Vesti i obaveštenja

Evo kako se pojedinci bogate


Nestalo 150.000 hektara zemlje

http://www.novimagazin.rs/ekonomija/nestalo-150000-hektara-zemlje
Kod nas ima dosta zemlje koju rade pojedinci i nikome nista ne placaju!Ja sam mislio da je to negde oko 100 k.j ali sam cuo od jednog naseg clana da je cifra blizu 400 hektara,tako da nije ni cudo sto je arenda 350 eura,1 hektar drzavne zemlje 80.000 a cena zemlje vecito je 12-13.000 po k.j odnosno 20.000 + eura za hektar! Ko god je sa DS-ovcima bio u kontaktu,predsednici opstina itd nagumali se i navukli zemljustine i sad svi cute i rade(nikom nista ne placaju) i odgovara im manja cena proizvoda zato sto ih ne dotice toliko koliko nas manje...
 
Evo kako se pojedinci bogate


Nestalo 150.000 hektara zemlje

http://www.novimagazin.rs/ekonomija/nestalo-150000-hektara-zemlje

Ta zadruga Agrostepa je iz mog sela. Ovo sto pise je delimicno tacno a delimicno i nije. Dobar deo zemlje je ta zadruga odkupila od vlasnika, i to je njeno uredno vlasnistvo. Veliki deo zemljista koji je ,,zadruzni,, je bio (seoski) pasnjak koji je preoran. Postavljen je i zalivni sistem i uradjena drenaza pa sad investicija prelazi vrednost zemljista. Zlo je sto su prodali deo zalivnog sistema i nov suvlasnik ima pravo preceg na drzavnom zemljistu, a to obilato koristi, (mislim da cak i ne placa nista), al ima pricu o investicijama novim radnim mestima avioni milioni......... Sprega sa politicarima svuda.......:svinja:
 
Kod nas u Vrbasu treba da bude licitacija u septembru mesecu i po ovim sadasnjim mapama fali vec dosta zemlje posto su parcele usitnili da bi kao svi imali vece sanse za licitaciju.Inace kod nas su zuti jos na vlasti pa posto idu izbori ajde kao da nas pridobiju usitnili pacele od 5-15ha,a najociglednija kradja je na jednoj tabli od 54ha nju su podelili u dve najvece table i sada je jedna 19ha a druga 21ha a 14ha je isparilo i nema ih nigde na mapi?!
 
Visoki turizam http://www.kurir-info.rs/dokazano-evo-kako-nam-ceda-jovanovic-uziva-u-heli-skijanju-clanak-913003 E moja Srbijo,jadna li si,i treba da te nema! Koja smo mi govna,to svet nije video,ovaj dripac,narkomancic je uspeo u Srbiji da napravi ime,postane biznismen-lepo zaradjuje,uziva u zivotu na konto cega?!Rad,postenje,marljivost,pamet,znanje...sta je u pitanju?!Zemunski klan,Sloba,Djindjic,Miskovic...ko ga je uveo u posao?Narod je stoka,glasa i dokle god ima podrsku ovaj ce uspeti,uzivati i pisati po sirotinji,kao toboz brine se o Srpskom narodu...ma!
 
Sad na dnevniku RTS izjava da je prosečna plata 59 000.Kako dođu do te cifre,kakva im je formula.Ova prosečna plata je za Vojvodinu.
 
Slažem se Duki.Al bar da šteluju okruglo pa da može da se proguta.
Ja sam recimo srednji kadar i imam do 25000,gde je onih 34 000.Duki ako imaš formulu i ako nije tajanstvena napiši je.:ppozdrav:
 
Slažem se Duki.Al bar da šteluju okruglo pa da može da se proguta.
Ja sam recimo srednji kadar i imam do 25000,gde je onih 34 000.Duki ako imaš formulu i ako nije tajanstvena napiši je.:ppozdrav:

To samo oni imaju, al vise ni oni ne veruju u to.:haha: Odakle im samo tako nastrane ideje, mislim iznosenje takvih podataka vec vredja. Pa zar oni misle da se mi zakopcavamo na ledjima.:sta:
 
I oni su poverovali u istinitost podataka.
Da sam ja u tom proseku,ne znam da li bih se bavio i poljoprivredom:ppozdrav:
 
Olos u vidu raznoraznih agencija vladinih poltrona stalno nam servira sarene laze.Ponekad pomislim da sam najnesposobniji u ovoj bogatoj drzavi sa solidnim primanjima.Koliko do juce radio sam za 20.000 hiljadarki 48 sati nedeljno,bez drzavnih,verskih,porodicnih praznika,bez ikakvih dodataka,placenog prekovremenog rada i slicno.I onda kada citam ili cujem ovakve vesti jos sam sigurniji-ja sam najnesposobniji radni kadar u zemlji dembeliji.
 
Visoki turizam http://www.kurir-info.rs/dokazano-evo-kako-nam-ceda-jovanovic-uziva-u-heli-skijanju-clanak-913003 E moja Srbijo,jadna li si,i treba da te nema! Koja smo mi govna,to svet nije video,ovaj dripac,narkomancic je uspeo u Srbiji da napravi ime,postane biznismen-lepo zaradjuje,uziva u zivotu na konto cega?!Rad,postenje,marljivost,pamet,znanje...sta je u pitanju?!Zemunski klan,Sloba,Djindjic,Miskovic...ko ga je uveo u posao?Narod je stoka,glasa i dokle god ima podrsku ovaj ce uspeti,uzivati i pisati po sirotinji,kao toboz brine se o Srpskom narodu...ma!
Kako se svi lepo igraju sa mozgom gradjana Srbije, koji to sve upije kako se servira. Mene zabole za Cedu, ali ne radi on nista sto ne rade i drugi politicari, svi su se "nafatali" para, trose ih kako ko hoce, situacija u drzavi nikada gora, vlast toliko spinuje da je to stasno, kao sve je u redu, a nama najveci problem sto se Chadda :haha: skija, a dokle god ga tolerisu isti su kao i on. Ali necemo o politici...
 
Možda ova osvežna vlada ima u planu da nas dovede do tog standarda i onda ja stvarno imam da se bavim poljoprivredom samo radi hobija.
 
Jebote koja laz kako ih nije sramota da ovako lazu.Ja radim u Juri i plata nam je cist minimalac 23000-25000 a radimo kao konji, ne smemo ni u WC da odemo .Lopuze, ovde samo dobro zaradjuju oni koji se bave politikom, propalice jedne.
 
Nazad
Vrh