Uvoz polovnih kombajna iz inostranstva

mica967 je napisao(la):
Moj kolega je prosle godine kupio 4065 sa sestor. kuruznim adapterom za 50000 evra,kombaj je prelep 96 godiste. :D :ppozdrav:
Jeste prava zver od kombajna. Mislim da se radi o mom kombajnu 4065hts topliner. :ppozdrav:
 
Kovacevic Srdjan je napisao(la):
mica967 je napisao(la):
Moj kolega je prosle godine kupio 4065 sa sestor. kuruznim adapterom za 50000 evra,kombaj je prelep 96 godiste. :D :ppozdrav:
Jeste prava zver od kombajna. Mislim da se radi o mom kombajnu 4065hts topliner. :ppozdrav:
Da o tvom kombaju se radi.Mica samo hvali izgled,ali ja cu dodati da je dobar i da je jako dobar u vrsenju.lepo vrsi,ne rasipa sto je mnogo bitno.i da jako cisto radi.
 
zike je napisao(la):
Kovacevic Srdjan je napisao(la):
mica967 je napisao(la):
Moj kolega je prosle godine kupio 4065 sa sestor. kuruznim adapterom za 50000 evra,kombaj je prelep 96 godiste. :D :ppozdrav:
Jeste prava zver od kombajna. Mislim da se radi o mom kombajnu 4065hts topliner. :ppozdrav:
stiglo pojacanje bas nam fali jedan za rasprave
Da o tvom kombaju se radi.Mica samo hvali izgled,ali ja cu dodati da je dobar i da je jako dobar u vrsenju.lepo vrsi,ne rasipa sto je mnogo bitno.i da jako cisto radi.
pa srdjane dobro si se prijavio kako si izdrzao do sada da samo gledas raspravke a da se ne ukljucis :cao:
 
danas proverio, carina za polovne kombajne-10% od procenjene vrednosti a za traktore 20% plus 18% pdv
 
Ako mogu traktori i priključne mašine zašto ne bi mogao i kombajn da se uveze iz HR.Princip je isti sve su ostalo nijanse
 
ja sam zainteresovan da uvezem neki silo kombajn iz francuske! ima li neko neka iskustva u vezi sa tim i ako moze da ih podeli
 
Cuprija je napisao(la):
danas proverio, carina za polovne kombajne-10% od procenjene vrednosti a za traktore 20% plus 18% pdv

zanimljivo je to da država naplačuje PDV i na carinu jer se na procenjenu vrednost plača carina od 20% pa onda na tu sumu 18% pdv primer cena traktora (10000e+20%=12000e)+18%PDV jel to samo ima kod nas ili je to i u normalnim zemljama :sta:
 
nikitovic je napisao(la):
ja sam zainteresovan da uvezem neki silo kombajn iz francuske! ima li neko neka iskustva u vezi sa tim i ako moze da ih podeli
Kod uvoza kombajna,ne možeš više da ga tovariš na kamion,pa mu skineš prednje točkove da ne bih bio van gabarita.Sad ga moraš tovariti na trajlericu,i još da platiš pratnju.
 
a jel zna neko nesto o uvozu na tockovima? cuo sam da se mogu iz hrvacke preterati na col tablama, bez utovara na labudicu, i naravno cariniti, pa se skidaju col table.
 
Zenin brat treba ovih dana da doveze 142 iz Hrvatske. Platio ga je 2600 eura sa hederom i kaze da ce ga carina i prevoz izaci jos 1500 eura.
 
Švajcarci gde nađete te kombajne po švarcajskoj?Ja gledam internet već dosta dugo(agriaffaires i traktorpool i technik boerse),nema 2-3 kombajna da su iz švajcarske i to neki manji i stariji.A ovde u oglasima u srbiji piše za svaki drugi da je uvoz iz Švajcarske.Hvala...
 
Ma to je meni jasno,ali ima i pravih švajcaraca ovde,pa me interesuje na kojim internet oglasima ih nalaze po CH.
 
Nazad
Vrh