izgleda zbijeno. Tvoje su ruku na srce, lepse i bolje.... Svaka cast.... Neznam ja sam stavio i prosle godine stajnjak, i bolje su mi napredovale... Posto sam pocetnik - laik, dosta su dobre....
 
Nije mi bila namera da ih uporedjujem, tvoje prelepo izgledaju Samo mi se na slici učinilo da je razmak mali.

Послато са E2105 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh