vakcinacija kunića - samostalno!

Beži zeka preko Save. Izlazi iz vode i sretne Sremca::
- Gde ćeš bre zeko, šta si se zadihao tako?
- Šta gde ću, štroje Bosanci medvede
- Pa što ti bežiš?
- Bosancu dok objasniš da nisi medved odoše jaja



 
Poslednja izmena:
Vi samo o Grujiću , čovek knjigu napisao pre trideset godina, da li mi još uvek živimo i kunićarimo u srednjem veku.
 
Evo danas napokon posle mnogo mucenja uspela sam da dodjem do informacije o nabavci vakcine u N.S. :osmeh:.Evo za one koji su zainteresovani Veterinarska apoteka PRIMAVET Temerinska 49 Novi Sad tel.021-6338220 vrsi upis za kombinovane vakcine maksomatoza+nemoralgija 20doza 1400din.Treba da stignu do 15.4.Bar su tako rekli...Samo ko naruci njemu donose..
 
Samo jedina mana konbinovanom da mora na vreme dase vakcinise jer obavezna revakcina.U pravusi za stekeru za Grujica proso voz odavno sa tim sabranim delom preterano.
 
Evo danas napokon posle mnogo mucenja uspela sam da dodjem do informacije o nabavci vakcine u N.S. :osmeh:.Evo za one koji su zainteresovani Veterinarska apoteka PRIMAVET Temerinska 49 Novi Sad tel.021-6338220 vrsi upis za kombinovane vakcine maksomatoza+nemoralgija 20doza 1400din.Treba da stignu do 15.4.Bar su tako rekli...Samo ko naruci njemu donose..
Danas zvao i narucio 60 doza.U svakom slucaju bolje i takve nego nikakve.
 
Pozdrav svima!
Samo da napomenem da komarci nisu jedini prenosnici miksomatoze.
Mogu biti buve,usi,krpelji pa i sam covek naravno ako je bio u direktnom kontaktu sa obolelom jedinkom.
Leka nema za miksomatozu jedino preventivna vakcinacija a vi sad razmislite malo!
Toliko od mene :ppozdrav:

Kolega imas knjigu a ne citas.U knjizi pise indirektnim putem,sto znaci operi ruke skini odelo i mozes kod zdravih kunica.Samo da dodam da sam mislio na to da se covek ne moze zaraziti.
 
Vi samo o Grujiću , čovek knjigu napisao pre trideset godina, da li mi još uvek živimo i kunićarimo u srednjem veku.
Nije poenta u knjizi nego o miksomatozi!

- - - - - - - - - -

Kolega imas knjigu a ne citas.U knjizi pise indirektnim putem,sto znaci operi ruke skini odelo i mozes kod zdravih kunica.Samo da dodam da sam mislio na to da se covek ne moze zaraziti.
Ma daj stvarno ne moze bas cudno??:sta:
A ja mislio da je zoonoza :haha::haha:
 
Vakcinisala sam multivitaminskom inekcijom jer smatram da su jako lose granule koje im sada dajem.Zbunilo me jutros kada niko nije zainteresovan za hranu.Pa i detelinu nisu zeleli jesti..Doza je 0,5ml-0,7ml po kunicu.Dali je nekome poznata ova pojava? :sta: Sve zenke su skotne..
 
Moji jutros dobili "AMINOVITAMIN",kombinacija vitamina i aminokiselina.Namena: za sve zivotinje.Italijanske proizvodnje.To inace dajem golubovima kada ih rasparujem,da lakse prezive stres,takodje i kada letacima cupam krila i repove (tempiranje za sezonu).Daje se u vodu,doza-1ml na 4l vode.Zanimljivo je sto su kunici prihvatili,tj. piju vodu bez ustrucavanja iako je malo jaceg mirisa (mirise na veterinarsku ambulantu :haha:).Davacu im 7 dana bez prekida (tako pise u upustvu) i posle tek negde pred sledecu zimu da malo "podebljaju krzno" :osmeh:
 
Vakcinisala sam multivitaminskom inekcijom jer smatram da su jako lose granule koje im sada dajem.Zbunilo me jutros kada niko nije zainteresovan za hranu.Pa i detelinu nisu zeleli jesti..Doza je 0,5ml-0,7ml po kunicu.Dali je nekome poznata ova pojava? :sta: Sve zenke su skotne..
Ako si vakcinisao potkozno 0,5 ml bice sve ok ali po ovom pisanju vi ste vakcinisali u meso.Bice sve ok samo cisto seno i poneki sargarepa nista drugo do sutra.Veliki pozdrav
 
Evo jutros sve uredu lepo jedu i veseli su.Vakcinisali smo potkozno iza vrata.Podigne se koza i sa malom inekcijom za insulin izmedju koze koja je podignuta od tela.Pretpostavljam da su se uplasile jer smo ih detaljno pregledali usi ,nokti,izmedju prstiju i sve ostalo pa i slikali svaku da bih stavila sliku u evdenciju...
 
Kako se zovu ako nije tajna jer ja znam jednu varijantu Pestorin Mormyx (Bioveta)???

Danas su stgle vakcine 60 doza za 30 kunica sa revakcinacijom.Pogledajte uputstvo na Bioveta. cz.Pozz..
П.С. Ово сам превео преко Гоогле преводица:

713e3t.jpg

3011xc8.jpg

t4xs79.jpg

14dkbyd.jpg
 
Da ta vakcina je stigla a za revakcinu su rekli u apoteci da netreba...

Ako se vakcinisu kunici sa 4 nedelje sa Mikorenom (ziva vakcina) i posle 2-4 nedelje vakcinisu sa Pestorin mormixom onda ne treba revakcina. A ako se vakcinisu sa 6 nedelja sa Pestorin mormixom potrebno je izvrsiti revakcinaciju posle 4 nedelje,znaci sa punih 10 nedelja zivota kunica.Ovaj podatak sam procitao na veb sajtu Dr. Talabert Zsolta poznatog madjarskog veterinara specijaliste za kucne ljubimce.Mnogi madjari su se zalil da su im se kunici razboleli od miksomatoze i pord jednokratne
vakcinacije Pestorin mormixom. Ja verujem ovom veterinaru i radicu po njegovom savetu.Na vama je da odlucite kako cete vakcinisati. Pozzz..
 
Bas tako vakcinacija kunica je bas individualni stvar svakog kunicara posebno sa kojim vakcinom ,kada i dalice da revakcinira ili pak uopste dali da vakcinise jer ako bude kao prosla i pre dve godine nema problema i bez vakcine ali bogami ako bude kao pre tri godine kad je bio na nekoliko hiljada uginulih kunica ondah ce da bude povuci potegni sve dok miruje virus svi smo u nekoj prednosti .A sto se mene tice jasam koristio dve godine ovu vakcinu i provereno mogu davam kazem da bez revekcine nema nista jos gore nego bez vakcine a sami odlucite kao sto i bucatitel kaze .:sta:.Veliki pozdrav i naravno protiv prirode nemozemo ali sto je po nasim mogucnostima da pomognemo sto da ne cuvajajmo svoje kucne ljubimce...
 
Evo drugari i ja sam danas moje kunice izvakcinisao sa ovom vakcinom vec 2 godinu za redom...
dsc0275.jpg

Nadam se da ce biti sve u redu kao i proslog puta...
 
Nazad
Vrh