vakcinacija kunića - samostalno!

Evo danas uradjena revakcina kombinovane vakcine..nadamo se kao svi da ce biti uspesna i bez posledica..
 
Moje kunice vakcinisem redovno od 2/2 polovine marta do 2/2polovine septembra /Mixsovet/dajem sam u butni misic.
 
Danas sam vakcinisao moje kunice protiv mixomatoze. Par slika od pripreme do ogrebotine od jednog nemirka.

2dgs310.jpg


2v83bjs.jpg


nz3fk9.jpg


nxq4rc.jpg


34eqb1s.jpg


nlq106.jpg


6h2hzr.jpg


2095b8w.jpg


2lmtkcj.jpg


Nadam se da su ovaj put vakcine dovoljno efikasne protiv bolesti koju prenose krvopije. Pozz..
 
Zna li mozda neko gde moze da se uzme vakcina u okolini Cacka,Kraljeva,Kragujevca,Uzica?
 
Ja sam obavio juce sa kunivakom.
1000din 20 doza, apoteka u Temerinskoj 49 Novi Sad
 
Posto kod nas sada nema proizvodnje vakcina protiv miksomtoze,dali neko ima ko nabavlja vakcine vani? Unapred hvala,pozdrav.
 
Neznam, ja sam nabavio na farmi u Kaposvaru gde nabaljam priplodni materijal, ako si iz Beceja obrati se porodici Pap
062 1054868
 
Nema ni on!Zvao sam par njih i predložili su mi Mađarsku.Čak su rekli da ove godine se neće ni proizvoditi u Subotici.Zato mi je nada u Novom Sadu,verovatno su to neke zalihe od ranije!
 
I ja sam zvao N.S.Apoteku uTemerinskoj,covek mi se javio i rekao da nemaju i najverovatnije ih nece imati.Jedina sansa nam je ko moze negde vani,
J a sam vakcinisao 20.04/16. 12 komada priplodnih,dao mi je gospodin Vrobec.Kod jedne zenke mi se pre dva dana pojavili simptomi miksomatoze, ne znam sta moze biti razlog videcu sta ce se desiti sa ostalim koje sam vakcinisao za sada je sve uredu.

Apoteka N.Sad, Temerinska 49. tel.0216338220.
 
Ja sam dao slovačke vakcine, Castomix se zovu, dvovalentne vakcine, protiv miksomatoze i hemoragije. To dajem par godina unazad i nisam imao problema.

Budo, ovim slovačkim vakcinama treba do 14 dana da "prorade", ne znam koje ste vi davali, možda još nije počela da deluje, pa se ženka razbolela ili je "probila" vakcina.
 
Ne znam naziv vakcine covek je donio iz Madjarske,otalo mu 12.komada i ja sam uzeo da vakcinisem priplodne zenke i muzjake.Posle 12,dana razbolela mi se 1.zenka a pose 14.dana jos 5 komada koje sam vakcinisao.Mladi koje nisam vakcinisao za sada nema znakova oboljenja.Moguce je da su se zarazili u periodu dok vakcina nije reagovala ili je istekao rok od dva sata kako je vakcina rastvorena?Videcu sta ce biti sa ostalima.
 
Nazad
Vrh