Veštačko osemenjavanje DA ili NE ??????

Cao ljudi, ja sam novi na forumu, bavim se svinjama i zanimljive su mi vase diskusije.Osemenjavao sam moje krmace semenima iz agro-nora, cuo sam da su ok.
 
markodjurdjevic je napisao(la):
Cao ljudi, ja sam novi na forumu, bavim se svinjama i zanimljive su mi vase diskusije.Osemenjavao sam moje krmace semenima iz agro-nora, cuo sam da su ok.
Izvini sad ce da podne kritika prvo se prestavi a onad idemo dalje :ppozdrav:

Imam i za Vas jednu malu kritiku. Ubuduće nemojte pisati velikim slovima kao u jednom od prethodnih postova jer se to u intrnet-komunikaciji smatra vikanjem. Z.K.
 
Veštačko osemenjavanje , DA ! :cao: ...( ja se predstavio odonomad..!)
 
Danas sam naručio još za 3 nazimice seme iz Agro nora,stiže sutra ,uzeo sa seme od landrasa norveškog.A cena jedne doze je 485 dinara, :cao:,a danas sam ponovio krmače što sam juče osemenio :ppozdrav:(žešći sam od Milojka)
Post je spojen: [time]1296916084[/time]
_________________________________________________
Danas osemenio 3 nazimice,jutos podigo seme u palanci,sutra ponovaljam.Videćemo možda će u utorak da mi treba za još 3 :D
 
Ja uzimam iz Agronora preko jednog lokalnog veterinara, on dobija petkom i utorkom, znaci to je to.
 
Pa seme naplacuje 800, ali posto smo prijatelji meni daje po nabavnoj ceni od 450, 400 seme plus 50 kateter. Takodje sam od njega cuo da im je seme od duroka dosta kvalitetno, moze da stoji i do 7 dana. Ja sam u jednu krmacu ubacio jednu dozu duroka semena starog 4-5 dana, jer nisam mogao da cekam i evo proslo je mesec i vise, nije trazila ponovo, izgleda da je ostala.
 
Ne bi trebalo da malo oprasi, kaze mi veterinar da je seme dosta kvalitetno, pogotovo od duroka, uostalom videcemo, termin joj je 19. april.
 
Ima,ali ja ga već duže vreme ne uzimam.Lošeg je kvaliteta,strašno loše ostaju susprasne iako sam uzimao sveže tog dana vađeno i istog dana osemenjavano.Neznam u čemu je problem sa njihovim semenom ali ima problema,nije do krmače jer imam vepra(imao sam)probača.Pustim njega ako hoće ja je osemenim,nema greške. :ppozdrav:
 
Ja sam letos osemenio jednu krmacu sa landras semenom iz V. Plane koje sam nabavio preko ovog mog veterinara i krmaca mi je oprasila 7, a sitni su ubi boze, nikako ne rastu.Pa zato sam i pitao kakvi li su im nerastovi, izgleda losi.
 
markodjurdjevic je napisao(la):
Ja sam letos osemenio jednu krmacu sa landras semenom iz V. Plane koje sam nabavio preko ovog mog veterinara i krmaca mi je oprasila 7, a sitni su ubi boze, nikako ne rastu.Pa zato sam i pitao kakvi li su im nerastovi, izgleda losi.
Ima li tog semena iz Agronora u slobodnoj prodaji?
 
Nazad
Vrh