Vesti i obaveštenja

Pa koju prednost gugl pro? Imao sam ga davno na neku foru , drug mi "instalirao" , ali tad mi je jedino koristilo što je imao opciju mjerenja površina , sad to ima kolko oćeš aplikacija . Jel ima još neku pogodnost ?
 
Kada skines instalaciju i instaliras, za username je gmail adresa, a za licence key kucas gepfree -
[UPDATE] A key is no longer needed. Google says the following.
"Sign up is no longer required for Google Earth Pro. Click here to download Earth Pro, then sign in using your email address and the License Key GEPFREE."
 
Rtv.rs:

[h=1]"Агрожив" остаје и без њива, локала...[/h]ЖИТИШТЕ - Новосадско предузеће "Мит енд трејд", један од поверилаца "Агрожива", купило је на јавној продаји више објеката у власништву те житиштанске компаније за производњу пилећег меса.

Нову продају непокретности "Агрожива" заказала је извршитељка Јасмина Трбовић Станковић да би била намирена потраживања "Мит енд трејда", али и београдске фирме "Мибрас", која је закупила производне погоне финансијски разорене компаније из Житишта. Осим "Мит енд трејда", који се на јавној продаји, одржаној у малој сали хотела "Војводина" у Зрењанину, појавио и као поверилац и као купац, до дела имовине "Агрожива" стигли су и остали заинтересовани купци.
agroziv-jpg_660x330.jpg

Тако је Слободан Стојисављевић за 671.789 динара постао власник око 110 ари њиве треће класе, док је д.о.о. "Међа" за 5.369.900 динара, што је било више од почетне цене, купило зграду угоститељства у Српском Итебеју. Била је најављена продаја још две парцеле с пољопривредним земљиштем, али је она отказана јер је дошло до пропуста па вредност непокретности није процењена у целости. Извршитељка Трбовић Станковић је најавила да ће нови позив за учешће на јавној продаји бити упућен за петнаестак дана.
"Ову јавну продају оценила бих успешном јер су продате све непокретности које су понуђене купцима. Тиме ће извршни поверилац "Мибрас" у целости наплатити своја потраживања, а преостаје још "Мит енд трејд", рекла је за "Дневник" Јасмина Трбовић Станковић, и додала да у року од 15 дана купци, који су положили депозит, морају да уплате остатак новца за куповину непокретности.
Истовремено, и приватни извршитељ Драган Николић спроводи продају имовине "Агрожива".
У питању је производна опрема, која је пре неколико дана понуђена по најнижој цени од 314.000 евра, а по тужби повериоца – фирме "Нови Бек" из Београда. Иако тада није било купаца, Николић истиче да за опрему има интересената и да је могуће да буде продата и по дупло вишој цени. Та опрема је, иначе, ван погона већ три године и питање је колико је њен софтвер због некоришћења употребљив, мада је очигледно да ће линија за клање, черупање и искошћавање наћи пут до купца.
Траје и штрајк
Док се све ово збива, део радника "Агрожива", које закупац није ангажовао у погонима, наставља вишемесечни штрајк. Они траже да им се исплате заостале зараде, да им се обезбеди здравствено осигурање и социјални програм, с обзиром на то да фирма није у стечају, како су то пренели неки медији.


 
Imam već dugo pro verziju , al na drugom kompjuteru , danas sam se sjetio , ali tzv portabl verzija , nemora se instalirati nego su uvjek nanovo pristupa , nisam baš haker , ali za mjerenje površina ima kolko oćeš free verzija nemora biti google earth , evo npr par godina koristim http://acme.com/planimeter/ , samo stavljaj tačkice i to je to.
 
Rtv.rs:

[h=1]Уручена признања паорима рекордерима[/h]СРЕМСКА МИТРОВИЦА - Министар пољопривреде и заштите животне средине Снежана Богосављевић Бошковић отворила је данас у Сремској Митровици, 41. Сабор такмичара земљорадника Срема и уручила признања рекордерима Срема у производњи хране.

Такмичење земљорадника Срема обухвата награђивање рекордера у пољопривредној производњи пшенице, јечма, овса, тритикала, кукуруза, шећерне репе, соје, сунцокрета, свиња, прасади, јунади, млека, живинарских производа, меда...
zetva-psenica-poljoprivreda-usevi-beta-dragan-gojic-jpg_660x330.jpg
Бета (Драган Гојић)

Награђени пољопривредни произвођачи су: Жикица Лазић, Дарко Даниловић, Срђан Ковачевић, Живан Даниловић, Мирослав Андрић и многи други.
Осврнувши се на прошлу годину, која је била специфична због неповољних агрометеоролошких услова и непроцењивих губитака у области пољопривреде, министарка је истакла да су наши произвођачи упркос томе постигли запажене резултате у пољопривредној производњи.
"Сматрам да посебну пажњу треба посветити побољшању положаја пољопривредних породица, а посебно опстанку младих на селу", навела је Богосављевић Бошковић, саопштено је из Министарства пољопривреде.
Она је пољопривреднике информисала да је усвојена Уредба о расподели подстицаја у пољопривреди и руралном развоју, као и да је почела исплата премија и субвенција, пре свега премија за млеко, а ускоро ће почети и исплата субвенција у сточарској производњи.
Министарство пољопривреде и заштите животне средине подстицајним мерама тежи да стимулише пољопривредну производњу у свим сегментима, па ће тако посебна пажња бити посвећена стварању бољих услова за опоравак и постепени пораст сточарске производње, истакла је Богосављевић Бошковић.
Она је међутим додала, да наши произвођачи морају бити свесни да је квалитет производа најбољи пут до тржишта.
Богосављевић Бошковић је напоменула и да су уведене две нове мере у сточарству, а такође је повећан износ појединих мера за подстицаје у сточарској производњи.
"Заједничким напорима, партнерским односом, а пре свега подршком Министарства, успећемо да повећамо и унапредимо пољопривредну производњу како би српска пољопривреда постала стабилан и модеран сектор, заснован пре свега на квалитету својих производа“, закључила је Богосављевић Бошковић.


 
Dal se ko usprotivio Ja licno da sam dobio kaku nagradu lepo bi je primio od doticne ministarke zatim bacio na pod pljuno na nju i zgazio i objasnio joj da u opste ne radi posao kako treba (ili mozda radi) ali za mene mucenika sigurno ne radi
 
Dnevnik.rs:

Подстицаји: За јунице 25.000 динара, за млеко седам



По Уредби о расподели подстицаја за 2015. годину, пољопривредници ће из аграрне касе као директну помоћ државе добити 18,3 милијарди динара. Висина подстицаја се углавном није мењала




Премије за млеко 3,4 милијарде динара
у односу на прошлу годину, осим у сточарству, где су, рецимо, повећана давања за приплодне млечне краве. Као што је већ познато, укупан износ субвенција ове године је мањи него лане. Наиме, ограничена је површина у биљној производњи па се субвенције више неће давати за стотину хектара, већ за 20.
Основни подстицаји за биљну производњу остају 6.000 динара по хектару, колико ће и ове године износити и регреси за гориво и ђубриво, такође по хектару. Премије за млеко ће, сходно уредби која је пре неколико дана објављена у „Службеном гласнику”, износити седам динара по литру, док ће подстицаје за квалитетне приплодне млечне краве бити 25.000 динара по грлу. Толико ће фармери добијати и за квалитетне приплодне товне краве.
Узгајивачи оваца и коза за своја квалитетна грла могу рачунати на подстицаје од 7.000 динара. По новој уредби, подстицаје за квалитетне приплодне крмаче такође ће бити 7.000 динара по грлу, док ће живинари као подстицаје за родитељске кокошке тешког типа добијати 60 динара по свакој, а за родитељске кокошке лаког типа 100 динара. Они који на фармама имају ћурке, за родитељске ће имати подстицај од по 300 динара.
Када је о тову реч, подстицаји за јунад обезбеђни су у износу од 10.000 динара по грлу. За за тов јагњади износе 2.000 динара по грлу, за јарад је одређено 2.000 динара по грлу у тову, а подстицаји за тов свиња су 1.000 динара. Кравама-дојиљама је, по уредби, за ову годину намењено 20.000 динара по грлу.
Укупно је држава за премије за млеко издвојила 3,4 милијарде динара, а за основне подстицаје за биљну производњу 2,7 милијарде. Јунице, крмаче, овце и козе, кокошке и ћурке и риба добили су из аграрне касе 4,5 милијарде... За регрес за гориво држава је пољопривредницима наменила три милијарде динара, толико и за ђубриво, док је на име регреса за премију осигурања за усеве, плодове, вишегодишње засаде, расаднике и животиње опредељено 400 милиона динара.
И ове године биће помоћи пољопривредницима и за трошкове складиштења у јавним складиштима у износу од десет милиона динара. Регрес за складиштење износиће 40 одсто укупних трошкова складиштења пољоприврдних производа. И осигурање остаје као и лане – регрес за премију осигурања за усеве, плодове, вишегодишње засаде, расаднике и животиње износиће 40 одсто плаћене премије.
Држава је из касе издвојила паре и за рурални развој, и то 841 милион динара. Судећи по њеној најновијој уредби, намера јој је да подстиче конкурентност и унапређње пољопривредне производње. Тако ће они који желе да подигну нове вишегодишње засада воћака, винове лозе и хмеља добити 150 милиона динара, док је као подршка за унапређење примарне пољопривреде опредељено 451,5 милион динара.
Судећи по реакцијама пољопривредника још док је уредба о расподели подстицаја у аграру за ову годину била у најави, они махом нису задовољни тим документом. Војислав Малешев из Клуба „100 П плус” најновији потез државе да из система подстицаја избаци површине веће од 20 хектара сматра социјалном мером, а у том случају нема говора о конкурентности.
– То је социјални програм, а не развојни – упозорио је Малешев. – Нигде се не дају подстицаји само за 20 хектара, тога нема у Европи нити у земљама у окружењу. Онај који ради само 20 хектара – а причамо о чистој ратарској производњи – не може опстати већ може имати само толико да преживи.
С. Глушчевић

За рибу и пчеле
Подстицаје за квалитетне приплодне матице шарана ове године износиће 500 динара по риби, док ће матице пастрмке добити 300 динара. Подстицаји за производњу конзумне рибе биће десет динара по килограму. Пчелари ће, по кошници, добијати 500 динара. Органска производња добила је 92 милиона динара.


 
По новој уредби, подстицаје за квалитетне приплодне крмаче такође ће бити 7.000 динара по грлу

Sta su im kvalitetne priplodne krmace
 
Nazad
Vrh