Vesti i obaveštenja

Ovaj Kis nije normalan sa tih 5000000 po gazdinstvu. Pa to je za vise od 400ha. Neko je tu lud il novinar il on? A i stocari su preterali. Ostvaruju premije po vise osnova i opet im je malo.
 
Ovaj Kis nije normalan sa tih 5000000 po gazdinstvu. Pa to je za vise od 400ha. Neko je tu lud il novinar il on? A i stocari su preterali. Ostvaruju premije po vise osnova i opet im je malo.

Što ne držiš stoku da vidiš koliko ima osnova.Mnogi ne ostvaruju te osnove.Od maja do novembra ove godine su bile kvote za mleko a višak si mogao da baciš i u kanal.
 
Gospodine S drzim vise grla nego vi. Godisnje prodje skoro 200 grla sto krupne sto sitne stoke. Dobijam subvencije po grlu i samo da su redovne gde bi nam bio kraj. Zapamti da nije samo mlecno govedarstvo stocarstvo. Samo cu se malo osvrnuti na pogodnosti koje imaju proizvodjaci mleka. Imaju premiju za mleko, premiju za umaticeno grlo, premiju za utovljenog bika, pocetnu cenu na licitaciji zemlje, pravo preceg prilikom biranja parcela drzavne zemlje. Pa malo li je? Sad traziti povecanje kad ostalim hoce da smanje je ipak malo bezobrazno. Ako neku od ovih pogodnosti ne koristite to je vas propust ili ne zainteresovanost za iste.
 
A ja ne mogu da verujem da PKB konkurise za premiju... Valjda smo mi vazniji nego jedna drzavna firma...
 
Moji su kupili kravu 2005 godine, u PKB-u. Placenja je cini mi se 1800 evra, a sada cena koja je nemam pojma, neznam ni da li prodaju,a po informacijama koje imam cini mi se da sam jedini u Toplickom okrugu koji cuva Holstajn friz, saradjivao sa veterinarima koji pokrivaju celu regiju..
 
Gospodine S drzim vise grla nego vi. Godisnje prodje skoro 200 grla sto krupne sto sitne stoke. Dobijam subvencije po grlu i samo da su redovne gde bi nam bio kraj. Zapamti da nije samo mlecno govedarstvo stocarstvo. Samo cu se malo osvrnuti na pogodnosti koje imaju proizvodjaci mleka. Imaju premiju za mleko, premiju za umaticeno grlo, premiju za utovljenog bika, pocetnu cenu na licitaciji zemlje, pravo preceg prilikom biranja parcela drzavne zemlje. Pa malo li je? Sad traziti povecanje kad ostalim hoce da smanje je ipak malo bezobrazno. Ako neku od ovih pogodnosti ne koristite to je vas propust ili ne zainteresovanost za iste.

Slažem se da nije samo mlečno govedarstvo stočarstvo.
Navedi mi samo 5 imena koji dobijaju sve te privilegije sem premije sa kojom litar mleka iznosi 37 din.
 
Ukupno 5miliona u godini,ukupno svih fela potsticaja,a zna se koliki je osnovni potsticaj

Razumem sta kazes mada nisam siguran da je tako. Sve i da je tacno opet je puno ako se uzme u obzir da je do sad 100ha bilo 1200000dimara. Sve da je u pitanju 50 umaticenih krava to je jos 1000000din na njih i otprilike toliko za mleko. Sto je naj gore Kis je i jutros kod Urosa ponovio ovaj predlog.
 
Kako su samo stigli da izbroje i prebroje da bude tacno toliko semenki, to mi nije jasno...

"...Uhapšene osobe su ukrali oko 10.000 žita..."

I jos jedno pitanje: sad ne znam kako ce (i cime) drzava da intervenise...
 
Pogledaj cifru.Kad bi toliko kostala semenka,mi bi bili bogatiji od naftasa.:osmeh: Pre bih rekao da je greska u stampanju.Omanuo slovoslagac.:haha:
 
Nazad
Vrh