Varenje bloka motora

a dali je neko imao slucaj da odradi generalku motora na puknutom bloku? odnosno ako nisam bio jasan-coveku je puko blok na r-65 i oni su se mucili i pokusavali na razne nacine da ga "zacepe". vise manje su i uspeli,mada je uvek curila... ali najveci promasaj je bio kad nije hteo da promeni blok a motor rastavljen i prezreo za generalku! naravno i dan danas ga vozi ali ga napaja vodom pre svake voznje.... i sad kazite vi meni ko je tu lud :sta:
 
zorancile je napisao(la):
Nemora da se greje blok. Iskusan majstor vari bez grejanja.
Moze bez grijanja al u sred ljeta.Zimi i napolju neide.Prebrzo se hladi a sagoreni ugljik u gusu se ne siri.Blok puca il po varu il pored vara prilikom brzog hlađenja.
 
Pre nekih desetak godina smo varili blok na jednom IMT 542.
Pukao iza bosh pumpe.
Sa gusanim elektrodama odradjeno, prva liga. :D
Nigde ne pusta.
Ubacicu slike elektroda, cisto ako nekog interesuju.
Mada se nema sta videti, kao i sve druge. :haha:
 
Liv uopšte nemora da se greje pre varenja, samo treba kvalitetna elektroda i strpljenja.... Meni donose na popravku odlivke iz livnice, kad ima negde neku grešku, rupicu ili šljaku u odlivku da popravim.... I to se sve vari bez zagrevanja odlivka.....
 
Ovisi o debljini odlivka.Blok motora na mjestu gdje puca debeo je par milimetara.To je problem kod varenja bloka.Odlivke kao sto su kucista dijelova ni ja ne grijem.
 
Tema jeste stara i zamrla ali imam pitanje
Na traktoru IMT 533 iza boš pumpe je nekada davno pukao blok. To je bilo u prošlog vlasnika i ja sam ga takvog kupio.
Blok je zavaren i tako nije bilo problema nikada a kod mene je 4 godine. MEđutim ima par dana vidio sam da na varu pri samom dnu tog relativno velikog vara pušta permant i to dosta.
Sta predlažete ili da se vari ili da se lijepi?
 
Evo par slika motor od imt 558, blok ispucao jos pre 25godina i u tadasnje vreme neki cuveni majstor ga zavario tako dobro da je mucno gledati ga,samo var preko vara nedaj boze.Sada je moj brat odradio dosta dobro taj blok koji nije mogao da se obrusi i da se izvari ponovo jer je dosta ispucao, resio je tako sto je ubacio celo parce od drugog bloka.Traktor nema ni 1000sati a hteli su blok da menjaju pa su odustali. nije lose ispalo na kraju.
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
 
Ovo se i ne vidi da je vareno ili bilo sta radjeno.
Svaka cast...

Послато са E2303 уз помоћ Тапатока
 
Dobar majstor. :osmeh: ispalo je fino a izgledalo je mnogo ruzno sve var do vara prljavo od kamenca i od ulja e sad lici na nesto.
 
Mislim da ga zavario Obicnim C02 ali je zamenio bocu stavio je Argon. znaci argonom.Ovo mu je prvi blok koji je uradio ali ima dara za sve.Moze da se zavari i gusanom elektorodom ali isto mora lepo da se ocisti ili da se izbaci deo i onda se odradi pedantno i obrusi pa onda spric kit i farba i nema zime.Sve se moze kad se hoce.
 
Nazad
Vrh