Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
Nije da "hocu bas da zalijem", zbog toga i pitam jer necu bas da zalijem. I sumnjao sam da se koristi samo za prskanje zbog toga i trazim savjet smijem li ili ne da zalijem s ovim. Nista onda, sacekat cu da sav rasad izraste pa malo ga prskati :D A ovaj preparat imam od lani pa reko da ne kupujem nesto ako s njim mogu ali izgleda da ne ide.
 
@spacko ima sredstva koja se upotrebljavaju pre rasadjivanja jedno 10ak dana ranije ali mora u tom periodu od prskanja pa do rasadjivanja da se zemlja namokri, ja licno nikad nisam koristio ta sredstva nedaje keva da jos i tim trujemo papriku, dok je ocistimo od trave odpadne grbina :)
 
Ma vaziiii
A sto nisu napisali koliko je mondanto platio odstete brazilskim farmerima
 
Da li moze neko da mi kaze nesto o predsetvenom djubrenju paprike?
Cinim iz usluge jednom prijatelju koji tek sada krece u tu proizvodnju.
Nije nista zaoravano,a predusev je bio kukuruz.Koja djubriva i u kojoj meri treba primeniti?
Hvala unapred!
 
Za svoje potrebe sam pripremio 150sadnica crvene ajvaruše (Palanačko Čudo) Smederevska Palanka.
Pošto je prvi put sadim, interesuje me kvalitet za ajvar i prinos..čisto iskustva.
 
Poz drugari. Imam vrt u kome sadim sve sto mi treba pa i papriku, do sad su moji roditelji sadili po starinski kako im se cinilo da je najbolje i paprike od kad znam na istom mestu sade. Sad bih ja to hteo da promenim, jel bi bilo dobro da ih posadim gde su bili krompiri prosle godine?
 
Molim vas da neko napiše da li može da se koristi Afalon tečni u krompiru(ne za mladi krompir)za suzbijanje širokolisnih korova,i do koliko listova može da se koristi?
Hitno!
 
alen 1972, paprika i krompir pripadaju istoj familiji Solanaceae, i ne bi bilo dobro zbog istih bolesti saditi jedno za drugim. Ali pošto je u pitanju mala površina ako nemas izbora sadi.
 
Molim vas da neko napiše da li može da se koristi Afalon tečni u krompiru(ne za mladi krompir)za suzbijanje širokolisnih korova,i do koliko listova može da se koristi?
Hitno!
Afalon tecni ima Linuron kao aktivnu materiju,a Linuron se i ranije koristio u krompiru.Primera radi,Galolin kombi (Galenika),vise se ne radi,bio je kombinacija Linurona i Alahlora i registrovan za sirokolisne korove u krompiru.Medjutim,mislim da je njemu karenca u krompiru negde oko 70 dana,vezano za mladi krompir.Inace to je zemljisni herbicid,sto znaci primena nakon sadnje,pre nicanja useva.
 
Dobro vece...
Pre nekoliko dana sam pikirao papriku u kontejnere 5x8rupa(mislim da su rupe 3,5x3,5 otprilike) Kurtovska kapija za svoje potrebe) "proizvodnja" je na otvorenom.... Moja pitanja su:
Jesu li dovoljno veliki kontejneri...?
Koliko kasnim u odnosu na rasadu koju vi gajite za otvoreno? -kod mene ima tek 2 prva lista
 
Malo kasniš ali bitnije je na vreme je rasaditi, jer ako poraniš pa je uhvati hladan talas više će da zaostane nego kada je kasnije rasadiš. Kontejneri su ok ali treba malo prihrane u tako malim. I meni ove godine nešto slabo ide paprika, evo tek danas sam pikirao neku od paprika posejanih 12.3. nešto je prvi par listova a nešto koliledoni:=)
Ima li negde da te nema Iznogude?:)
 
Ja sam u kontejnere od stiropora zasadio Palanačko Čudo /Smederevska Palanka, ajvarušu paptiku oko 200 sadnica..još nijedna nije nikla.Sve sam posejao 25.marta,a sada je 25. april.
Pošto na kesici nema nikakvo uputstvo kako se sadi paprika..vodio sam se po instrukcijama ZKI Madjarske (tretirane) zelene paprike..gde je sve uredno napisano na kesici, tako da sam i ovu 'Palanačko Čudo' u kontejnere sadio na 2cm dubine.I još uvek..NIŠTA. Znači 200 sadnica,,..nijedna da pomoli klicu.

Već sam zakasnio za ponovnu sadnju..ali naprosto ne znam za koju semensku kuću da se opredelim.

ČISTO ZA PRIMER:

Superior paradajz Maraton (od 550dinara) kesica od 150 semena sam posejao ,isto u stiroporske ,nove, kontejnere..sa zemljom za cveće (iz apoteke).
Od 73 posejana semena..(po uputstvu sa kesice)..čak sam i obezbedio i zahtevnu temperaturu..niklo je samo 40 paradajza..znači..od 70, niklo 40.To je polovina.

Nosim se mišljenjem da Superior (na čelu sa Dr.Ivom Đinovićem), razmišlja u ime kupaca.

Naime, ne morate se zamarati dodatnim informacijama.
Dovoljno je samo da kupite kesicu..a Dr. Ivo Đinović je već, unapred, preračunao koliko ćete kvalitetnih i uspešnih semena dobiti.
To je sve čista trgovina...tako da..SUPERIOR? NIKAD VIŠE!!!
 
Nazad
Vrh