Višnja

Rucno obradjujem 15 ari ovogodisnjeg zasada visnje, da bih resio probleme sa korovom koji je nemilosrdan mislio sam da posadim Belu detelinu ( Trifolium repens ), ima li neko iskustva sa tim. Ideja mi je da joj ne dozvoljavam da poraste vise od 15 cm i da tako formiram fin travnati pokrivac koji ce da ugusi korove.
 
Rucno obradjujem 15 ari ovogodisnjeg zasada visnje, da bih resio probleme sa korovom koji je nemilosrdan mislio sam da posadim Belu detelinu ( Trifolium repens ), ima li neko iskustva sa tim. Ideja mi je da joj ne dozvoljavam da poraste vise od 15 cm i da tako formiram fin travnati pokrivac koji ce da ugusi korove.

Da li ima u poljo apotekama seme te deteline?
I kako misliš da održavaš tih 15 cm visine...? Verovatno nekom kosačicom za dvorišni travnjak?
 
Nisam jos trazio po apotekama, verujem da uvek mogu da naruce ukoliko trenutno nema, mislio sam da odrzavam trimerom kao i do sada, samo sto cu u slucaju deteline imati fin pokrivac a sada imam korovcinu, trimer je samo prevrsi a ona odozdo razvija ogroman koren i samo nastavi da buja.
 
Pozdrav drugari. Moj visnjik je u drugoj godini i suocavam se sa pojavom susenja. Da li je ovo monilija ili od suse. Napominjem da nije cvetao i da sam radio tretmane chorusom 75. Slicne stvari se desavaju kod prijatelja ciji je visnjik udaljen pedesetak kilometara i u cetvrtoj je godini.





 
I abastate i kraft kao i vise drugih preparata su na bazi aktivne materije abamektin. A na sajtu Galenike pise da se sme koristiti ako temperatura 3 naredna dana nece prelaziti 28 stepeni. Znaci sada nikako preparati na bazi abamektina. Ja sam pre neki dan koristio u visnjama protiv grinja sanmite ali sam dodavao i galmin /belo ulje/ u kolicini 0,5%.
Ulje sluzi da prekrije jajasca i da spreci dotok kiseonika te da ih tako ubije. Ukoliko ne koristite ulje morate ponoviti tretman u roku 5-7 dana kada se jajasca izvedu ali pre nego sto te nove jedinke pocnu da nose sledecu turu jaja. Navodno bayerov envidor ubija i odrasle jedinke i jajasca ali ga ja nisam kupio jer je uzasno skup a nisam nasao pakovanje manje od 250 ml sto je dovoljno za 400l vode a meni treba za 150l.
 
Hvala svima na odgovorima. Jel smem dodati i agrodin na varjantu kraft+galmin? Pošto sam čuo da se dodin ne meša

Послато са E2105 уз помоћ Тапатока
 
I još jedna stvar. Ove grane da li da režem ili samo da isprskam stablo?

Послато са E2105 уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav drugari. Moj visnjik je u drugoj godini i suocavam se sa pojavom susenja. Da li je ovo monilija ili od suse. Napominjem da nije cvetao i da sam radio tretmane chorusom 75. Slicne stvari se desavaju kod prijatelja ciji je visnjik udaljen pedesetak kilometara i u cetvrtoj je godini.





Jel u pitanju oblacinska na sopstvenom korenu?
 
To se meni desava na jednoj isto je oblacinska na sopstvenom korenu, pored su druge sorte kalemljene na magrivu nemaju taj problem, kolega isto ima jednu oblacinsku ista stvar - mislim da je do temperatura i suse, ovo meni al ni iz bliza ne lici na grinje.
 
Ovako ja sad razmisljam o djubrenju jesnjem sad neznam dali da bacam po tri vile oko svake jedne sadnice ili da idem tehnostrojem imam dilemu da nece nesto smetati da bacim po tri vile svezeg djubreta kod sadnice hvala za svaki savet posto su sadnice u drugoj vegetaciji
 
Poslednja izmena:
Pozdrav forumasi, blizi mi se polako sadnja visnje, resio sam saditi Sumadinku i Oblacinku (kako se vec zove) u pitanju je povrsina od 2hektara. Mislio sam saditi pola pola. Pa me zanima na kojim razmaku da ih sadim, koji oblik krosnje da im radim. Hvala vam unapred i puno pozdrava.
 
Hvala Gorski, raspitivao sam se i pre ali rekoh ajde da priupitam jos jednom.. Kupio sam 1h njivu za visnju i mislio sam saditi na toj parceli, ali mi izletela jos jedna takva do ove moje pa sam i nju kupio, i to zaokruzio.. Sadicu visnju, na ta 2h pa cemo videti kada dodje rod , sto je do mene ja cu joj dati sve sta treba pa kako bude..
 
Nazad
Vrh