Veterinarske usluge

Kod vas u Srbiji to i nije skupo, evo napisacu kako je ovdje, mada vam to nece biti od koristi.
Markiranje teladi je 10km po komadu, dolaze iz vs kad hoces, tj kada pozoves.Karton zivotinje bude gotov za oko mjesec dana, zamjena markice ne kosta nista. Pasos za tele (neznam tacno do koje starosti) kosta nesto oko 15_20km, krv ne treba vaditi. Markice za prasice su 2km komad, s tim da nekad idu akcije ministarstva pa su besplatne.
Za krupna goveda je obavezno vadjenje krvi i ispit. na tbc, pasos kosta 37km.
Znaci ne ceka se nista dugo, osim kartona za goveda, jer se to radi u Banja Luci u ministarstvu. Meni je rodjak veterinar i vlasnik vet. stanice, pa pogotovu ne cekam nista za bilo koju uslugu. Bas sam ga jutros probudio u 04h, da dodje i oteli junicu:haha:.
Za ovce i koze nemam pojma, jer ne baratam sa tim zivujkama.
 
Zasto bi se delile diplome.Do te diplome je neverovatno tesko doci jer je to jesno od najzahtevnijih studija.Nije o tome rec,videce se.Radi se.Potrebno je prikljucenje u akciji zato i napisi koje su cene kod tebe.
 
Pozdrav za sve kolege stocare!
Pokrecem akciju prikupljanja informacija o cenama usluga koje su odredjene uredbom Republike Srbije pa bih molio proizvodjace raznih delova Srbije da napisu ovde ili na pp cene usluga stanica u njihovom kraju,zanima me sledece:
1.cena obelezavanja teladi
2.cena vadjenja zdravstvenog uverenja za tele i za starije grlo
3.cena obelezavanja prasadi i uverenja za prasad
4.cena vadjenja duplikata usne marke za goveda
5.cena obelezavanja ovaca i koza
Takodje bih molio ako ste u stanju da napisete koliko vremena treba stanici da vam izvrsi odredjenu radnju sa ovoga spiska.

Pregled cena kod nas:

1. Obelezavanje teladi - 300 din
2. Zdravstveno uverenje - 188 din , ako je za sutra , ako je za danas jos 250 din na tih 188 din
3. Obelezavanje svinja - 50 din
4. Duplikat usne markice - isto kao obelezavanje 300 din
5. Ne znam

Pasos za novu telad stigne za dvadesetak dana.
 
Ili si rekao kako pise u cenovniku ili stanica postuje zakon.Ako je ovo drugo onda je jedna od retkih.I vi dobro prolazite.
 
Ili si rekao kako pise u cenovniku ili stanica postuje zakon.Ako je ovo drugo onda je jedna od retkih.I vi dobro prolazite.

Ako je ovo upuceno meni, izneo sam samo cene usluga koje sam licno placao. Ne znam da li je po zakonu ili ne, ali tako je za sad.

P.S. Mozda nije bilo pitanje, ali obilaze li vas veterinarski inspektori? Mislim, vrse li kontrolu gazdinstva?
 
Vrlo dobro,to su ispravne cene.Cekam da jos ljudi kazu sta se kod njih desava pa da ja posle nesto kazem.
 
Meni danas naplatili 300 din za novu mlecnu kartu posto u staroj vise nema mesta.Dali je to po zakonu 300 dinara za jedan papircic,uz to mi nije dao ni priznanicu.Inace naplacuje 300 din po kravi pregled mleka.
 
Meni danas naplatili 300 din za novu mlecnu kartu posto u staroj vise nema mesta.Dali je to po zakonu 300 dinara za jedan papircic,uz to mi nije dao ni priznanicu.Inace naplacuje 300 din po kravi pregled mleka.

Kod mene su mlecne karte 210 din po kravi + 300 din izlaz ,i svaki put dobijam nov karton.
 
Nije mi jasno nesto_Ovde ima toliko stocara koji posmatraju ovu temu i ne zele ili nesmeju da napisu cene mera republike.Ako se plasite ja vam moram reci,dragi kolege i postovani stocari!Nemate se cega plasiti,jedini koji treba da osecaju strah su oni koji naplacuju van cenovnika koji je propisala Vlada Republike Srbije.Nedostaju nam informacije sa terena Subotice i severa uopste,zapada i Leskovca.Molio bih vas da mi barem na pp dostavite cene na terenu u vasem kraju.Cilj svega ovoga je pomoc NAMA u globalu.Mnogo smo propatili u ovom surovom vremenu gde se cini da je sve protiv nas,zato vas molim da se ujedinimo i pomognemo u interesu nase buducnosti.Ja kao jedinka ne mogu nista bez vase pomoci i informacija sa terena.Uvek imate moj pp a ako i u to sumnjate zatrazite i dobicete moj broj telefona,preko pp.
 
Nazad
Vrh