Varenje bloka motora

Ja radim kao zavarivač, imao sam prilike da varim gus sebi, isao sam elektrodom za gus, ispalo je napljuvano ali boze mooj drzi ne curi, ja sam cuo neki dana od momka koji radi u Đuro Đaković montaži u sl.brodu da postoji neka žica nova kojom mogu da zavare fino gus, jel istina ne znam tako sam cuo, pitam ga kakav plin se koristi, kaze klasika mješavina Feromix mješavina CO2 I Argona, isti zaštitni plin mi u Deutz Fahru koristimo posto sam zavar je čvršći s tim vec cistim Co2 plinom ...
 
Pomenute su i gusane elektrode ... da, mogu se koristiti (kao i čelične) ali ima tu I nedostataka (i nekih prednosti, ali više nedostataka).
Teško je obrađivati var i mora se grejati ... var nema elestičnost, često nisu za veće pukotine, itd. (jeftine su, to jesu ... rđaju kao i gus, pa su idealne da se očuva "originalnost" proizvoda, što kod bloka motore nije bitno); uzgred, ima i elektroda koje su samo obložene gusom (obično meki čelik).
Ukoliko se koriste Ni elektrode može se variti i na hladno, naročito ako su elektrode sa (nešto više) grafita (nešto preko 1%, oko 1%Fe i ostalo Ni), kao čuvene UTP 8 (voestalpine) ili slične.
Iskusan varilac treba da odluči koje elektrode će koristiti. (da li treba više prelaza, veće zapunjavanje, žilavost, ...)
 
Novije generacije mig aparata,invertorski i sinergijski.nisu uopste ni namenjeni da koriste co2 kao zastitni gas,vec argon ili feromix,a sto se zice tice,verovatno i postoji ali kod nas mislim da to nema jos uvek a i ako ima mora da je paprena cena...mislim na zicu sa kojom se vari sivi liv...
Ja radim kao zavarivač, imao sam prilike da varim gus sebi, isao sam elektrodom za gus, ispalo je napljuvano ali boze mooj drzi ne curi, ja sam cuo neki dana od momka koji radi u Đuro Đaković montaži u sl.brodu da postoji neka žica nova kojom mogu da zavare fino gus, jel istina ne znam tako sam cuo, pitam ga kakav plin se koristi, kaze klasika mješavina Feromix mješavina CO2 I Argona, isti zaštitni plin mi u Deutz Fahru koristimo posto sam zavar je čvršći s tim vec cistim Co2 plinom ...
 
Nedavno blok bio na varenju i sad izgleda ovako.


a9w840.jpg
 
Pa ti cepovi i sluze za to da iskoce,mada zapeknu pa ne odrade poso,jednom liku kod nas iskocio a a on nije znao sta je naso na zemlji i bacio,posle frka trazi de je bacio,mada mogli su da ih odrade od neke plastike mekane il nesto slicno da bi imali bolju funkciju.
 
Nazad
Vrh