Uvoz polovnih kombajna iz inostranstva

Rale 83 je napisao(la):
znaju ljudi koji voze strane kombajne svasta da kazu al o cenama odrzavanja slabo pricaju, 3HB kais za MF sam platio 750e u masfer agro pa sam se cesao i gde me nije svrbelo
Mislim da kvalitet nije skup. Pogonski kaiš sečke (dugački) na claas-a navodno švedske proizvodnje koštao u žetvi 5-6000din , sažvakao ga prvog dana, sve labav, labav nateže se ko žvakaća. Posle sam uzeo original i kako sam ga postavio niti sam morao ga dotezati niti se sečka gušila... Jeste da je koštao 14000din, duplo+, ali je odradio i žetvu žita i soje a radiće još dugo. Pa sad vidi šta je jeftinije. Stoji to da su delovi skupi ali nemože se meriti taj kvalitet-original sa onim šta se kod nas prodaje, provereno par puta.
Na zmaja pri remontu sam reskirao uložiti i izmenjao sve ležaje sa FAG-ovim i to iz radnje, dosta me je to koštalo ali od remonta je prošlo 8godina i jesenas sam prvi ležaj morao menjati. Ne radim previše ali podosta žito,soja, kukuruz...Mene jeftino uvek košta skuplje tako da sam se opredelio za skuplje delove čak i na zmaja. Poz...
Post je spojen: [time]1265047530[/time]
_________________________________________________
P.S: Što se tiče MF tu su uvek bili papreni delovi, bilo je tih kombajna kod nas i svi su više-manje posle probe vraćali se na original i kukali oko cene ali o trajanju jednog i drugog e tu je već druga priča. Govorim ostarim MF kombajnima.
 
Da li ima neko iskustva sa DEUZ FAHR 4080?
116j793.jpg
eafh5l.jpg
2uy0s9x.jpg
2iqn72v.jpg
2iu9rg5.jpg
m9x4qh.jpg
f04vox.jpg
2jcvxiv.jpg
 
Ja imam dosta iskustva sa Deutz Fahr Topliner 4070,na 4080 je malo jaci motor, mladji je,i moderniji-ima vise zica ,uglavnom da na oba kombajna pase dosta delova od djure,i kombajn jede malu decu :cao: i najbitnije nisu skupi delovi kao za klasa i ima delova
:cao:
 
Moj kolega je prosle godine kupio 4065 sa sestor. kuruznim adapterom za 50000 evra,kombaj je prelep 96 godiste. :D :ppozdrav:
 
ako nekog zanima ima drugar da proda 4070 TopLiner sa zitnom varijantom i 4.20 kosa mislim da je 94* oko 33000 eura
 
ima 6 slamotresa, motor sestak 190 ks.kombajn je dosta ceo i lep na oko,remontovan je pred soju,nije krunio kod njega,treba da se pregledaju neke sitnice....kao i svaki pred sezonu....
 
Nazad
Vrh